Podziękowania dla pani minister

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Podziękowania dla pani minister

Postautor: Cytryn » 2011-01-27, 09:25

http://www.rp.pl/artykul/554945-Podziek ... Hall-.html

Rękami i nogami się podpisuję pod tym listem.

Jeśli ktoś jeszcze jest tego samego zdania, niech się dopisuje. Może wreszcie ktoś to przeczyta/usłyszy...

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: iTulka » 2011-01-27, 09:55

Podoba mi się treść listu. Podpisuję się pod nim.
Pomimo, że pani minister na nasze forum nie zagląda... :roll:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: partita400 » 2011-01-27, 10:52

Może zaprosimy na forum autorkę listu .Ciekawe kto powie o Niej, że przesadza, że nie jest tak źle :wink:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-27, 13:15

Pozostając krytycznym wobec pani Hall (i nie tylko) oczywiście podpisałbym sie pod protestem.

Ale...

Nie bardzo rozumiem (może to wynika z odmiennych doświadczeń lub innego postrzegania rzeczywistości) kilku stwierdzeń.

Karciane - wprowadzają zamęt, to fakt, wielu nauczycielom komplikuje życie problem konieczności "dzielenia się" uczniami z obowiązku, stąd i niekiedy brak fizycznej możliwości "złowienia tych chętnych uczniów.
Ale nie rozumiem argumentu o chórze i kółkach. W jaki sposób chór mógł działać wcześniej, a nie może działać teraz? Czemu wcześniej wielu nauczycieli angażowało się w swoja pracę, np. przygotowując uczniów do konkursów, a teraz nagle jest zarzut, że "musimy przepracować 2 godziny"?

Dni wolne - skoro dyrektor ma prawo do dysponowania nami, byle nie przekroczyć tych magicznych 40 godzin, to w czym problem?
Skoro dotąd niejednokrotnie siedzieliśmy w szkole podczas takich dyżutrów, wielu również podczas ferii zimowych - bez dodatkowego uposażenia, to znów nie widze sensu stawiania takiego zarzutu.

Papierologia - chyba najrozsądniejszy zarzut, choć w tej materii tez wiele zależy od dyrekcji. Jeśli ograniczy dokumentacje do absolutnego obowiązkowego minimum i/lub odpowiednio rozdzieli zadania, to nie jest tak źle.
Fakt, faktem, że reformy nasze na papierze głównie stoją.

Co do 5 powodów frustracji, to pod nimi podpisałbym się chętnie, tyle...że nie jestem sfrustrowany, więc chyba nie mogę...;)

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: Cytryn » 2011-01-27, 16:29

Niczego innego się po Tobie nie spodziewałam, Vuem.
Ale tutaj prosiłam o wpisywanie się tych, którzy popierają autorkę listu, a nie o dyskusję. Skoro pomysły pani Hall Ci się podobają, jak również kierunek reform, to proszę Cię bardzo- NIE PISZ TUTAJ. Załóż sobie swój włąsny wątek pod tytułem "Dobre strony reformy" albo coś w tym stylu i tam sobie pisz. Wiesz, to wątek dla sfrustrowanych, Ty tu nie pasujesz :twisted:

Ps. Gorąco proszę p niepodejmowanie dyskusji z Vuem. Rozmyje to sens tego wątku. Z góry dziękuję jako autorka wątku, który jest dla mnie ważny.

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: elizabethj » 2011-01-27, 16:54

Jak najbardziej się pod tym listem podpisuję. Ja również zauważyłam ostatnio ( a pracuję ponad 20 lat) tę sytuację:
Coraz częściej też widzę smutek i zdenerwowanie na twarzach innych nauczycieli.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: haLayla » 2011-01-27, 17:15

Cytryn, chyba źle rozumiesz ideę forum. To nie jest słup ogłoszeń, na który przyklejamy własne plakaty. Tutaj się dyskutuje. Twój postulat mnie trochę zmieszał.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-27, 17:58

Cytryn pisze:Niczego innego się po Tobie nie spodziewałam, Vuem.


Jestem tak przewidywalny? Dobrze to, czy źle... :wink:

Cytryn pisze:Ale tutaj prosiłam o wpisywanie się tych, którzy popierają autorkę listu, a nie o dyskusję.


Jeśli w tym celu stworzyłaś ten wątek, to proszę moderatorów o usunięcie niepotrzebnych słów. Bo na apel odpowiedziałem.

Tyle, że nie bezapelacyjnie i bezkrytycznie.

Cytryn pisze:Skoro pomysły pani Hall Ci się podobają, jak również kierunek reform, to proszę Cię bardzo- NIE PISZ TUTAJ.


Widzę, że ty nawet nie czytasz tego, co komentujesz.

Chyba wyraźnie okazałem swój krytyczny stosunek i chęć podpisania takiego protestu.

Czy dla Ciebie wystarczy, że ten list krytykuje, wystarczy, że pisze o frustracji? Z miejsca się zgadzasz z każdym słowem, automatycznie i Ty masz identyczne doświadczenia?
Daj spokój. :mrgreen:

Cytryn pisze:Wiesz, to wątek dla sfrustrowanych, Ty tu nie pasujesz :twisted:


To ja się sfrustruję trochę i się dołączę...a nawet założę kółko sfrustrowanych.
Mam juz nazwę:
Partia Upodlonych Sromotnie Szkolnych Ynteligentów :wink:

Cytryn pisze:Gorąco proszę p niepodejmowanie dyskusji z Vuem


Tak jest zero dyskusji!!! Moje słowo jest święte;)

Moderatorki drogie, proszę zredukować moje wpisy do krótkiego "podpisuje się, ale nie zgadzam się ze wszystkimi przedstawionymi argumentami" no chyba, że Cytryn zdecydowała, że w jej wątku może pojawić się tylko jedno słowo "popieram" i podpis "sfrustrowany" :mrgreen:

A zresztą róbta co chceta :mrgreen:

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: Cytryn » 2011-01-27, 18:39

haLayla pisze:Cytryn, chyba źle rozumiesz ideę forum. To nie jest słup ogłoszeń, na który przyklejamy własne plakaty. Tutaj się dyskutuje. Twój postulat mnie trochę zmieszał.


Chodzi mi o pewnego rodzaju apel ludzi zmęczonych ciągłymi( dodam chorymi) zmianami w oświacie. Owszem, forum jest dyskusyjne, ale myślałam, że można zrobić wyjątek. W końcu jest to jedna z niewielu okazji, żeby publicznie wyrazić sprzeciw. Dyskusja to rozmyje i zamiast apelu widzowie forum zobaczą, że nauczyciele nie są zjednoczeni w tej sprawie, a pani minister poczuje się lepiej, czytając wypowiedzi swoich obrońców. W sumie Vuem zawsze stawia kontry, bo taka jego natura, a tu może zaszkodzić dobrej w moim odczuciu sprawie- chyba, że się mylę i obrońców planów pani minister jest więcej. W co- szczerze mówiąc- nie wierzę.
Osobiście nie widzę tu jakichś większych przesłanek do dyskusji. Ale oczywiście masz rację- każdy może sobie dyskutować ile chce- dlatego grzecznie poprosiłam, o co poprosiłam. Jeśli ktoś nie ma życzenia spełnić mojej prośby, to nie musi.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-27, 19:28

Cytryn pisze:W sumie Vuem zawsze stawia kontry, bo taka jego natura,


Czy zauważasz, że te 120 kontr, którymi Cie uraczyłem dotyczyło jednego problemu? :wink:

Cytryn pisze:a tu może zaszkodzić dobrej w moim odczuciu sprawie- chyba, że się mylę i obrońców planów pani minister jest więcej.


Napisałem to już dwa razy i dalej Cytrynku nie rozumiesz? Prostych słów używam...

Nie bronię pani minister, ani jej reform, mam jedynie wątpliwości co do sensowności argumentów użytych przez autorkę listu. ROZUMIESZ?
To brzmi na mój gust jednoznacznie.

Ba, pisząc o tym nawet sam zastrzegłem, że to niezrozumienie może
wynika z odmiennych doświadczeń lub innego postrzegania rzeczywistości


Jeśli nie rozumiesz nadal, to chętnie sie postaram i napiszę to jeszcze prostszym językiem :wink:

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: Cytryn » 2011-01-27, 20:18

Nie chcę z Tobą dyskutować Vuem. Czy ja naprawdę nie wyrażam się jasno? Znajdź sobie inną ofiarę.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-27, 20:28

OK, nie widzę powodu, by o to zabiegać. Tylko droga "ofiaro" nie przeinaczaj moich wypowiedzi. Ignoruj je po prostu.
Komedie jeszcze lubię, targikomedie mniej... :wink:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: partita400 » 2011-01-28, 06:13

WM w życiu realnym jest ofiarą to, to chociaż tutaj pozwólmy mu zabłysnąć :rotfl: Miej Cytrynko wzgląd na młodego stażem hmm kolegę.Właśnie,pisałeś WM , że były jakieś problemy ze stażem na mianowanego.Czy w nowej szkole udało się go rozpocząć?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-28, 07:45

Tak odreagowuję :mrgreen:
O jakich problemach pisałem?
Chyba praca cię wykańcza :mrgreen:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: partita400 » 2011-01-28, 08:05

Mnie praca, a Ciebie ...forum :rotfl:
2231 postów od VI 2009
170 postów od IX 2007
:P


Wróć do „Pogaduszki”