Nauczyciel chemii

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Nekromantis
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-26, 22:45
Kto: student
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: wielkopolskie

Nauczanie chemii po politechnice

Postautor: Nekromantis » 2011-02-26, 22:49

Witam

Za dwa lata kończę wydział Technologii Chemicznej na politechnice. Uzyskam tytuł mgr inż. i wiem, ze nie mogę uczyć w szkole a chciałbym. Słyszałem coś o jakiś kursach pedagogicznych ale gdzie to zrobić?
Druga sprawa czyt to prawda, ze muszę uczyć dwóch przedmiotów? Ja kończyłem technikum ochrony środowiska to czy mam jakieś prawa aby po zrobieniu tych pedagogicznych uczyć przedmiotów co miałem w technikum ?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Nauczyciel chemii

Postautor: renati23 » 2011-02-27, 09:53

Nekromantis pisze:Druga sprawa czyt to prawda, ze muszę uczyć dwóch przedmiotów?

nie prawda
Nekromantis pisze:Słyszałem coś o jakiś kursach pedagogicznych ale gdzie to zrobić?

poszukaj na najbliższej uczelni lub w najbliższym ośrodku doskonalenia nauczycieli

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel chemii

Postautor: Yoka » 2011-02-27, 11:58

"Ja kończyłem technikum ochrony środowiska to czy mam jakieś prawa aby po zrobieniu tych pedagogicznych uczyć przedmiotów co miałem w technikum ?"

nie

erik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-06, 12:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

praca po licencjacie chemia

Postautor: erik » 2011-03-06, 12:43

Witam , z góry przepraszam , jeśli temat taki był , niemniej jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytanie .


Czy po licencjacie z chemii (spec nauczycielska ) mogę uczyc w gimnazjum ?, czy konieczny jest magister

i 2 pytanie .

mając tytuł inżyniera + kurs pedagogiczny mogę uczyc w gimnazjum i szkole średniej , czy tylko w gimnazjum

Z góry dziękuje za każdą odpowiedz :D

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel chemii

Postautor: malgala » 2011-03-06, 13:04

erik pisze:Czy po licencjacie z chemii (spec nauczycielska ) mogę uczyc w gimnazjum ?

Tak
erik pisze:mając tytuł inżyniera + kurs pedagogiczny mogę uczyc w gimnazjum i szkole średniej

W szkole ponadgimnazjalnej wymagane są studia magisterskie.

erik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-06, 12:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nauczyciel chemii

Postautor: erik » 2011-03-06, 14:16

Dziękuję za szybką odpowiedz! ;)

Milkaaa
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-08, 19:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel chemii

Postautor: Milkaaa » 2012-01-08, 19:13

a ja mam pytanie troszkę z innej beczki. Obecnie jestem nauczycielką biologii w gimnazjum, ale myślę o tym, aby zacząć studia podyplomowe z chemii. Czy możecie mi polecić jakieś dobre studia podyplomowe z "chemii dla nauczycieli"? jestem ze śląska jakby coś, dlatego proszę o opinię z uczelni w pobliżu.

poprostupola
Posty: 3
Rejestracja: 2012-09-19, 11:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel chemii

Postautor: poprostupola » 2012-09-22, 12:41

witam
podobnie jak Nekromantis ukończylam wydział technologii chemicznej (kierunek biotechnologia) na polibudzie. chciałabym zacząć podyplomówkę z pedagogiki, ale nie wiem czy po swoim kierunku będę mogła uczyć chemii, tzn. czy miałam wystarczającą liczbę godzin na studiach (miałam 510), czy ktoś z Was miał podobną sytuację lub może zna jakiegoś biotechnonauczyciela??


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”