Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: Yoka » 2011-06-21, 08:44

Vuem

może przeczytaj cały wątek, bo ja od początku pisałam, ze nie ma zwyczaju takiego pzekazywania, ale ponieważ Koma mnie "atakowała" to się rozpisałam i wcale nie jestem oburzona, to autorka wątku jest zdziwiona,że nikt jej nic nie przekazuje.

Jak zwykle na tym forum obrywa ktoś kto najmniej winien, bo innemu nie chce prześledzić się całej dyskusji, tylko komentuje jedną wypowiedż wyrwaną z kontekstu.

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: Belfrzyca » 2011-06-21, 09:26

Mi najbardziej zależy na informacji o tym, do którego momentu podręczniki zostały zrealizowane, bo nie zawsze tak jest, że koniec podręcznika przypada na koniec klasy.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: Yoka » 2011-06-21, 12:50

ja zazwyczaj też tego chciałam się dowiedzieć, więc dyrektorzy zawsze odpowiadali, że uczniowie mi powiedzą:)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: vuem » 2011-06-21, 16:20

Yoka pisze:może przeczytaj cały wątek, bo ja od początku pisałam, ze nie ma zwyczaju takiego pzekazywania, ale ponieważ Koma mnie "atakowała" to się rozpisałam i wcale nie jestem oburzona, to autorka wątku jest zdziwiona,że nikt jej nic nie przekazuje.


Właśnie z Twoich wypowiedzi odniosłem wrażenie, że ten "brak przekazania" jest problemem.

Yoka pisze:Jak zwykle na tym forum obrywa ktoś kto najmniej winien, bo innemu nie chce prześledzić się całej dyskusji, tylko komentuje jedną wypowiedż wyrwaną z kontekstu.


Nie dramatyzuj, odniosłem się jedynie do Twojej wypowiedzi, żadnego obrywania nie doznałaś. :wink:

Jeśli nawet gdyby w oczy rzuciłaby mi się Twoja wyrwana z kontekstu wypowiedź, to dwa zdania wyjaśnienia wystarczają...bez tych pretensji, czy złości :wink:

miwues pisze:Napisz maila do dyrekcji z takim pytaniem.


A dyrekcja - która oczywiście nie ma pojęcia, jak na to pytanie odpowiedzieć - odeśle do nauczyciela uczącego. :wink:

Powiem szczerze, że zdarzyło mi się słyszeć krótką relację na temat obejmowanej klasy, zupełnie przez przypadek, przy okazji niemal towarzyskiego spotkania.

Nie interesują mnie raczej odczucia innych na temat uczniów, mam swoje wymagania, więc i swoje kryteria, na swój sposób postrzegam ludzi.
Nawet jak usłyszę, że Jaś to zbój i leń, to i tak otrzyma ode mnie pewien kredyt zaufania.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: Yoka » 2011-06-21, 17:25

skoro Ty masz prawo wyrazić swoje zdanie, to rozumiem, ze ja również, co też uczyniłam.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: vuem » 2011-06-21, 22:31

Yoka pisze:skoro Ty masz prawo wyrazić swoje zdanie, to rozumiem, ze ja również, co też uczyniłam.


Oczywiście Yoko, chodzi mi tylko o to, byś nie doszukiwała się w wypowiedziach innych jakichś niecnych zamiarów. :wink:

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: malgala » 2011-06-23, 15:44

Belfrzyca pisze:Mi najbardziej zależy na informacji o tym, do którego momentu podręczniki zostały zrealizowane

Podczas najbliższej wizyty w szkole poproś o umożliwienie sprawdzenia w tegorocznych dziennikach lekcyjnych. Można to wywnioskować z zapisu kilku ostatnich tematów lekcji.
Yoka pisze:ja zazwyczaj też tego chciałam się dowiedzieć, więc dyrektorzy zawsze odpowiadali, że uczniowie mi powiedzą

Informacja przekazana przez uczniów nie musi pokrywać się ze stanem faktycznym. Większiść z nich raczej nie pamięta na czym skończyli w poprzedniej klasie.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: Yoka » 2011-06-23, 19:50

nie skomentowałam tego, ale oczywiście słysząc to od dyr, dokładnie to sobie myślałam za każdym razem

aniabra
Posty: 174
Rejestracja: 2010-05-29, 08:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przekazanie klas nowemu nauczycielowi

Postautor: aniabra » 2011-09-03, 09:44

Nie musisz z nikim rozmawiać, nikt się tym nie przejmuje. Idziesz do szkoły 1 września, prosisz o wgląd do zeszłorocznego dziennika - i tam jest napisane wszystko - jaki podręcznik, program, tematy lekcji, co zrealizowali, oceny, gdzie skończyli itd. Sama to sprawdź!


Wróć do „Nauczyciel stażysta”