przedstawienie w j.angielskim

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ner
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-02, 21:00

przedstawienie po angielsku

Postautor: ner » 2007-12-02, 21:05

Ma ktoś z was doświadczenie w tym temacie? poszukuję pomysłu na przedstwaienie ok 20 minutowe dla grupy gimnazjalistów. Nie mam pojęcia co z nimi zrobić...


liczę na pomoc..
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-15, 18:39

Po co ci to przedstawienie? Czy to konkurs czy takie luźne.
Jeśli luxne to może najpierw przetestuj story-telling. (w skrócie czytają z podziałem na role) Szybciej i łatwiej.
Jeśli chodzi o inscenizacje to z doświadczenia wiem, że gotowe teksty raczej się nie sprawdzają. Mozna w necie poszukać inspiracji, ale potem nalezy adaptować tekst pod umiejętności i osobowosci twoich uczniów.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

south38
Posty: 17
Rejestracja: 2007-08-31, 21:41

jaka sztuke mozna wystawic po angielsku?

Postautor: south38 » 2008-06-26, 17:50

planuje zrobic przedstawienie w jez ang na ok 20 min Szukam pomyslow wzglednie stron z ciekawymi pomyslami Czy ktos moglby mi pomoc?

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: ms.elephant » 2008-06-26, 18:39

W jakim wieku są "aktorzy" i dla jakiej grupy wiekowej ma być to przedstawienie przeznaczone?

south38
Posty: 17
Rejestracja: 2007-08-31, 21:41

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: south38 » 2008-06-26, 23:02

to bedzie gimnazjum zatem od 13-15 lat mniej wiecej Chcemy brac udzial w konkursie jezykowym na jakas forme teatralna Szukam czegos nie przeladowanego tekstem oczywiscie po angielsku!!i aby bylo dowcipne lub przynajmniej ciekawe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: Jolly Roger » 2008-06-27, 09:37

sam napisz
Wzory w necie można znaleźć, a potem zmodyfikuj pod swoich uczniów.
Bo ty wiesz ilu ich jest, ile dziewczyn ile chłopców, jakie maja predyspozycje (jeden zagra odważnie inny może być tylko elementem dekoracji)

Podpowiem, że najlepiej jest wziąć powszechnie znany utwór (jakąś bajkę) i przerobić na swoja modłę (taką bajkę dla potłuczonych), wpleść w to piosenkę (uwaga: rap się przejadł) najlepiej niech młodzi coś podsuną.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

JS31
Posty: 11
Rejestracja: 2008-09-17, 21:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

przedstawienie w j.angielskim

Postautor: JS31 » 2008-11-16, 19:12

Szukam scenariuszy w języku angielskim dla uczniów klas IV - VI na różne okazje.

Może macie coś fajnego albo znacie ciekawe stronki.

Z góry dziękuję

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: Krulik » 2008-11-16, 23:33

Poleam książkę "Drama in the classroom" Fiona Beddall z serii Junior English Timesaver wydane przez Scholastic , tu do nich link: http://www.link2english.com/
na każdą porę roku, od zupełnie poczatkujących do tych bardziej zaawansowanych. U mnie już drugi rok przebojem jest w listopadzie sztuka Halloween Haters :) polecam :)

papuch
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-05, 20:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: papuch » 2009-01-05, 20:20

Ja dużo tego robię (przedstawienia) ale głównie z 3 gimnazjum. Szukałam na darmowych stronach pod " free scripts" albo " free one act plays". Znajdziesz dużo 1 aktówek ale język rzeczywisty nie uproszczony (dobry dla ambitnych) ale zawsze możesz sama uprościć albo napisać jak już ktoś radził. U nas w Bydgoszczy organizują konkurs na własną sztukę po angielsku i miałam grupę uczniów którzy tego dokonali i wystawiliśmy to z niezłym rezultatem. Polecam. Dużo zabawy choć trochę nerwów też. Zrób sobie tez podkłady muzyczne- dzieciaki sa w tym dobre (lepsze od nas) powiesz im a oni przychodza z pościąganymi dzwiękami mp3
powodzenia
pap

lida88
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-03, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: lida88 » 2011-03-22, 15:03

chciałabym odświeżyć temat:) Znalazłam w internecie tytuł skeczu The English Teacher. niestety scenariusz już nie jest tak łatwo dostępny;/ może ktoś ma ten scenariusz?? Jeśli tak to prosiłabym o przesłanie na maila:)

Awatar użytkownika
Myszka78
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-22, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: Myszka78 » 2011-03-22, 19:43

Rewelacyjne są książki

Doug Case, Ken Wilson "
English Sketches by the English Teaching Theatre, books 1 & 2"

Polecam!
Krótkie, smieszne, zabawne, zrozumiała skecze :)

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: jolapuma » 2011-03-22, 20:02

podziwiam nauczycieli, którzy robią przedstawienia. ja w swojej (co prawda krótkiej) karierze takowego nigdy nie zrobiłam bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać :oops: school plays scare me :shock:

lida88
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-03, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: lida88 » 2011-03-22, 21:52

no to znajdź jakiś scenariusz w internecie:)i przemyśl czy się nadaje dla Twoich uczniów-jeśli nie to zmodyfikuj:) ja też uczę pierwszy rok i też trochę się boję - nie wiem ile czasu mi zajmie przygotowanie tego przedstawienia, jak bedzie z dekoracjami, strojami i co najgorsza ze zrozumieniem przez widownię;/ ale zobaczymy...myślę, że krzywdy tym nikomu nie zrobię:) trzymajcie kciuki:)

barb01
Posty: 56
Rejestracja: 2010-04-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: przedstawienie w j.angielskim

Postautor: barb01 » 2011-04-15, 15:01

Najlepszym przedstawieniem jakie mi się udało był "Kopciuszek" wg Brzechwy z dialogami w j. francuskim i zmienioną trochę point'ą, bo Kopciuszek nie gubił pantofelka, tylko ściągę z j. francuskiego, więc heroldowie nie szukali wśród publiczności stópki ale zadawali pytania z j. francuskiego (uczniowie sami to przygotowali wiedząc, że z 2 - 3 pytań 1 musi być zbyt trudne, żeby ktokolwiek odpowiedział). W czasie balu były występy solistów (piosenki, skecze,...) a gdy już kopciuszek odpowiedział na pytanie i książę poprosił ją o rękę, wszyscy uczniowie podeszli na brzeg sceny i razem powiedzieli: ucz się licealistko, to zdobędziesz wszystko,a przy dobrych chęciach nawet i księcia:) Ponieważ nie stać nas było na "wyszukane " kostiumy, więc postawiliśmy na parodię (to był pomysł uczniów, nie mój:), konferansjer czytający bajkę miał ogromną czerwoną muchę, żółtą koszulę, ciemną marynarkę z dużą zieloną kratę, macocha była obwieszona tandetną biżuterią ponad miarę, kwiecistą długą spódnicę, bluzeczkę w kratkę,... jej córki miały ogromne piegi, czerwone policzki, po kilka zębów pomalowanych na czarno, jedna miała warkocze na drutach jak Pipi, druga była pięknie rozczochrana przez utapirowane włosy, wróżka była w różowej koszuli nocnej, miała srebrną szpiczastą czapkę ze zwiewnym różowym welonikiem, sandałki owinięte sreberkiem,....Tylko Kopciuszek wyglądał normalnie:) Pojawienie się każdej postaci było witane huraganem śmiechu i o to chodziło nam właśnie. Sama bajka napisana jest wierszem nadającym wspaniałe tempo całemu przedstawieniu, szczerze polecam:) Konspekt znajdziecie na http://www.otostrona.pl/eduznami.pl/index.php?p=5_1
Powodzonka:)
Barbara Lewińska


Wróć do „Języki obce”

cron