Podziękowania dla pani minister

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-28, 08:53

Jestem uzależniony od netu i mam dużo czasu, to se klepię..no i w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę 3 tygodnie myśleć nad jednym postem, by go wysłać :mrgreen:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: partita400 » 2011-01-28, 09:14

Tak, bo ja myślę o ważniejszych rzeczach niż pisanie postów WM. :roll:A to że" klepiesz "to prawda :lol:
To jak z tym stażem.Pozwolili w nowej szkole, bo byleś w wielkiej rozterce zmieniając placówkę.Ale z "wrednym" OP nikt nie wygra, nawet taki WM :wink:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-28, 09:52

Po pierwsze vuem, nie WM.
Po drugie mało się nie zlałem czytając te Twoje ... analizy. :mrgreen:
Po trzecie kontynuuj, po tragikomedii czas na komedię :mrgreen:
Mnie Cytryn za zaśmiecanie jej listy podpisów od czci i wiary odsądzi, ale Tobie zapewne za złe mieć nie będzie. Czekam z utęsknieniem. :wink:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: partita400 » 2011-01-28, 11:26

vuem pisze:Po drugie mało się nie zlałem

to jest właśnie język anglisty :(

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-28, 13:59

partita400 pisze:to jest właśnie język anglisty :(


Widzę, że inwencja twórcza nawala i pomysłów brak...ale za 3 tygodnie znów będzie śmieszniej, co? :mrgreen:

Chyba nudnawo się robi, więc wracam do papierów.

Ale liczę na odrobinę rozrywki w przyszłości :wink:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: partita400 » 2011-01-29, 00:39

vuem pisze: inwencja twórcza nawala i pomysłów brak...

brak Ci juz inwencji , lolll, wypalenie forumowe si zbliża, a rozumiem staż Cie pochlania :D

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-29, 07:02

W ogóle mnie nie pochłania, nie muszę nic w robić :wink: , Partito. Dlatego go robię. :wink:
Ja ten zawód wykonuję dla przyjemności, nie z konieczności. Stąd nie stresuje mnie ... w przeciwieństwie do Ciebie :wink: jesteś kolejną ofiarą systemu? Co Cię frustruje Partito?

Dla Ciebie "papiery" mogą oznaczać tylko jedno :mrgreen: , ale wiesz mi na słowo, że czasem człowiek może ślęczeć nad innymi...za co mu jeszcze płacą i to nieźle. :wink:

PS. Załamujesz Cytryna marzyła o 155 stronach podpisów protestu, a co ma? OT na 2 tuziny postów. Moderatorki śpią...

Może wydzielcie te pierdoły do nowego wątku, proponuję tytuł "Partitowa terapia" :mrgreen:

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: partita400 » 2011-01-29, 09:16

WM Ciebie należy ignorować.Nic na to forum nie wnosisz prócz głupich docinek i swoich dorabianych do wszystkiego teorii.
Do miłego.Rob spokojnie staż z dala od "wrednego" OP.Tam pracują jednak ludzie i to jak ich nazywasz świadczy tylko o Twojej "wysokiej" kulturze
A co moderatorek to naprawdę usnęły :(

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: malgala » 2011-01-29, 09:51

Nie śpią, nie śpią, ale widzą, że niektórzy na tym forum potrzebują złośliwoterapii :D
O widzą, że nie tylko @vuem jest mistrzem w prawieniu złośliwości (chociaż taka etykieta do niego tu przylgnęła). Są jeszcze inni forumowicze o równie wielkim talencie.

Jeśli to ma pomóc w zniwelowaniu wypalenia i nabraniu umiejętności patrzenia na pewne sprawy z odrobiną humoru, to lepiej nie przeszkadzać.

Chyba, że zaczniecie się nie tylko kąsać, ale i zagryzać, to wtedy trzeba będzie reagować :mrgreen:

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: Cytryn » 2011-01-29, 10:14

Malgala- a jakie jest Twoje zdanie na temat listu do p.Hall? Zgadzasz się? Nie zgadzasz?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: vuem » 2011-01-29, 10:18

partita400 pisze:WM


vuem. Nie zmieniaj mi nicku...choć rozumiem, że napisać dwie litery, zamiast czterech, jest dla Ciebie znacznie mniej wymagającym zadaniem. :mrgreen:

partita400 pisze:Nic na to forum nie wnosisz prócz głupich docinek


Widzę, że inwencja twórcza jest definitywna przeszłością, bo potrafisz się jedynie powtarzać.

No cóż nie jestem tak inteligentny jak Ty, by do każdej dyskusji wnieść coś wartościowego. :mrgreen:
Można by znaleźć zapewne dziesiątki dowodów Twej jakże wartościowej twórczości forumowej. :mrgreen:

partita400 pisze:swoich dorabianych do wszystkiego teorii.


Oczywiście, że zawsze przedstawiam swoje własne teorie, jak każdy inteligentny człowiek potrafię myśleć i dorobić się własnej opinii.
Ty robisz inaczej? ... jakoś mnie to nie dziwi.

partita400 pisze:Tam pracują jednak ludzie i to jak ich nazywasz świadczy tylko o Twojej "wysokiej" kulturze


Jak wszędzie. I jak wszędzie znaleźć można tam wartościowe osoby, jak i kretynów.

Ty zakładam, nikogo nie krytykujesz, o brak logiki, złe intencje nie podejrzewasz? :mrgreen:

partita400 pisze:świadczy tylko o Twojej "wysokiej" kulturze


Gdy Ty to mówisz ... brzmi to jak komplement. :wink:

Zwróć uwagę, że nie ja za Tobą, tylko Ty za mną snujesz się po różnych wątkach ciągle próbując zwrócić na siebie uwagę. Zakochałaś się czy co? :mrgreen:

Ja jestem w tym wieku i z takim doświadczeniem, że nie zadowalają mnie kontakty z byle jakim osobnikiem płci przeciwnej. Interesują mnie jedynie bardzo szczególne jednostki.
Musiałabyś transplantację przejść, ale organu, którego przeszczepić się jak na razie nie da, więc nic z tego. :mrgreen:


malgala pisze:Chyba, że zaczniecie się nie tylko kąsać, ale i zagryzać, to wtedy trzeba będzie reagować :mrgreen:


Krzywda nikomu tu nie grozi...no chyba że zagrożenie dla stanu emocjonalnego, czy intelektualnego czytelników...więc chyba trzeba by się nad tym zastanowić :wink:

Mnie się już znudziło. Lubie rozrywkę, ale nie z taką aktorzyną :wink: :mrgreen:

Póki co muszę wracać do pracy, więc miłej soboty :D

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: malgala » 2011-01-29, 11:45

Cytryn pisze:Malgala- a jakie jest Twoje zdanie na temat listu do p.Hall? Zgadzasz się? Nie zgadzasz?

Autorka listu ma wiele racji. Nie oznacza to jednak, że jest tak wszędzie. Wiele zależy od ludzi (i dyrekcji, i nauczycieli).
Nie podobają mi się pomysły pani minister i jest mi osobiście bardzo głupio, że to matematyczka.
Zawsze sądziłam, że matematycy są zdolni logicznie myśleć, ale jak widać nie wszyscy.

A cała nasza oświatowa rewolucja, nawet gdyby tak czasami bzdurnych założeń nie miała, to i tak, znając nadgorliwość i zamiłowanie do papierologii niektórych dyrektorów i kontrolujących, zarzuciłaby nauczycieli nadmiarem niepotrzebnej radosnej twórczości.

Co do zwartości naszej grupy zawodowej to fakt, nie jesteśmy zgrani. Ale skoro tak się dzieje na szczeblu szkoły, to jak można wymagać zgrania takiej rzeszy?
Prosty przykład - trwa dyskusja, czy nauczycielom potrzebny jest kodeks etyczny. I co? Niektórzy dyrektorzy już wyszli przed szereg i przedstawili radom pedagogicznym swój własny (a raczej gdzie z netu ściągnięty) do zaakceptowania.
I wiem, że nauczyciele w tych szkołach potulnie go zaakceptowali i nikt nawet nie zapytał, na jakiej podstawie prawnej dyrektor coś takiego im narzuca.

Czy jest dobrze? nie i nigdy nie było tak, żeby nie mogło być lepiej.
Nie jest też jednak tak źle (przynajmniej w niektórych szkołach), żeby powodowało to aż wypalenie, zniechęcenie, ogólną frustrację.
Chyba to kwestia optyki i zdrowego rozsądku całego grona, łącznie z dyrekcją. No i umiejętności patrzenia na pewne sprawy z przymrużeniem oka.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: Cytryn » 2011-01-29, 13:30

Szkoda, że trzeba patrzeć z "przymrużeniem oka". No i co to właściwie oznacza? Nie bierzemy serio ropzorządzeń? Robimy sobie "margines"? Lekceważymy niektóre zalecenia? Wiem, że papier zniesie wszystko. Człowiek nie.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: malgala » 2011-01-29, 14:00

Cytryn pisze:Nie bierzemy serio ropzorządzeń? Robimy sobie "margines"? Lekceważymy niektóre zalecenia?

Nie, robimy to, co jest konieczne bez nadgorliwości.
Decydując się na pracę w szkole decydowałam się na pracę z uczniami a nie papierkami.
Gdybym zamierzała z papierkami pracować, poszłabym do biura.
Dlatego pracę papierkową ograniczam do niezbędnego minimum, podobnie jak wszyscy w naszej szkole (łącznie z dyrekcją). Kierujemy się zdrowym rozsądkiem a nie chęcią wychodzenia przed szereg i tworzenia całych ton dokumentów. Jak jest kontrola i są zalecenia stworzenia jakiegoś papierka, to też najpierw pytamy o podstawę prawną "mania takiego papierka", a dopiero potem, jak faktycznie okazuje się, że powinien jednak być, a to przeoczyliśmy lub zaniedbaliśmy - robimy.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Podziękowania dla pani minister

Postautor: Cytryn » 2011-01-29, 14:29

Ewaluację musicie robić jak wszyscy. Mają te papierzyska sens? W moim odczuciu- żadnego.
Papierki dla "indywidualnych" będziemy musieli tworzyć wszyscy. Ma to jakiś wiekszy sens? Niech to będzie jeden papierek na jednego ucznia. I tak kupa dodatkowej roboty scedowana na nauczycieli, którzy nie są przygotowani do bycia diagnostami.
Jest oczywiście spora część radosnej twórczości generowana przez nadgorliwych dyrektorów, ale i bez tego jest parę bezsensów.
Poza tym tworzenie tych poziomów A, B itd. sprzyja takiegj nadgorliwości- któraż to dyrektorka( bo wiecej jest pań) nie chce, by jej szkoła była na "najwyższym" (papierowym) poziomie?
Mądry minister dążyłby do tego, aby biurokracji w szkole było jak najmniej. Bo ta szkodzi oświacie i tworzy "papierową rzeczywistość".
Tak jest np. z karcianymi. Ludzie nie mogą ich zrealizować,. BO NIE MA JAK. No to...papier, papier...No comments. Z przymrużeniem oka, na luzie...KŁAMIEMY, bo ZMUSZA NAS DO TEGO SYSTEM.


Wróć do „Pogaduszki”