GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-11, 19:24

Witam wszystkich,

jako firma GryfTechnologia zrobiliśmy aplikacje do pisania biznes planów. Program jest poważną aplikacją mającą dorosłym pomagać w pisaniu planów biznesowych dla własnych firm oraz na start. Staraliśmy się aby aplikacja była bardzo intuicyjna i zawierała czytelne przykłady, zobaczcie czy może być dobrą pomocą naukową dla dzieci uczących się przedsiębiorczości. Oprócz interesującej formy, zawiera mechanizm oceny prac i wiele innych możliwości. Można uruchomić demo na stronie www.gtplan.com i trochę więcej przeczytać o samym systemie.

Pozdrowienia
Marcin

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: renati23 » 2011-06-11, 23:02

Marcinie myślisz, że uczniowie zapłacą za możliwość ćwiczenia czy dasz nauczycielom bezpłatny dostęp do wersji Standard

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 00:20

chyba wiem o co Ci chodzi, jak to sfinansować? Tym bym się nie martwił, zawsze znajdzie się jakiś sposób. Ważniejsze jest czy program naprawdę może dotrzeć do dzieci, czy forma i przykłady zainteresują młodzież i na koniec czy sami nauczyciele chcieli by używać tego programu do nauki. Jestem vice mistrzem świata w programowaniu w Javie, mam mnóstwo lat doświadczenia jako programista itd. chciałem tym softem pokazać że wiedza jest dla każdego tylko trzeba ja odpowiednio podać oraz to że książka jaka by nie była doskonała, nie dorówna nowym formom przekazu

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: vuem » 2011-06-12, 08:45

kwiateq0007 pisze:Tym bym się nie martwił, zawsze znajdzie się jakiś sposób.


No sposób jest jeden, zapłacić. Problem w tym, czy szkoła zechce, czy będzie w stanie.
Program jest ...ta Twoja target grupa to szkoły, czy przedsiębiorcy?

kwiateq0007 pisze:Ważniejsze jest czy program naprawdę może dotrzeć do dzieci, czy forma i przykłady zainteresują młodzież i na koniec czy sami nauczyciele chcieli by używać tego programu do nauki.


Daj im spróbować, to się przekonasz. Ja bym był raczej optymistą.

kwiateq0007 pisze:że wiedza jest dla każdego tylko trzeba ja odpowiednio podać oraz to że książka jaka by nie była doskonała, nie dorówna nowym formom przekazu


Ale nie gadaj jak przedstawiciel handlowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: renati23 » 2011-06-12, 11:41

kwiateq0007 pisze:zobaczcie czy może być dobrą pomocą naukową dla dzieci uczących się przedsiębiorczości.

jak mamy zobaczyć czy dać młodzieży do przetestowania jeśli to kosztuje
kwiateq0007 pisze: Tym bym się nie martwił, zawsze znajdzie się jakiś sposób.

właśnie kasa jest największym problemem w szkole

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: haLayla » 2011-06-12, 13:56

kwiateq0007 pisze:chyba wiem o co Ci chodzi, jak to sfinansować? Tym bym się nie martwił, zawsze znajdzie się jakiś sposób. Ważniejsze jest czy program naprawdę może dotrzeć do dzieci, czy forma i przykłady zainteresują młodzież i na koniec czy sami nauczyciele chcieli by używać tego programu do nauki. Jestem vice mistrzem świata w programowaniu w Javie, mam mnóstwo lat doświadczenia jako programista itd.


Abstrahując od tego, co wnoszą twoje osiągnięcia jako programisty do przekazywania wiedzy pozostaje mi tylko wyrazić ubolewanie, że nie masz doświadczenia z prawidłową pisownią.

kwiateq0007 pisze:chciałem tym softem


Przepraszam bardzo, czym?

kwiateq0007 pisze:książka jaka by nie była doskonała, nie dorówna nowym formom przekazu


Bzdura. Nic nie zastąpi książki.
<3

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 15:35

Błędy robię i za to przepraszam, ale postawcie się w mojej roli, gdybyście napisali kilka encyklopedii programu komputerowego też mielibyście problemy z normalnym pisaniem i mówieniem.

A co do "Bzdura. Nic nie zastąpi książki." to zależy jaki ma cel zrealizować. Vuem a ty mi zarzucasz handlowe teksty a to nic innego jak opór materii. Przy tym przypomniała mi się historia z mojej działki, gdy w latach osiemdziesiątych programy były obsługiwane w formie tekstowej, powiedzmy DOS, to wielu uczonych na wyższych uczelniach negowało potrzebę wprowadzenia graficznej obsługi komputera. Po tym jak apple wypuścił pierwszy swój komputer świat wygląda teraz inaczej, wszyscy używamy komputerów bo są bardziej przyjazne.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: haLayla » 2011-06-12, 15:42

kwiateq0007 pisze:Błędy robię i za to przepraszam, ale postawcie się w mojej roli, gdybyście napisali kilka encyklopedii programu komputerowego też mielibyście problemy z normalnym pisaniem i mówieniem.


Nie.

kwiateq0007 pisze:A co do "Bzdura. Nic nie zastąpi książki." to zależy jaki ma cel zrealizować.


Ja dla przykładu nie potrafię się uczyć przy włączonym komputerze. Ciągle mnie coś rozprasza i kończy się to tak, że klepię na forum. Dlatego nic mi nie zastąpi druku.

kwiateq0007 pisze:Vuem a ty mi zarzucasz handlowe teksty a to nic innego jak opór materii. Przy tym przypomniała mi się historia z mojej działki, gdy w latach osiemdziesiątych programy były obsługiwane w formie tekstowej, powiedzmy DOS, to wielu uczonych na wyższych uczelniach negowało potrzebę wprowadzenia graficznej obsługi komputera. Po tym jak apple wypuścił pierwszy swój komputer świat wygląda teraz inaczej, wszyscy używamy komputerów bo są bardziej przyjazne.


A pies mojej ciotki sam otwierał szufladę, wyciągał cukierki, odwijał z papierków i je zjadał. Cukierki, nie papierki. Ale co z tego?
<3

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 16:08

haLayla pisze:Nie.


Najlepszym lekarstwem na takie stanowisko, jest założenie własnej działalności, o spółce nie wspomnę. Podatki, księgowość, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo cywilne, konsumenckie, relacje z klientami, przygotowanie usługi lub produktu, dostarczenie ich, utrzymanie firmy finansowo. haLayla ciekawy jestem jak u Ciebie z podejmowaniem ryzyka, bo bez tego biznes też nie zadziała.

A wracając do meritum, to grupa przedsiębiorczość, a nie język polski. Program ma ułatwiać zrozumienie pojęć biznesowych i zmusić człowieka do przemyślenia swojego pomysłu. W programie zrobiliśmy wewnętrzną weryfikacje i przykładowo program alarmuje gdy osoba wypełniająca wprowadzi nie realne założenie, powiedzmy wzrost sprzedaży o 30% w ciągu roku. Jest tam wiele innych tego typu podpowiedzi, ważne żeby na starcie pomóc stworzyć w miarę realny plan

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 16:21

vuem, renati23, pieniądze zawsze są problem i o pieniądze prowadzony jest największy bój. W tym przypadku bardzo bym się tym nie przejmował. A jeśli chodzi o dostarczenie w pełni działającego programu, za darmo, to z mojej perspektywy jest to bez sensu. Oczywiście osobom zainteresowanym, mogę w celach prezentacyjnych udostępnić pełną wersje, ale po to żeby wyrobiły sobie opinie.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: haLayla » 2011-06-12, 16:48

kwiateq0007 pisze:
haLayla pisze:Nie.


Najlepszym lekarstwem na takie stanowisko, jest założenie własnej działalności, o spółce nie wspomnę. Podatki, księgowość, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo cywilne, konsumenckie, relacje z klientami, przygotowanie usługi lub produktu, dostarczenie ich, utrzymanie firmy finansowo. haLayla ciekawy jestem jak u Ciebie z podejmowaniem ryzyka, bo bez tego biznes też nie zadziała.


Jaki to ma związek z tematem, czy chociażby z twoim brakiem poszanowania dla zasad języka polskiego? Wybacz mi, ale pobalansuję chwilę na granicy chamstwa i zapytam: Co mnie obchodzi twoje życie? Prowadzisz działalność, programujesz, więc raczej nie jesteś osobą u której pisanie w sposób niepoprawny byłoby spowodowane czynnikami niezależnymi od ciebie.

kwiateq0007 pisze:A wracając do meritum, to grupa przedsiębiorczość, a nie język polski.


Co się z tymi ludźmi dzieje? Skoro to przedsiębiorczość, to zimą nie założysz czapki i rękawiczek? Przecież to przedsiębiorczość, a nie profilaktyka zdrowotna.

Albo to sesja zaczęła mi szkodzić albo to standardy większości ludzi uległy znaczącemu obniżeniu.
<3

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 17:06

haLayla pisze:Jaki to ma związek z tematem, czy chociażby z twoim brakiem poszanowania dla zasad języka polskiego? Wybacz mi, ale pobalansuję chwilę na granicy chamstwa i zapytam: Co mnie obchodzi twoje życie? Prowadzisz działalność, programujesz, więc raczej nie jesteś osobą u której pisanie w sposób niepoprawny byłoby spowodowane czynnikami niezależnymi od ciebie.

Albo to sesja zaczęła mi szkodzić albo to standardy większości ludzi uległy znaczącemu obniżeniu.

dobra, dobra, muszę to zapamiętać, albo lepiej, wyśle sobie majlem i przekieruje do kosza

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: haLayla » 2011-06-12, 17:08

A jednak jesteś ordynarusem. Uciekam zatem z tej dyskusji, baw się dobrze :fish:
<3

kwiateq0007
Posty: 14
Rejestracja: 2011-06-11, 19:09
Kto: rodzic
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: kwiateq0007 » 2011-06-12, 17:15

haLayla pisze:A jednak jesteś ordynarusem. Uciekam zatem z tej dyskusji, baw się dobrze :fish:

proszę bardzo, zawsze chętnie pokarmie trolla

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: GTplan, ekonomia, przedsiębiorczość

Postautor: renati23 » 2011-06-12, 17:23

kwiateq0007, obejrzałam sobie wersje demo i nie jest zła - choć mam kilka uwag
jeżeli zapłacę 149 zł to mogę programu używać na jednym czy kilku komputerach?


Wróć do „Przedmioty zawodowe”

cron