PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: jolapuma » 2011-02-16, 18:23

gosisgosis pisze:Ja właśnie pracuję z Look. Szczerze powiedziawszy mnie się ciężko pracuje z tym podręcznikiem. Jakiś taki mało ciekawy jest. Trzeba się więc nieco nagimnastykować, żeby lekcja była ciekawa. Prezentacja materiału wydaje mi się, że nieco kuleje, samemu najlepiej jest ją przygotować. W podręczniku dużo ćwiczeń gramatycznych. Z jednej strony to dobrze, z drugiej jeżeli nie dasz nic od siebie to nuuudy. Wydaje mi się, że Sky był lepszy.


Fajnie, że w końcu ktoś odpisał na mojego posta :) Wracając do tematu - jak długo pracujesz z tym podręcznikiem? Pracujesz tylko z 1 czy 2 też? Przeglądając książkę ucznia również zauważyłam, że jest dużo gramatyki, powiedziałabym, że nawet za dużo bo gramatyka podana w taki sposób jak w Look jest nudna. Wspomniałaś o Sky, pracowałaś z nim? W moim przypadku w grę wchodzi jeszcze cena kompletu dla ucznia - Look jest tańszy od Sky.

Pozdrawiam :D

gosisgosis
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-04, 14:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: gosisgosis » 2011-02-18, 15:24

Dopiero pół roku pracuję z Lookiem 1, Ze Skyem troszkę dłużej. Nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że Look jest taki trochę pusty, jak na mój gust za mało słownictwa. Zrobiłam sondę wśród uczniów i zdania były podzielone, większości jednak się podoba się Look, ale to klasa raczej entuzjastycznie nastawiona do wszystkiego, więc badanie nie miarodajne ;)

Nie jestem pewna czy Sky nie pójdzie teraz w odstawkę ze względu na nową podstawę programową. Ale to musisz sobie już sama sprawdzić, bo naprawdę nie pamiętam.

moniek1983
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-26, 20:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: moniek1983 » 2011-02-26, 20:58

Witam, chciałabym zapytać Was o opinię na temat kilku podręczników. Mianowicie chodzi mi o podręcznik do klas 4-6 Winners i do klas 1-3 Fairyland. Niejednokrotnie spotkałam sie z opinią, że Winners to za prosta książka. Może polecicie jakąs inną. No i co myślicie o Bugs? Lepsza od Fairyland? Będę wdzięczna za odpowiedz.

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: jolapuma » 2011-02-26, 21:45

Kilka lat temu pracowałam na Winnersach a teraz mam ucznia na korepetycjach, który korzysta z tego podręcznika w szkole. Pracę z książką wspominam bardzo dobrze. Jakiś czas temu pojawiła się wersja new ale nie miałam okazji zapoznać się z nią. Zgadzam się z tym, że ta książka jest prosta ale dla moich uczniów Winnersy były idealnym rozwiązaniem ponieważ większość uczniów z 24-osobowej grupy (!) świetnie sobie radziła. Dla 2-3 lepszych uczniów przygotowywałam time-fillersy (które zresztą są dostępne w teachersie więc na dobrą sprawę nie miałam z tym dużo pracy). Poza tym w książce nie ma zbyt wielu ćwiczeń na wypełnianie więc dzieci mogły korzystać z podręczników wcześniejszych roczników - ten aspekt był dla mnie ważny ponieważ była to szkoła wiejska, rodzice uczniów byli ubodzy. All in all książeczka bardzo fajna zarówno dla dzieci jak i nauczyciela. Minusem może być to, że ten kurs jest już dosyć długo na naszym rynku więc nawet ta nowa wersja może być już troszkę outdated. Teraz pojawiło się mnóstwo nowych kursów, którymi można z powodzeniem zastąpić Winnersy.

Z Fairyland spotkałam się gdy pracowałam w szkole językowej. Ale nie znam tego kursu dokładnie. Pamiętam, że używałam tych książek do robienia dodatkowych handoutów na lekcje.

Natomiast z Bugsami nigdy nie pracowałam.

Mam nadzieję moniek1983, że moja odpowiedź będzie dla ciebie pomocna :)

moniek1983
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-26, 20:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: moniek1983 » 2011-02-27, 08:07

Jolapuma dziekuję Ci bardzo za odpowiedz. Ja równiez pracuję w szkole wiejskiej więc myślę, że Winners Plus( to nowsze wydanie) będzie ok. Myślałam o wprowadzeniu New Friends ale ten podręcznik może być trochę za trudny. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: motylek8 » 2011-02-28, 16:48

Ja miałam okazję korzystać z Winners, teraz korzystam z New Friends i powiem szczerze, że osobiście wolę New Friends. Może faktycznie nieco trudniejsze (szczególnie 3 część), ale jakoś tak więcej ćwiczeń i ogólnie wolę Frinedsy. No iteż pracuję w szkole wiejskiej:)

Awatar użytkownika
Myszka78
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-22, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Pdręcznik do I klasy gimnazjum

Postautor: Myszka78 » 2011-04-11, 19:00

Witam.
Planuję w gimnazjum wprowadzić nowy podręcznik. Chciałabym poznać Wasze sugestie, opinie i porady na temat podręczników z których uczycie. Chodzi mi także nie tylko o sam podręcznik, ale także jego oprawę, wszystkie dodatki, które oferuje wydawnictwo.
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2011-04-11, 21:31

Myszko, zanim będziesz czekać na sugestie napisz na początek w jakiej grupie chcesz go wprowadzić (poziom, jakie doświadczenie ma za sobą grupa) i czego oczekujesz (jakie dodatki Cię interesują i jakiego wsparcia od wydawnictwa oczekujesz).

Awatar użytkownika
Myszka78
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-22, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Myszka78 » 2011-04-12, 07:21

No cóż... klasa nie jest niestety ambitna ani mocna. Jednak nie chciałabym podręcznika , który zaczyna od "to be". Na ponad 20 osób mam z 5 dość mocnych i nie chciałabym, żeby się uwsteczniły.
Myślałam nawet, żeby zacząć od podręcznika 2 na 1,5 roku i 3 na kolejne 1,5 roku - tak jak mam obecny podręcznik.
Chciałabym, żeby do podręcznika były DVD, jakieś dodatkowe materiały do kopiowania. No i dobrze byłoby, żeby podręcznik był "up-to-date", chociaż wiem, że dzieciaki interesują różne rzeczy...
myślałam nawet o podręcznikach dopiero co wprowadzanych przez różne wydawnictwa np Macmillan(przyznam, że dużo oferuje), ale samo przeglądanie podręcznika na niewiele się zda... a nie można w tej sytuacji poradzić się innego nauczyciela. Trzeba by było po prostu zaryzykować.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2011-04-12, 10:23

Myszka78 pisze:No cóż... klasa nie jest niestety ambitna ani mocna. Jednak nie chciałabym podręcznika , który zaczyna od "to be". Na ponad 20 osób mam z 5 dość mocnych i nie chciałabym, żeby się uwsteczniły.
Myślałam nawet, żeby zacząć od podręcznika 2 na 1,5 roku i 3 na kolejne 1,5 roku - tak jak mam obecny podręcznik.


Niewiele to wyjaśnia. Jaki masz obecnie podręcznik dla klas pierwszych i czy jego poziom jest dobrze dostosowany? Jeśli nie dlaczego?

Ostrożnie mierz ich siły. Łatwiej jest uzupełnić dość łatwy podręcznik dodatkowymi materiałami niż gonić materiał w tym nieco zbyt trudnym.

Myszka78 pisze:Chciałabym, żeby do podręcznika były DVD


Niemal każdy. Jeśli nawet nie ma, można łatwo dopasować materiały z innych wydawnictw.

Myszka78 pisze:jakieś dodatkowe materiały do kopiowania


j.w.

Myszka78 pisze:No i dobrze byłoby, żeby podręcznik był "up-to-date", chociaż wiem, że dzieciaki interesują różne rzeczy...


No nie dogodzisz wszystkim, staroci raczej nikt nie sprzedaje. Beatelsów w podręczniku nie uświadczysz.

Wybierz sobie 2-3 opcje i przedstaw, znajdą się pewnie ludzie ich używający.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Andulencja » 2011-04-12, 14:09

Ja korzystam z New Adventures Oxford. Klasy różnorodne. Do tej pory zaczynałam od 1, ale od września ruszamy od razu od 2(pre-intermediate). Chcę równolegle wprowadzić jakieś repetytorium. \\\do książki jest nieźle rozbudowana ćwiczeniówka (jest co robić), fajne dyktanda (wersja łatwiejsza i trudniejsza). Do każdej części DVD, w TB dodatkowe ćwiczenia, testy rozbudowane + na stronie do pobrania dodatkowe kartkówki, łatwiejsze testy i inne ćwiczenia.

555malina
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-12, 13:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pdręcznik do I klasy gimnazjum

Postautor: 555malina » 2011-04-12, 15:43

Myszka78 pisze:Witam.
Planuję w gimnazjum wprowadzić nowy podręcznik. Chciałabym poznać Wasze sugestie, opinie i porady na temat podręczników z których uczycie. Chodzi mi także nie tylko o sam podręcznik, ale także jego oprawę, wszystkie dodatki, które oferuje wydawnictwo.
Z góry dziękuję.


Do niedawna korzystałam z Connections (Oxford) od poziomu pierwszego, podręcznik sie sprawdzał w gimnazjum. Jednak brakowało mi w nim tekstów, ponieważ każdy materiał leksykalny oparty był tylko o dialogi. Od minionego roku używam English Explorer (Nowa Era) od poziomu drugiego - jeden podręcznik na rok, jako że uczniowie będą musieli pisać rozszerzony egzamin. Z tego podręcznika jestem 100% zadowolona i polecam :)
Do podręcznika są płyty dla nauczyciela, w podręczniku jest płyta dla uczniów w ćwiczeniach również. Są tez płyty DVD z krótkimi filmami i dodatkowymi ćwiczeniami. Wydawnictwo oferuje też readersy na różnym poziomie. W przygotowaniu jest oprogramowanie do tablicy interaktywnej.

Awatar użytkownika
Myszka78
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-22, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Myszka78 » 2011-04-12, 17:57

Beatelsów w podręczniku nie uświadczysz.


I tu się mylisz!!! :) W Blockbuster 2 właśnie są ! :)))
Dziękuję za opinie, przyglądnę się waszym propozycjom :) Czekam na dalsze sugestie :)

kikid351
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-19, 21:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: kikid351 » 2011-05-04, 20:57

Witam wszystkich,

Jeśli chodzi o podręczniki do uczenia czy to w podstawówce czy gimnazjum to najlepiej sprawdzają się z wydawnictwa Express Publishing!!!!.
Z serią WELCOME pracowałem 10 lat aż w końcu zaczęło mi to bokami wychodzić więc zmieniłem na FAIRYLAND ale tu niestety się zawiodłem. Jak Fairyland 3 i 4 był OK to 5 był to przeskok w przepaść!!! Past Perfect w 5 klasie podstawówki to lekka przesada!!!
Teraz wprowadzam STARLAND w klasach 4-6 i myślę, że to będzie to.
Do plusów można zaliczyć 8 unitów - spokojnie można zdążyć z realizacją
Gramatyka wyjaśniona po polsku w zeszycie ćwiczeń!!!
Super dodatkowe materiały dla nauczyciela z których można wiele rzeczy dobrać no i jak już ktoś wspominał SUPER oprogramowanie do tablicy interaktywnej!!!
Żadne wydawnictwo nie ma tego na takim poziomie.!!!!

mimek85
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-19, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: mimek85 » 2011-05-17, 11:27

kikid351, dokładnie, co prawda nie pracuję na Fairyland,ale otrzymałam egzemplarz okazowy i to właśnie części piątej i mnie z lekka zatkało :-) Właśnie zastanawiałam się nad Starland, i nadal się zastanawiam, jako że ewentualną zmianę będę robić za rok. I właśnie o ten Starland chciałam zapytać- jak odczucia? sprawdza się?
Pozdrawiam.


Wróć do „Języki obce”

cron