Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: partita400 » 2011-02-10, 10:40

http://www.eduinfo.pl/art.php?action=mo ... _em=347094

Zacznijmy układać listy potrzebnych nam materiałów.Robiłam je już wcześniej,ale zawsze coś było z nich wykreślone ,jakieś 80 % :D .Jakieś 4-5 lat temu w karcie pracy własnej ,we wnioskach napisałam co widziałabym w pakiecie" dla nauczyciela" do realizacji programu nauczania :koszulki do materiałów, segregatory,komputer do użytku w klasie.Zostałam publicznie zbesztana,że chyba mi się w głowie poprzewracało :(
2 lata temu wracam do pracy i co zastaję? Komputer w każdej klasie , wprawdzie bez połączenia z siecią :wink: ,ale zawsze , dla każdego segregator z kompletem koszulek i ...pendrive :shock: .
Komu za to wszystko dziękowano ??? Mnie nie , bo ja tego nie kupiłam :wink: .Podoba mi sie ten fragment z rozporządzenia:o tym co znajdzie się na liście decyduje dyrektor.A może te tęgie głowy ustaliłyby taka listę? Czy to za trudne dla nich ?

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: Cytryn » 2011-02-10, 13:54

Mi by się przydało, co następuje:
instrument (keyboard np.)
zestaw instrumentów perkusyjnych
wieża z dobrymi głośnikami( taki sprzęt stereo)
tablica interaktywna
komputer z netem w klasie
pendrive, zestawy płyt CD, podkłady muzyczne, płyty DVD z materiałami dydaktycznymi, filmami
koszulki, pinezki, szpilki, magnesy do tablicy, kolorowa kreda, papier ksero, koszulki A-5, A-4, kolorowe bloki( zwykłe, techniczne), markery, arkusze z brystolu, arkusze szarego papieru, zszywacze, kleje

A z tego wszystkiego mam:
zdechły magnetofon z CD( działa jeden głośnik, drugi zepsuty)
czarna tablica i biała kreda

Resztę ( a ze wszystkiego tego korzystam) muszę sobie organizować sama, najczęściej za własne pieniądze... :(

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: partita400 » 2011-02-10, 14:33

Cytryn pisze:Mi by się przydało, co następuje:
instrument (keyboard np.)
zestaw instrumentów perkusyjnych
wieża z dobrymi głośnikami( taki sprzęt stereo)
tablica interaktywna
komputer z netem w klasie
pendrive, zestawy płyt CD, podkłady muzyczne, płyty DVD z materiałami dydaktycznymi, filmami
koszulki, pinezki, szpilki, magnesy do tablicy, kolorowa kreda, papier ksero, koszulki A-5, A-4, kolorowe bloki( zwykłe, techniczne), markery, arkusze z brystolu, arkusze szarego papieru, zszywacze, kleje



Moja lista bardzo podobna i jeszcze dodam do tego własną pracownię muzyczną,bo teraz to biegam jak kot z ... I obiecuję,że nie będę skąpić i inne przedmioty też tam mogę poprowadzić :)

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: magdak3 » 2011-02-11, 16:39

Używam własnego pendriva, własnych płyt cd/dvd, własnych długopisów, kolorowych kartek i in. - ostatnio to nawet mąż mnie zapytał dlaczego ma inwestować w moją pracę (nagrywałam coś na płytę ;-)).

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: synapsa » 2011-02-11, 17:11

magdak3 pisze:mąż mnie zapytał dlaczego ma inwestować w moją pracę
mój mąż reaguje podobnie i czasem słusznie hamuje moje zapędy :)

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: magdak3 » 2011-02-11, 17:13

Z drugiej strony szkoda dzieciaków... Wolę dorzucić coś od siebie (w sensie: za swoje), a niech będzie trochę inaczej i ciekawiej...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: dushka » 2011-02-11, 19:48

U nas zmienił się dyrektor i gdyby nie to, że mam męża, to z wdzięczności bym go poderwała :mrgreen:

W ciągu 1 semestru zrobił więcej, niż poprzednicy w ciągu 6 lat. Mam dostęp do komputera (pokój nauczycielski, biblioteka, nareszcie porządna pracownia info), mogę wszystko drukować w szkole, jest papier, keyboard mamy stary, ale w planach jest kupno nowego, już zakupione zostały odtwarzacze cd + mp3 i wiele innych rzeczy.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: Cytryn » 2011-02-11, 19:50

O...mój mąż też się na mnie zaczął złościć. Stwierdził, ze nie ma ochoty sponsorować mojej szkoły, jak musiał parę razy wymieniać toner, bo musiałam na własnej drukarce drukować próbne testy ( 5 stron razy 26 dzieciaków z klasy VI i parę innych rzeczy). Ponoć szkolna kserokopiarka się zepsuła...
Potem prosiłam go, żeby zapłacił za parę podkładów muzycznych...no a potem dzieciaki z gimnazjum wyrwały trzy klawisze z mojego keyboardu, to powiedział, że po naprawie zabrania mi go wozić do szkoły...A ja mam chór i zespół- to jak mam pracować bez instrumentu... :roll: Mam robić i już i nikogo nie obchodzi, jak.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: dushka » 2011-02-11, 20:02

Cytryn, dziwię ci się. Poważnie. Naiwna jesteś, że bez sprzętu chcesz muzyki uczyć.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: vuem » 2011-02-11, 20:15

dushka pisze:U nas zmienił się dyrektor i gdyby nie to, że mam męża, to z wdzięczności bym go poderwała :mrgreen:


Dla idei (dobrych efektów swej pracy) warto nawet cyrograf podpisać :wink:

dushka pisze:W ciągu 1 semestru zrobił więcej, niż poprzednicy w ciągu 6 lat.


Podnosi na duchu, co?

dushka pisze:Cytryn, dziwię ci się. Poważnie. Naiwna jesteś, że bez sprzętu chcesz muzyki uczyć.


Myśle, że Cytryn nie chce pracować bez instrumentu. Jak dyrekcja nie stanie na wysokości zadania, to męża udobrucha...pewnie pare sposobów zna... :wink:

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: Cytryn » 2011-02-11, 20:39

Cytryn, dziwię ci się. Poważnie. Naiwna jesteś, że bez sprzętu chcesz muzyki uczyć.

Cóż, kiedy byłam "na stażu" i ciągle miałam umowy na rok, na kolejny rok i na kolejny rok- to po prostu chciałam utrzymać pracę. Więc dałam sobie co nieco wleźć na głowę( u nas naprawdę bardzo trudno znaleźć pracę).
A teraz ciężko się z tego wycofać- poza tym wliczono mi ten chór i zespół instrumentalny-szkolna orkiestra( razem dwie godziny) do etatu. W przyszłym roku, jak nie utrzymam tych godzin, mogę nie mieć etatu. A dałabyś radę utrzymać takiego typu zajęcia bez...instrumentu?
Prosiłam wiele razy o zakup instrumentu, ale jak grochem o ścianę. Koleżanki mi radziły, aby skłamała, że się zepsuł, ale ja...nie potrafię kłamać. Taka sytuacja trochę jak pat w szachach...
Zresztą u nas w szkole to normalne. Najpierw szmaci się takiego stażystę, ten się stara, boi, umowa oczywiście na rok i zachęta typu "wielu chętnych jest na pana/pani miejsce", wciskanie wszystkiego, co się da, bo "bo realizuje pan/pani staż". A potem trudno jakoś tak odwrócić to o 180 stopni...Ludzie z własnymi laptopami biegają, zresztą, wszystko prawie własne. Sprzęt w szkole stary, zaniedbany i zawsze ta sama śpiewka "nie ma pieniędzy" i "mamy być wdzięczni, ze w ogóle mamy pracę", a jak się nie podoba, to "istnieje tyle pięknych zawodów, droga wolna"...A jak ktoś podskakuje "chyba nie chce pan/pani już tu pracować"...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: dushka » 2011-02-12, 19:38

Cytryn, ok. A co, gdy twój sprzęt padnie? Kupisz nowy, rozumiem?

Inna rzecz. Jest program unijny, w którym pewnie bierzecie udział (całe łódzkie bierze), z powodzeniem można z tych pieniędzy kupić sprzęt. Jaka tym razem będzie wymówka, usprawiedliwienie?

Dla jasności, mam na myśli ten program:

http://indywidualizacja.edu.pl/

U was ma być realizowany od 2011 roku.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: Cytryn » 2011-02-12, 20:54

Nie uczę w klasach I-III sp.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: dushka » 2011-02-13, 10:08

I co z tego? Przecież sprzęt, który wybierze szkoła, wszelkie pomoce - będą do wykorzystania dla całej szkoły.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Rozporządzenie z 17 grudnia 2010 roku

Postautor: Cytryn » 2011-02-13, 10:20

Ech Dushka...po co dawać pieniądze na sprzęt, skoro ktoś własny dźwiga? Kupią coś innego. Chyba, że naprawdę mi się zepsuje( albo uczniowie go do końca załatwią). W przeszłości była już możliwość zakupu instrumentu z funduszy unijnych- ale zawsze coś okazywało się ważniejsze. A ja nie potrafię powiedzieć "koniec, już nie przynoszę własnego". Zanim by kupili mi nowy, zespół by się rozpadł. Przecież takie sprawy załatwiane są dłuuuugo.
Zresztą, nie che mi się walczyć, bo to ostatnie miesiące w tej szkole. Chcę mieć dobrą opinię na wyjściu.


Wróć do „Prawo oświatowe”