Powtarzanie materiału przed podjęciem pracy.

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lacov
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-08, 19:47
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Powtarzanie materiału przed podjęciem pracy.

Postautor: lacov » 2011-02-11, 11:24

Mam do was pewne pytanie, ale wcześniej pozwolę sobie opisać moją sytuację.

Od chyba 2 lat brałem pod uwagę możliwość zostania nauczycielem. Miałem uczyć od września 2010, ale nie wyszło. Później sprawa przycichła.

Dziś zadzwoniono do mnie z propozycją pracy. Może nie stricte związanej z nauczaniem, ale...
Mam okazję zostać opiekunem praktyk geodezyjnych w technikum, w które nawiasem mówiąc sam kończyłem. Jest jednak pewien problem.
Co było w technikum mniej więcej kojarzę. Na pierwszym i drugim roku studiów miałem w zasadzie powtórkę ze szkoły średniej, ale było to dawno temu i mam wrażenie, że musiałbym spędzić sporo czasu przed podręcznikami żeby wszystko sobie powtórzyć.

Pytanie brzmi: czy skoro obawiam się tych luk w pamięci to czy nadaję się na nauczyciela?

Zdaję sobie sprawę, że nikt z was mnie nie zna. Chodzi mi raczej o porady osób, które były w podobnej sytuacji lub możne znają kogoś, kto miał podobny problem.
Jak sobie radziliście? Próbowaliście swoich sił czy daliście spokój?
Nie boję się się samego powtarzania materiału, a raczej tego, że uczeń zada mi pytanie "dlaczego" lub "jak to zrobić", a ja zwyczajnie nie będę potrafił na nie odpowiedzieć.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Powtarzanie materiału przed podjęciem pracy.

Postautor: vuem » 2011-02-11, 12:52

lacov pisze:Pytanie brzmi: czy skoro obawiam się tych luk w pamięci to czy nadaję się na nauczyciela?


Nie znam się ani na geodezji, ani na prowadzeniu praktyk zawodowych, ale problem luk w pamięci dotyka każdego.

Nie wiem jak duże to luki i jaki wpływ mogły by mieć na Twoją pracę, ale ja bym absolutnie nie wychodził z założenia, że się nie nadaję.

Ktoś gdzieś kiedyś napisał, że odwaga, to nie brak strachu, ale umiejętność opanowania go...czy jakoś tak. :wink:

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Powtarzanie materiału przed podjęciem pracy.

Postautor: magdak3 » 2011-02-11, 16:29

Pytanie, które mi się nasuwa brzmi "Jaki jest zakres obowiązków opiekuna praktyk geodezyjnych". Czy miałbyś uczyć, a może tylko pilnować, a może byłbyś drugim opiekunem obok nauczyciela - i wtedy mogłbyś pracować i jednocześnie skorzystać z doświadczenia specjalisty.

lacov
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-08, 19:47
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Powtarzanie materiału przed podjęciem pracy.

Postautor: lacov » 2011-02-12, 01:45

Trudno jednoznacznie to określić.
Jak ja miałem praktyki to pilnowali nas nauczyciele :)

W każdym razie na praktykach założeniem jest, że uczniowie mają już pewną wiedzę i sami mierzą, a później opracowują wyniki pomiarów.

Co prawda praktyki miałem dość dawno temu, ale grupa, w której byłem raczej zbyt wielu pytań do nauczyciela nie miała


Wróć do „Nauczyciel stażysta”