Pomysł na uzdrowienie oświaty

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-04-16, 20:41

Wpadłem na pomysł, aby zobowiązać ustawą nauczycieli do zdobycia kwalifikacji z każdego przedmiotu z ramówki, za własne pieniądze, każdy przedmiot podyplomowo, pedagogikę magisterium i nakazać im pracę w wymiarze KP ucząc wszystkich przedmiotów jeden zespół klasowy. W naszym gimnazjum wystarczyłoby 15 nauczycieli, a teraz jest nas prawie 40. W ten sposób można uzdrowić oświatę. A ... i oczywiście każdy nauczyciel ma własną działalność i sprzedaje usługi samorządowi.
Prośba do moderatora: niech ten post za długo nie wisi na forum, bo halny go przeczyta i jeszcze weźmie na poważnie tą propozycję.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: malgala » 2011-04-16, 20:48

matmanamaksa pisze:Prośba do moderatora: niech ten post za długo nie wisi na forum, bo halny go przeczyta i jeszcze weźmie na poważnie tą propozycję.


"Za długo", to znaczy ile? Godzinę, dwie, dobę? :D

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-04-16, 20:54

Obawiam się, że halny już porwał temat i projekt przesyła do laski. Pozamiatane.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: partita400 » 2011-04-16, 22:58

Dobreeee :rotfl: :rotfl: .A tak serio kiedyś ktoś na kierowniczym stanowisku powiedział tak: " Ja mam uprawnienia do nauczania prawie wszystkich przedmiotów i mogę uczyć sam " Zebrani spojrzeli po sobie znacząco, ale przy...sy wręcz z uwielbieniem na swoje słoneczko.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: dushka » 2011-04-18, 20:06

Matmanmaksa, to choć raz wiemy skąd ona bierze poronione pomysły, ty czarcie :mrgreen:

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-04-19, 18:02

Ja??? Nie! Ja nigdy jej nie podpowiadałem.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Jolly Roger » 2011-04-25, 10:44

pomysł już znany. Mój kumpel swego czasu propagował pomysł, żeby w szkole podstawowej w ogóle było nauczanie zintegrowane. 2 nauczycieli na klasę. 1 główny plus nauczyciel wspomagający.

Sądzę, że materiał, który jest nauczany w szkole podstawowej może średniozdolny nauczyciel przekazywać. Problem mógłby być z językami obcymi czy muzyką
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-04-26, 10:43

Szukałem podobnych rozwiązań, ale niestety nie znalazłem propozycji, o której piszesz. Może wtedy jeszcze nie było netu, albo google nie skatalogował jeszcze tego archiwum. Podaj mi link do propozycji twojego kumpla. Poczytam i może okaże się, że to nie taki zły pomysł. Oszczędności by się przydały w naszej oświacie. Palma pierwszeństwa dla twojego kumpla.

Syzyf
Posty: 23
Rejestracja: 2011-01-15, 22:26
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Syzyf » 2011-06-08, 21:23

A nie łatwiej usunąć Ministerstwo Oświaty? I zlikwidować w ogóle ten durny program nauczania? Oszczędność - ogromna. Dodatkowo uwolnione pokłady kreatywności u nauczycieli. Oczywiście zakładam też prywatyzację większości szkół.
To teraz wytłumacz mi dlaczego się mylę.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: haLayla » 2011-06-08, 21:35

Syzyf pisze:A nie łatwiej usunąć Ministerstwo Oświaty? I zlikwidować w ogóle ten durny program nauczania? Oszczędność - ogromna.


A potem Zuzia, skończywszy XXV Liceum im. Johna Harveya Kellogga nie będzie wiedziała jak obliczyć granicę ciągu, a Stasia, absolwentka XXVI Liceum im. Joanny Senyszyn na hasło "panegiryk" zrobi wielkie oczy. Dzięki, ale nie.
<3

Syzyf
Posty: 23
Rejestracja: 2011-01-15, 22:26
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Syzyf » 2011-06-08, 21:45

A nie sądzisz, że szkoły prześcigałyby się w tworzeniu coraz lepszych i lepszych programów nauczania?
Jak ze sprzętem RTV. Tyle, że wybieraniu szkoły poświęcamy jeszcze więcej uwagi, niż wyborowi nowego telewizora, więc ewolucja byłaby jeszcze szybsza.
To teraz wytłumacz mi dlaczego się mylę.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: haLayla » 2011-06-08, 21:50

Syzyf pisze:A nie sądzisz, że szkoły prześcigałyby się w tworzeniu coraz lepszych i lepszych programów nauczania?


Wątpie. W szkolnictwie wyższym jest dokładnie odwrotnie. Ściga się kilka najlepszych uniwersytetów, a w zasadzie to głównie UJ z UW, a reszta sobie gdzieś tam na uboczu egzystuje.

Syzyf pisze:Jak ze sprzętem RTV. Tyle, że wybieraniu szkoły poświęcamy jeszcze więcej uwagi, niż wyborowi nowego telewizora, więc ewolucja byłaby jeszcze szybsza.


Kupując telewizor RTV jedyne co masz do stracenia to trochę czasu i nerwów, jeżeli nie będą chcieli go ci wymienić, jeśli kupisz wadliwy egzemplarz. A kto ci zwróci trzy lata? Nikt.
<3

Syzyf
Posty: 23
Rejestracja: 2011-01-15, 22:26
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Syzyf » 2011-06-08, 21:54

A czy te uczelnie są płatne?

No wiesz, jak uczeń będzie niezadowolony, to zabiera zwoją kasę i idzie do konkurencji naprzeciwko. Nawet po miesiącu, nie po 3 latach. No chyba, że podpisałby umowę na ileś tam lat i zapłacił z góry, ale nie sądzę, żeby ktoś na to poleciał, jeżeli szkoła nie miałaby ugruntowanej renomy.
To teraz wytłumacz mi dlaczego się mylę.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: haLayla » 2011-06-08, 22:05

Syzyf pisze:A czy te uczelnie są płatne?


Uczelnie płatne istnieją i są na samym dole większości rankingów.

Syzyf pisze:No wiesz, jak uczeń będzie niezadowolony, to zabiera zwoją kasę i idzie do konkurencji naprzeciwko.


Zapominasz, że edukacja jest dobrem, a nie towarem.

Syzyf pisze:Nawet po miesiącu, nie po 3 latach. No chyba, że podpisałby umowę na ileś tam lat i zapłacił z góry, ale nie sądzę, żeby ktoś na to poleciał, jeżeli szkoła nie miałaby ugruntowanej renomy.


Nawet jeśli? Tak czy siak, miesiąc zmarnuje. Pomijając już fakt, że może to potrwać dłuższy czas, nim się zorientuje, to będzie miał dużo papierkowej roboty, o nadrabianiu zaległości nie wspominając.
<3

Adriannn
Posty: 177
Rejestracja: 2011-05-14, 20:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pomysł na uzdrowienie oświaty

Postautor: Adriannn » 2011-06-08, 22:13

haLayla pisze:A potem Zuzia, skończywszy XXV Liceum im. Johna Harveya Kellogga nie będzie wiedziała jak obliczyć granicę ciągu, a Stasia, absolwentka XXVI Liceum im. Joanny Senyszyn na hasło "panegiryk" zrobi wielkie oczy. Dzięki, ale nie.

Przecież właśnie teraz tak jest! Kiedy istnieje Ministerstwo Oświaty.


Wróć do „Pogaduszki”