Szkoły państwowe i niepubliczne

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: haLayla » 2010-08-25, 00:20

Ja nie mam swoich uczni. Ale może będę miał duperelków, którym coś się zaradzi :D

Wiem, że przecinkami się oddziela zdania wtrącone, które z lubością stosuję, niektóre spójniki, wyliczenia i rozwinięcia dziesiętne ułamków :D
<3

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: haLayla » 2010-08-25, 00:21

miwues pisze:Chyba już trzeba iść spać,
Chyba już trzeba się położyć...

:twisted:


To jest nawiązanie do Włatców Móch. Eh, Ty... :P
<3

Awatar użytkownika
iTulka
Posty: 385
Rejestracja: 2010-05-17, 00:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: iTulka » 2010-08-25, 00:23

miwues pisze:iTulka napisał/a:
potrafię, tak, jak bym chciała


To tu za dużo przecinków w barszcz.


A, racja, korekta: potrafię tak, jak bym chciała.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: malgala » 2010-08-25, 17:29

Ja też nie potrafię tak, jak bym chciała, z przecinkami sobie poradzić :(
Przydałaby się jakaś komputerowa opcja sprawdzania interpunkcji :mrgreen:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: haLayla » 2010-08-25, 20:00

Ja z jednej strony, cieszyłbym się takim rozwiązaniem. Ale z drugiej, wyręczenie mnie z myślenia o interpunkcji, nie pomagałoby mi jej stosować :D
<3

Karioka821
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 20:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: Karioka821 » 2011-02-19, 17:22

Mam konkretny problem dotyczący pracy. Chodzi o bezpłatną szkołę niepubliczną, będącą pod opieką stowarzyszenia (nie rodziców). Jest to szkoła wiejska, licząca obecnie ok.50 uczniów, ale ich liczba może drastycznie zmaleć. Przejście pod opiekę stowarzyszenia miałoby uchronić ją przed planowaną w tym roku likwidacją. Może ktoś ma doświadczenia związane z funkcjonowaniem takiej szkoły? Wiem co nieco o stronie prawnej, ogólnych zasadach,zależności od subwencji, ale chodzi mi o konkrety. Ile konkretnie zarabiacie w takiej szkole w odniesieniu do liczby godzin? Jak wyglądał początek funkcjonowania pod tym względem. Chodzi mi o wszelkie minusy. Lubię swoją pracę, ale nie jestem jak ta Siłaczka. Może Biedronka okaże się lepszym rozwiązaniem finansowym? Na każde pytanie dyrektora otrzymuję odpowiedź:"Nie martw się".A może właśnie mam czym?

Kirak
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-12, 12:36
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: Kirak » 2016-10-12, 12:45

Ja ze strony rodzica zapytam lepsza jest szkoła prywatna czy państwowa? Bo w przyszłym roku czeka mnie wybór podstawówki dla dziecka na terenie Warszawy i cały czas myślę o szkole prywatnej bo mam możliwości finansowe, które pozwolą mi je tam zapisać. Interesuje mnie szkoła reklama ze względu nato, że jest dwujęzyczna i ma dość dużo pozytywnych opinii. Jednak zastanawia mnie fakt czy mam rację co do tego, że jest to najlepszy wybór? Jakie są plusy i minusy zarówno szkół państwowych jak i prywatnych (poza opłatami zwiazanymi z uczeiem się w szkole prywatnej bo to nie problem)

agusiia
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-24, 13:43
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: agusiia » 2016-10-24, 13:45

Kirak pisze:Ja ze strony rodzica zapytam lepsza jest szkoła prywatna czy państwowa? Bo w przyszłym roku czeka mnie wybór podstawówki dla dziecka na terenie Warszawy i cały czas myślę o szkole prywatnej bo mam możliwości finansowe, które pozwolą mi je tam zapisać. Interesuje mnie szkoła reklama ze względu nato, że jest dwujęzyczna i ma dość dużo pozytywnych opinii. Jednak zastanawia mnie fakt czy mam rację co do tego, że jest to najlepszy wybór? Jakie są plusy i minusy zarówno szkół państwowych jak i prywatnych (poza opłatami zwiazanymi z uczeiem się w szkole prywatnej bo to nie problem)


Też ostatnio trafiłam na stronę tej szkoły i naprawdę mnie zainteresowała. Widzę, że uczą też np. programowania, są różne sekcje sportowe, czyli dziecko rozwija się wszechstronnie. Ciekawa tylko jestem, ilu uczniów jest w klasie, nie wiesz może? Bo w państwowych podstawówkach chyba zwykle ok. 30, a to wg mnie trochę dużo...

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: haLayla » 2016-10-24, 14:49

Kirak pisze:ze względu nato


Może zainstalują w tej szkole tarczę antyrakietową?
<3

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: malgala » 2016-10-24, 17:45

Kirak, nie reklamuj.

kalkowa
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-26, 17:07
Przedmiot: Chemia, Historia, Język polski, ...
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: kalkowa » 2017-04-26, 17:09

Ja od września posłałam syna do prywatnej szkoły podstawowej. Jestem z Warszawy wiec u nas takich niepublicznych placowek nie brakuje. Zdecydowałam się na szkołę reklama. Szkoła jest prowadzona przez reklama. W rankingach bardzo dobrze wypada, no i oplaty sa jeszcze w miare umiarkowane ;)

Marianka12
Posty: 10
Rejestracja: 2017-12-19, 15:58
Kto: rodzic
Lokalizacja: śląskie

Re: Szkoły państwowe i niepubliczne

Postautor: Marianka12 » 2018-07-17, 20:18

Niepubliczna Szkoła Podstawowa reklama była w naszym przypadku super rozwiązaniem. Wcześniej nie byłam przekonana, szukałam w dobrej lokalizacji szkoły publicznej, teraz nie wiem co w nich widziałam bo niepubliczna spełnia wszelkie nasze wymagania i dzieciaki ją uwielbiają.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron