uzupełanianie etatu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ripper78
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-24, 23:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

dopełnienie etatu-czy OP może odmówić?

Postautor: ripper78 » 2010-08-25, 21:16

Witam,
W mojej szkole macierzystej mam 15 godz. W szkole obok staram się o dodatkowe 3. Chciałbym oczywiście mieć 1 umowę z pełnym etatem a nie dwie. Czy Organ Prowadzący może odmówić dopełnienia etatu? Odczuwam wrogie nastawienie, gdyż starałem się o urlop, nie udało się właśnie z powodu niepełnego etatu a w tym roku mam szansę na pełny. No chyba że 2 umowy z tym samym OP będą się "sumowały". Wtedy zero problemów.

BoDoV6
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-28, 16:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: uzupełanianie etatu

Postautor: BoDoV6 » 2010-08-28, 17:50

Sam jestem bardzo zainteresowany odpowiedziami na ten właśnie temat.
Czy OP może odmówić?

BoDoV6
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-28, 16:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: uzupełanianie etatu

Postautor: BoDoV6 » 2010-09-14, 12:16

ponawiam moją prośbę o wyjaśnienie, czy OP może odmówić połączenia godzin w różnych szkołach w jeden pełny etat?

W mojej macierzystej podpisałem na koniec maja zgodę na zmniejszenie etatu na 16/18
w lipcu, po naborze do szkół, zostałem ujęty na 8/18 w innej szkole tego samego OP.

Napisałem prośbę do OP o dopełnienie etatu, a odpowiedź - Nie, bo w maju podpisałem zgodę na zmniejszenie etatu...

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: uzupełanianie etatu

Postautor: Basiek70 » 2010-09-14, 19:27

nie znam się na tym, ale tak mi do głowy przyszło, ze umowę podpisuje się jednak z dyrektorem, nie z OP, więc może i może odmówić, szczególnie mając w ręku zgodę na zmniejszenie etatu
ale co do przepisów nie mam pojęcia jak jest
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

BoDoV6
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-28, 16:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: uzupełanianie etatu

Postautor: BoDoV6 » 2010-09-17, 13:06

Czy nikt nie ma łączonego etatu?

wilga
Posty: 193
Rejestracja: 2008-02-16, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: uzupełanianie etatu

Postautor: wilga » 2010-09-17, 21:55

Ja mam uzupełnienie etatu w sąsiedniej szkole i jeszcze kilka godzin na osobnej umowie.
OP nałożył na mnie obowiązek uzupełnienia etatu. Dostałam klasę i część tych godzin poszło na uzupełnienie do 18, a pozostałe 2 na drugą umowę. Mimo, że mam 20 godzin - nie mam "nadliczbówek" - tylko dwie umowy.

synner
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-29, 21:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

uzupełanianie etatu

Postautor: synner » 2011-04-29, 21:42

Mam pytanie. Tydzień temu dyrektor wezwał mnie na rozmowę i spytał czy w przyszłym roku chcę gołe 12 godzin czy chcę uzupełniać etat w innej szkole na świetlicy, decyzję muszę podjąć jak najszybciej. W szkole jest jeszcze dwóch anglistów więc spytałam dlaczego ja dostałam taką propozycję a tamci mają pełne etaty. Dyrektor odpowiedział że jeden kolega jest opiekunem samorządu (i faktycznie dużo robi dla szkoły) więc lepiej żeby był codziennie w szkole a drugi ma wychowawstwo i to w dodatku w klasie sportowej. Wiem, że faktyczna motywacja w przypadku drugiego kolegi jest taka, że jest dobrym kumplem dyrektora, często spotykają się na niwie towarzyskiej i mimo, że ewidentnie się obija to ma fory i nie ma co duskutować. Poczułam się postawiona pod ścianą, chciałam mieć pełny etat, nawet uzupełniany więc wyraziłam zgodę i podpisałam pismo. Potem jednak zaczęłąm rozmawiać z ludżmi i czytać informacje na ten temat (zamiast zrobić to wcześniej). Pracuję w szkole 15 lat, jestem nauczycielem dyplomowanym (obijający się pracuje krócej i z powodu niechciejstwa dopiero w tym roku robi mianowanie) i uważam, że jestem solidnym pracownikiem. Jedna z koleżanek twierdzi, że gdybym poszła do sądu pracy wygraną miałabym jak w banku ale ja nie chcę się sądzić. Mam wrażenie, że strzeliłam sobie w stopę, że tak łatwo się zgodziłam, czuję się niesprawiedliwie zdegradowana, niedoceniona i zepchnięta na boczny tor. Martwię się też jak to będzie w przyszłych latach. Kochani, co sądzicie na ten tamat, proszę was o opinie.
Przepraszam za długi wywód ale musiałam gdzieś to z siebie wyrzucić.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: uzupełanianie etatu

Postautor: edzia » 2011-04-30, 01:00

Hmm... Co ja sądzę? Z punktu widzenia prawa, skoro wyraziłaś pisemnie zgodę na uzupełnianie etatu w innej szkole, wszystko jest w porządeczku. Cóż więc można więcej sądzić na ten temat?

A to, że zbyt łatwo się zgodziłaś na gorsze warunki pracy, uważam, że mogłaś chociaż powalczyć. Ale to już takie sobie gadanie. Poza powagą prawa oświatowego, myślę. ;)


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron