studia pedagogiczne a przygotowanie pedagogiczne

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

akiram
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-28, 10:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

studia pedagogiczne a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: akiram » 2011-06-03, 10:27

Witam.. zdazyło sie ze pracując juz w szkole 6 lat okazało sie ze brak mi przygotowania pedagogicznego..?
Nie rozumie tutaj czegos..
Ukonczyłam studia na kierunku pedagogika zarówno licencjat i magisterskie.
z tym ze licencjat o specjalnosci Pedagogika z informatyka a mgr o specjalnosci Metody komputerowe w edukacji.. Czy ktos mi moze wyjasnic o co chodzi.. z tym ze po kierunku pedagogika nie mam przygotowania??
Jestem w momencie skladania dokumentów na awans zawodowy i pani z urzedu do mnie zadzwonila z tą informacją:(??

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: studia pedagogiczne a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Roxi » 2011-06-08, 17:56

Wszystko zależy od tego,jaką szkołę kończyłaś..Być może jakieś nieznane prywatne uczelnie są w tyle,jeśli chodzi o kształcenie.. :wink: Czy podczas studiów miałaś jakiekolwiek praktyki w szkole albo metodykę nauczania przedmiotu w szkole? Jeśli nie,to nic dziwnego,że nie masz przygotowania pedagogicznego..Sama nazwa kierunku:pedagogika niczego nie zapewnia,chociaż z tego,co mi wiadomo,to obecnie każda uczelnia,nawet prywatna zapewnia praktyki na kierunkach nauczycielskich,więc trochę to dziwne,no chyba,że nastapiła jakas pomyłka i wszystko już wyjaśnione.

Ja np.studiowałam germanistykę i uczyłam niemieckiego w szkołach językowych już podczas studiów,kiedy de facto jeszcze nie miałam ku temu odpowiednich kwalifikacji,ale już w szkole publicznej nie mogłabym pracować jako nauczyciel,gdybym nie miała zrobionej na studiach specjalizacji nauczycielskiej(czyli 350h praktyk o ile się nie mylę no i oczywiście odpowiedni do tego blok przedmiotów metodycznych)Gdybym sobie wybrała specjalizację inną niż nauczycielska,to za bardzo uczyć bym w szkole chyba nie mogła,mimo,że mam skończoną germanistykę.Pewnie musiałabym dodatkowo robić za własne pięniądze kurs nadający przygotowanie pedagogiczne.
Mam nadzieję,że nie namieszałam :mrgreen:


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron