Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Studia eksternistyczne

Postautor: Cytryn » 2010-08-16, 09:57

Czy ktos z Was wie o studiach eksternistycznych w zakresie bibliotekoznawstwa , ew. nauczania zintegrowanego plus przedszkolne?
Nie mam za bardzo czasu jedzic na zjazdy( ani pieniedzy na to), a bardzo chcialabym zdobyc te kwalifikacje. Moze jest jakas mozliwosc takiego ich ukonczenia? Przeciez bylabym w stanie przyswoic sobie te wiedze sama...a potem zdac jakies egzaminy.

Ktos moze pomoc?

grahamen
Posty: 26
Rejestracja: 2009-03-05, 00:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Studia podyplomowe - Informatyka

Postautor: grahamen » 2011-06-11, 08:07

Zastanawiam sie nad pewna rzecza.
Chcialbym zrobic studia podyp. z informatyki.
Ciekawi mnie jednak czy robic je na renomowanej uczelni we Wroclawiu czy w jakiejs miejskiej przykladowo MCKK .
Jak patrza na to dyrektorzy? Jest jakis prestiz?

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: mateoo » 2011-06-16, 22:08

Kwalifikacje to kwalifikacje. Jeżeli chcą Cię zatrudnić to i tak zatrudnią.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Moraw
Posty: 101
Rejestracja: 2011-04-12, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: Moraw » 2011-08-18, 21:15

Może ktoś się orientuje gdzie w w mazowieckim lub kujawsko-pomorskim w przyzwoitej cenie można zrobić podyplomówkę z wiedzy o kulturze? Ceny na UMK i UW są jakie są, a nie mam wolnych 4 tys. akurat :D
[center]Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae- Marcus Tullius Cicero [/center]

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Socjoterapia - jaka szkoła?

Postautor: sowanna » 2011-08-26, 15:37

Jak wyze, czy którąś z tych szkół polecacie. chcialabym podjac sie podyplomowki z socjo i znalzlam KCP (socjoter i trening grupowy)- ktore mnie interesuje, jest mozliwosc certyfikacji w PTP-ie, bylabym jednoczesnie trenerem, ale... jest droga.

lub tez
WSPR- byly kurs z Rzymowskiego, podobno dobry, i jest to "pomoc psychologiczna i socjoterpia". Co lepsze? prosze o pomoc.

pozdrawiam
A

Bernadeta_eu
Posty: 59
Rejestracja: 2011-03-23, 13:35
Lokalizacja: śląskie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: Bernadeta_eu » 2011-08-29, 13:43

Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić którą z tych szkół lepiej wybrać,ważne w ostatecznym rozrachunku będą zdobyte kwalifikacje i nic więcej. Prestiż uczelni to już druga,oddzielna sprawa.

laser50
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-20, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

POSZUKUJĘ OFERTY STUDIÓW PODYPLOMOWYCH ...

Postautor: laser50 » 2011-11-21, 21:05

Poszukuję oferty studiów podyplomowych, które pozwolą mi na uzyskanie uprawienień (kompetencji) do nauki treści bloku programowego "Tworzenie i administracja stron internetowych i baz danych" w technikum kształcącym młodzież w zawodzie technik informatyk, już po reformie programowej.

Dalej można nie czytać. Dalej takie tam żale :-)
Jestem nauczycielem w szkole ponadgimnazjalnej przedmiotu technologia informacyjna i byłym nauczycielem w liceum profilowanym zarządzanie informacją gdzie miałem parę godzin. Był etat, były nadgodziny. Reforma programowa zabiera mi godziny w przedmiocie technologia informacyjna o połowę z jednoczesną zmianą nazwy na informatyka (mniejsza o nazwę), zamyka liceum profilowane (nareszcie, bo dziwny był to twór), ale godzin szkoda ;-). Ma zosta otwarte (nabór to zawsze wielka niewiadoma) technikum kształcące w zawodzie technik informatyk, ale już po wprowadzeniu reformy programowej. Skutki dla mnie, to brak etatu i rozwiązanie umowy. Realia, to jakieś resztki godzin technologii informacyjnej. Dodam, że nie jestem inż. informatykiem, bo wówczas nie ma problemu z godzinami w technikum informatycznym o ile zostanie otwarte. W okolicznych szkołach podstawowych godziny wyczyszczone. Tam szukałem, bo zdobyte na studiach podyplomowych uprawnienia wystarczą. Napisał 50+.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: edzia » 2011-11-21, 21:16

A do technologii informacyjnej jakie miałeś kwalifikacje?

laser50
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-20, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: laser50 » 2011-11-21, 21:39

Studia podyplomowe w rodzaju "Komputer w szkole" takie jak większość będące deską ratunku i dające po 2009 możność przekwalifikowania się i pozostania w szkole. Do pamiętnego 2009 mogłem uczyć mechaników, elektryków i zapewniam byłem zawsze do lekcji przygotowany i zawsze mądrzejszy od uczniów, ale akt prawny z 2009 spowodował pierwsze zmniejszenie możliwości posiadania godzin. Krótko, na mocy aktu prawnego stałem się za głupi aby uczyć w technikum. Może to i prawda, że lepiej to wygląda jak przyszłych techników uczy inżynier, ale czy rzeczywiście o skutkach nauczania decyduje ten skrót przed nazwiskiem? :-)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: edzia » 2011-11-21, 21:48

Jeśli dyrektor zatrudniał cię do nauczania technologii informacyjnej po takiej podyplomówce, to może ci dać godziny w technikum informatycznym. Wiedzę merytoryczną oczywiście uzupełnisz.
laser50 pisze:ale czy rzeczywiście o skutkach nauczania decyduje ten skrót przed nazwiskiem?
Ale przecież jakiś skrót masz? Jakoś tych mechaników i elektryków uczyłeś przecież.

Czemu uważasz, że rozp. w sprawie kwalifikacji nauczycieli z 2009 r. pozbawiło cię uprawnień do uczenia?

laser50
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-20, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: laser50 » 2011-11-21, 22:05

Masz rację, że rozp. z 2009r. nie pozbawiło mnie uprawnień do uczenia. To ja kiedyś ukończyłem wyższą szkołę o ograniczonej wartości, która dała mi tytuł uwaga: Magistar techniki. Sam się z tego śmieję, ale z techniką nie miałem kłopotów ani w zakresie teorii, ani w zakresie praktyki. Chciałem iść na informatykę, ale wtedy to były inne czasy i praca była tylko w ZETO. Wchłaniano kilka osób z roku. Byłem typowany bez egzaminu na kierunek nauczycielski i tak to się zaczęło. Ale przynudzam. Niechcący znalazlem się z tekstem nie pasującym do tego działu.
Nic nie jest takie jakie się wydaje ;-)

laser50
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-20, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: laser50 » 2011-11-21, 22:30

Znalazłem ofertę opolskiej uczelni, ale dotyczy sytuacji na dzisiaj, a ja potrzebuję na "jutro" z uwzględnieniem oferty uwzględniającej reformę programową. Myślę, że dyrektor zatrudni mojego młodszego kolegę prawdziwego informatyka z dyplomem (też bym tak zrobił) jak będzie nabór, a ja w międzyczasie co

laser50
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-20, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: laser50 » 2011-11-21, 22:31

coś znajdę i uzupełnie kwalifikacje.

laser50
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-20, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdzie warto zdobyć kwalifikacje

Postautor: laser50 » 2011-11-22, 18:16

Pytanie, a raczej problem pozostaje aktualny jak w temacie wątku. Może ktoś jest bliżej ofert uczelni, albo sam miał lub ma taki problem jak ja. Ja się nie poddam i będe szukał oczywiście bez względu na Waszą reakcję czy możliwości.

Paweł22
Posty: 48
Rejestracja: 2012-02-01, 20:28
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Szkolenia/staż dla przyszłego nauczyciela

Postautor: Paweł22 » 2012-04-07, 20:12

Witam. W związku z tym, że w tym roku zamierzam iść na studia nauczycielskie zaocznie, mam już 21 lat, aktualnie jestem bezrobotny to chciałbym wykorzystać możliwość bezpłatnego szkolenia dla bezrobotnych, które jest finansowane z UP, lub zaczepić się gdzieś na staż. Z racji tego, że wiem już kim chcę być, co chcę robić to pomyślałem, że może już teraz robiłbym jakieś kursy związane z nauczycielstwem, jeśli jest taka możliwość. Wiem, że trzeba mieć zapewne wiedzę ale może istnieją jakieś kursy, które wiążą się w jakiś sposób z zawodem nauczyciela? Chciałbym żeby była możliwość zrobienia takiego kursu dla człowieka z wykształceniem średnim co ułatwiło by mi może znalezienie pracy w szkole.


Wróć do „Szkolna codzienność”