kontrola dziennika

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: kontrola dziennika

Postautor: Cytryn » 2008-11-12, 18:31

Oj, Boguś...Wiesz, w gminie ciężko rpacę dostać, a mąz dyr. wysoko postawiony w dodatku...a Ty mówisz, żebym ze sprawy "czerwonego dziennika" aferę mobbingową zrobiła :wink: Jakbyś życia nie znał.
Masz rację, masz. Ale nie masz! :mrgreen:

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: kontrola dziennika

Postautor: Boguś » 2008-11-12, 19:15

Masz rację, sama widzisz ze skoro są takie okoliczności - i jak domyslam się znasz życie- to cóż można tutaj doradzić?
Po prostu nie ma wyjścia tylko przeczekać takiego dyrektora.
Każdy jest inny, gdyby na mnie to trafiło wygarnąłbym mu na radzie prosto w oczy i co? Zwoliłbym mnie?
Możliwe, że po tym nie miałbym łatwego życia ale dyrektor również

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: kontrola dziennika

Postautor: Cytryn » 2008-11-12, 20:24

No, niestety tak odważna nie jestem...Kiedyś był wśród nas nauczyciel, który się nie bal
( ale i też "ustawiony" był..). Umiał wygarnąć, najczęściej w słusznej sprawie i był "błogosławieństwem" dla całej rady. Niestety- zażywa zasłużonej emerytury...A teraz same baby, w dodatku tchórzliwe raczej... :|
Najczęściej przyjmowana postawa- wysłuchać jednym uchem, a drugim wyrzucić, nie przejmować się, zobojętnieć, myśleć o czymś innym...Działa! 8)

Awatar użytkownika
olinka1
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-27, 17:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: kontrola dziennika

Postautor: olinka1 » 2008-12-05, 21:16

U mnie w szkole największe problemy :evil: z wpisywaniem tematów mają umęczeni wuefiści, którym nie chce się chodzić do pokoju nauczycielskiego. Na szczęście dyrekcja zaznacza ołówkiem wszelkie braki w tematach, podpisach itp.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: kontrola dziennika

Postautor: dushka » 2008-12-05, 21:21

U mnie też zaznacza. I co? Zaznacza i WYCHOWAWCOM każe użerać się z wuefistami leniwcami.

Awatar użytkownika
olinka1
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-27, 17:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: kontrola dziennika

Postautor: olinka1 » 2008-12-05, 21:27

To prawda!! Taki los Nas WYCHOWAWCÓW!!! Najbardziej jednak drażni mnie, gdy nauczyciele zapominają (?) o podpisie przy temacie lekcji.

karia
Posty: 27
Rejestracja: 2008-03-31, 09:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Re: kontrola dziennika

Postautor: karia » 2008-12-16, 11:52

U mnie wfiści wywiązują się z tego obowiązku, natomiast ciężko jest z informatykiem, często ma z tym problem jedna z polonistek (brak także wpisów z godz. wych).

Najgorzej jak jest zastępstwo przez taką osobę (np. jak jestem na konkursie, choruję i zastępuje mnie taka osoba) wtedy pilnuje, żeby napisać w dzienniku słowo"zast", żeby wychowawca wiedział,że brak wpisu nie jest moją sprawą.
Ogólnie mnie to drażni, ponieważ wiele trudu to nie kosztuje i jest to obowiązkiem (lista obecności).

Osobiście też stosuję metodę klejenia samoprzylepnych karteczek....ale to dziecinada.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: kontrola dziennika

Postautor: edzia » 2008-12-16, 22:52

karia pisze:Ogólnie mnie to drażni, ponieważ wiele trudu to nie kosztuje i jest to obowiązkiem (lista obecności).
Chyba wszystkich to drażni, ale chyba każdemu zdarza się zapomnieć. Ja na przykład nigdy nie zaczynam lekcji od wpisania tematu do dziennika, nie mam takiego nawyku. A potem, wiadomo, czasem "urwanie głowy". :wink: Temat do dziennika i obecność wpisuję w tzw. miedzyczasie. Właśnie taki mam nawyk. Inna sprawa, że nie zawsze mam dziennik na lekcji, mamy klasy wielozawodowe. Są też u nas grupy międzyoddziałowe (wf, języki obce), więc ogólnie nie da się tematów wpisać zawsze na czas. Wuefiści wpisują raz w tygodniu :wink: hurtowo, ale solidnie, nie trzeba im przypominać! :wink:

karia pisze:Osobiście też stosuję metodę klejenia samoprzylepnych karteczek....ale to dziecinada.
Ja nie uważam, że to dziecinada. Cierpliwie i z szacunkiem przyklejam te żółte karteczki, przypominające nauczycielom o wpisach.

karia
Posty: 27
Rejestracja: 2008-03-31, 09:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Re: kontrola dziennika

Postautor: karia » 2008-12-17, 09:44

Oczywiście, że każdemu się zdarza….ale są tacy, którym się to „przytrafia” notorycznie i o nich była tu mowa.
Poza tym nikt nie twierdził, że temat należy wpisać na początku lekcji ….natomiast jeśli są braki miesięczne to uważam to za niewypełnienie obowiązków.
Wymaga się od dzieci, to dlaczego tak łatwo usprawiedliwia się dorosłych.
Jak wspomniałam, też stosuję karteczki…. Tylko, że są na nich ciągle te same osoby….i to jest dziecinada. Każdy ma prawo oceniać ten fakt według własnych kryteriów (grupy międzyoddziałowe- rozumiem, jest powód), tak więc szanuję Twoje zdanie ( u mnie takich podziałów nie ma).

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: kontrola dziennika

Postautor: Andulencja » 2008-12-17, 16:17

A ja polecam karteczki wściekło :mrgreen: pomarańczowe :!:
Nie da się jej niezauważyć, bo aż bije po oczach. Kupuję takie z dużą ilością kleju i przyklejam wokół brzegu kartki - nie odpadnie, nie odklei się :wink:

Jest drażniąca, ale tematy mam :mrgreen:

elwiska
Posty: 1
Rejestracja: 2007-10-25, 20:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

kontrola dziennika

Postautor: elwiska » 2010-12-23, 22:26

Witam. Wypowiedzcie się proszę, jak u Was dyrektorzy sprawdzają dzienniki. Dziennik jest dokumentem i nawet tryb dokonywania poprawek jest określony. Tymczasem moja dyrektorka stawia wielkie czerwone fajei i kółka w miejscach, gdzie barak tematu lub liczba uczniów nieobecnych. Czy takie bazgroły po dokumencie są zgodne z prawem? Wesołych Świąt.

Cecylia45
Posty: 19
Rejestracja: 2010-11-04, 22:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kontrola dziennika

Postautor: Cecylia45 » 2011-01-05, 13:19

u nas też dyrektorzy stawiają czerwone ptaszki i podpisują się na dole każdej strony

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: kontrola dziennika

Postautor: partita400 » 2011-01-05, 13:30

U nas tez stawiają,ale nie wszystkim .Niektórzy maja wpis zaraz po braku , inni podpis w połowie strony , tak by mogli sobie uzupełnić. :rotfl:

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: kontrola dziennika

Postautor: bzyk » 2011-01-06, 09:51

u nas też stawiają ptaszki i naklejają żółte karteczki, gdzie i co uzupełnić. Dzienniki są sprawdzane regularnie co 2 miesiące :)

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: kontrola dziennika

Postautor: katty » 2011-01-06, 10:39

U nas jest to dość sympatycznie rozwiązane, bo zaznaczenia w dzienniku robione są ołówkiem i każdy nauczyciel dostaje rozpiskę z w wykazem, w którym dzienniku czego mu brakuje. Mimo wszystko niektórzy nadal mają problem z uzupełnieniem tematów... Ale jest też druga strona medalu. Ile razy jest tak, że dzwoni dzwonek, a w pokoju nauczycielskim nie ma ani klucza do sali, ani dziennika? Niektórzy mają wyjątkową tendencję do rozpływania się w powietrzu wraz z tymi rekwizytami. Salę otworzyć może woźna, ale dziennika przecież nie wyczaruje. A potem - jeszcze tego samego dnia - wpada się na wychowawcę z dziennikiem w ręku i wysłuchuje się komentarza, że znowu temat nieuzupełniony :D


Wróć do „Prawo oświatowe”