Sprawozdanie - dyplomowanie

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

moniamich77
Posty: 32
Rejestracja: 2008-04-01, 15:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Pytanie odnośnie sprawozdania ze stażu na dyplomowanego.

Postautor: moniamich77 » 2010-04-28, 13:03

Jestem na etapie pisania takiego sprawozdania i udało mi się już napisać co w trakcie stażu udało mi się zrealizować. Oglądła wiele takich sprawozdań i mam takie pytanka. Czy w sprawozdaniu dla dyrektora muszę opisywać co mi dało wykonywanie danych zadań, jakie są efekty? Czy wystarczy napisać co udało się zrealizować, a czego nie? Wiem że w teczce efekty muszą być, a czy w sprawozdaniu też? Bo większość sprawozdań w internecie nie zawiera efektów i zrobił mi się mały mętlik w głowie.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: krg54 » 2010-04-28, 13:26

W sprawozdaniu nie trzeba pisać o efektach podjętych działań, ale czasem one i tak naturalnie wypływają w trakcie pisania.

moniamich77
Posty: 32
Rejestracja: 2008-04-01, 15:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: moniamich77 » 2010-04-28, 21:03

To fajnie, że nie trzeba. Ja pisze sprawozdanie w formie tabeli to u mnie nie wypływają tak samę. Więc musiałabym tworzyć nową kolumnę i dopisywać, a tak to już prawie skończyłam.

edyl11
Posty: 43
Rejestracja: 2010-04-30, 21:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: edyl11 » 2011-01-03, 23:52

Witam!

Mam pytanie do doświadczonych - jak powinno wyglądać sprawozdanie ze stażu składane dyrektorowi?
Mam pecha - moja dyrekcja to chodząca procedura i formalność.
Dowiedziałam się właśnie, że sprawozdanie ze stażu musi zawierać wszystkie poświadczenia i tu dyrekcja wymienia - dowody, zaświadczenia, scenariusze zajęć i właściwie papier na każdą okoliczność.
Czy sprawozdanie musi zawierać zaświadczenia, scenariusze, kwity?
Chciałam to zrobić tabelarycznie, czyli w pigułce. Okazało się, że nie mogę.
Nie pomogły moje tłumaczenia, że teczkę będę składać do KO.
Może wiecie coś w temacie?
Czy jest podstawa prawna to regulująca?

Z góry dziękuję! Pozdrawiam

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: partita400 » 2011-01-04, 01:45

Ja nie pokazywałam mojej teczki dyrekcji , została zaakceptowana przez KO .Nie było w niej żadnych zaświadczeń, a tylko opis i analiza podjętych przeze mnie działań w trakcie stażu i niektórych sprzed stażu.
Pozdrawiam

edyl11
Posty: 43
Rejestracja: 2010-04-30, 21:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: edyl11 » 2011-01-04, 16:35

OK, rozumiem, ale ja nie pytam o teczkę, tylko o sprawozdanie i ewentualne załączniki do niego.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: edzia » 2011-01-04, 20:44

edyl11 pisze:jak powinno wyglądać sprawozdanie ze stażu składane dyrektorowi?
Żadne przepisy tego nie określają. Najlepiej jest napisać w taki sposób, aby wynikało z niego, co zrealizowano z planu rozwoju zawodowego, a czego nie. Czyli układ sprawozdania powinien współgrać z układem planu.

edyl11 pisze:Czy sprawozdanie musi zawierać zaświadczenia, scenariusze, kwity?
Nie musi. Ale dyrektor może zażądać tych kwitków, w końcu to on pisze ocenę dorobku zawodowego za okres stażu. Ale jest wielu dyrektoró, którzy bez tych kwitków potrafią ocenić nauczyciela. Kwestia zaufania, zresztą dobry dyrektor i tak widzi na co dzień pracę swojego nauczyciela, nie potrzebuje do tego dokumentów.

edyl11 pisze:Nie pomogły moje tłumaczenia, że teczkę będę składać do KO.
Bo, jak sama wiesz, sprawozdanie z realizacji PRZ i teczka składana do kuratorium to dwie różne sprawy. Teczki dyrektor nie musi widzieć, ale sprawozdanie musi. Niestety, jeśli żąda "dowodów", nic chyba nie poradzisz.

edyl11
Posty: 43
Rejestracja: 2010-04-30, 21:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: edyl11 » 2011-01-04, 21:09

Smutne to wieści, niemniej jednak serdecznie dziękuję!

Jola_26
Posty: 5
Rejestracja: 2009-05-06, 21:21
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: Jola_26 » 2011-01-16, 20:56

Ile dni nauczyciel ma na napisanie sprawozdania do dyrektora szkoły. Czy gdzieś to jest zapisane w jakimś zarządzeniu, bo mój dyrektor mówi, że mam 14 dni na napisanie a on 21 na ocenę. Proszę o odpowiedź, bo właśnie zakończyłam staż.

Do edyl11 - moja dyrekcja to to również chodząca procedura i formalność.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: edzia » 2011-01-16, 22:53

Jola_26 pisze:Ile dni nauczyciel ma na napisanie sprawozdania do dyrektora szkoły.
30 dni od dnia zakończenia stażu (§ 4 ust. 4 rozporządzenia w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli).
Jola_26 pisze:Czy gdzieś to jest zapisane w jakimś zarządzeniu
Jest, w rozporządzeniu. Nie wypada, by osoba kandydująca na najwyższy stopień awansu zawodowego nauczycieli myliła te kategorie.

edyl11
Posty: 43
Rejestracja: 2010-04-30, 21:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne języki obce
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: edyl11 » 2011-01-16, 22:54

No to serdecznie współczuję! Teraz :lol: żartujemy, na pytania (również prywatne) odpowiadamy: "takie są procedury". :lol: :lol:

miroslaw.bobr
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-19, 17:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: miroslaw.bobr » 2011-01-19, 18:03

Niestety, ale każdy nauczyciel powinien zapoznać się z Kartą Nauczyciela. Albo przynajmniej odpowiednimi wypisami...tutaj jest wszystko w skrócie: http://www.szkolymuzyczne.pl/awans-zawodowy/stazysta
Taka pigułka dla leniwych

fala75
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-11, 14:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Kiedy należy złożyc dyrektorowi sprawozdanie z realizacji?

Postautor: fala75 » 2011-05-11, 14:33

Kończę właśnie staż na nauczyciela dyplomowanego. Wiem, że staż kończy sie po 2 latach i 9 miesiącach i że na złożenie wniosku o postępowanie w sprawie nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego mam 3 lata od zakończenia stażu. Nie mogę natomiast nigdzie w przepisach znaleźć, ile mam czasu po zakończeniu stazu na złożenie sprawozdania do dyrekcji.
Mam z tym problem ponieważ w trakcie stażu nie udało mi się zostać egzaminatorem (w tym roku żadne szkolenie na egzaminatora z matematyki się nie odbyło, a ja dopiero w ostatnim roku stazu złożyłam w tym kierunku dokumenty) i z pełną realizacją wymagań założonych do spelnienia w planie rozwoju zawodowego muszę poczekać do czasu, aż uda mi się egzamin na egzaminatora zdać. Bardzo prosze o pomoc, czy ktoś był może w podobnej sytuacji?

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-05-11, 15:59

Moim skromnym zdaniem kandydat na dyplomowanego nie powinien zadawać pytań, takich pytań. Powinien raczej pouczać i instruować innych niedoświadczonych nauczycieli. Ja jestem tylko mianowany.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sprawozdanie - dyplomowanie

Postautor: Yoka » 2011-05-11, 17:48

nie byłam w tej sytuacji, ale na logikę, składasz sprawozdanie wtedy, gdy jesteś w stanie pójść na egzamin, bo po otrzymaniu oceny masz jaiś limit czasowy, aby dokumenty zanieść do odpowiedniej instytucji


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”