Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-08-11, 12:51

... niestety jeszcze nie naszych. Właśnie słuchałem Camerona, który mówił o potrzebie zwiększenia dyscypliny w szkołach brytyjskich i ograniczenia nietykalności nieletnich, w związku z wandalizmem ostatnich dni. Trzeba narodowych rozruchów, aby zauważyć rozpasanie dzieciaków.

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: elizabethj » 2011-08-11, 14:02

A już miałam nadzieję, że to u nas..... chociaż przy takich rządach to raczej niemożliwe :(

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: vuem » 2011-08-11, 14:30

A jakież to działania rządu nie pozwalają Ci Elizabeth na utrzymywanie dyscypliny wśród swoich uczniów?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: vuem » 2011-08-11, 18:02

A cóż to jest problem systemowy?

Jaka zmiana tego systemu, jakaż reforma zmieni podejście rodziców, nauczycieli i całego otoczenia tych młodych do ich postępowania, sposobu wychowania itd.

Czy Ty też masz problem z wychowaniem własnych dzieci z powodu tego ... systemu, bo ja jakoś nie.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-08-11, 18:56

I znów ten nieomylny, idealny, kryształowy vuem. Aż strach na cokolwiek ponarzekać, żeby nie narazić się na uwagi o własnej nieudolności i poczytać o bezkresnych sukcesach szacownego vuema.
Ale z ciebie bufon.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: vuem » 2011-08-11, 22:01

Chyba raczej Ty Matmo masz problem...z każdym, kto nie przytakuje ;)

Na co mam narzekać? Na "system", który mi przeszkadza wychować własne dziecko tak jak uważam to za słuszne?
Jeśli coś w tym wychowaniu szwankuje, to jest moja wina, nie systemu. Mojego podejścia do różnych spraw, sposobu wychowywania, a nie rozwiązań systemowych.

Czy napisałem, że jestem ideałem, gdy chodzi wychowanie własnych dzieci? Nie, jedynie stwierdziłem, że "system" mi w realizowaniu swych rodzicielskich obowiązków nie przeszkadza i nie mam zamiaru winy za swe porażki zrzucać na ten system.
Na co mam narzekać w takim razie?

Masz jakiś argument, który tę tezę może obalić, czy stać Cię jedynie na ocenianie mnie?

Jeśli tylko to drugie, to sobie daruj wypowiedzi, bo niczego nie wnoszą, a i Tobie splendoru nie dodają...no chyba, że dzięki temu czujesz się lepiej :wink:

No i komu zarzucam nieudolność? Konkretnie, zacytuj może :wink:

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-08-12, 13:40

W wychowywaniu moich dzieci system mi nie przeszkadza i myślę, że znakomitej większości też. Jeżeli ktoś żałuje, że nie może dać w skórę - jego problem.
vuem pisze:A jakież to działania rządu nie pozwalają Ci Elizabeth na utrzymywanie dyscypliny wśród swoich uczniów?

Najpierw poddajesz pod wątpliwość zdolności pedagogiczne nie zauważając, że to rząd kształtuje polską szkołę,
vuem pisze:Czy Ty też masz problem z wychowaniem własnych dzieci z powodu tego ... systemu, bo ja jakoś nie.

a później ripostujesz w temacie zdolności rodzicielskich.

A wątek mówi o dyscyplinie w szkole, a nie w Twoim domu. Tam nie zaglądamy.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zauważono brak dyscypliny w szkołach ...

Postautor: vuem » 2011-08-12, 16:16

matmanamaksa pisze:Najpierw poddajesz pod wątpliwość zdolności pedagogiczne nie zauważając, że to rząd kształtuje polską szkołę,


W jaki sposób? To Elizabeth sama napisała, że "przy tych rządach zwiększenie dyscypliny w polskich szkołach jest niemożliwe".
Zapytałem o to w jaki sposób działania rządu jej to uniemożliwiają...skoro sama to zasugerowała, to co w tym pytaniu złego?

Mam przytaknąć, skoro sie nie zgadzam?

matmanamaksa pisze:a później ripostujesz w temacie zdolności rodzicielskich.


Nie zdolności rodzicielskich tylko "wpływu systemu na wychowanie dzieci", to chyba kolosalna różnica.

Nadinterpretujesz. Widzisz w słowach to co chyba chcesz zobaczyć.

A ja jedynie twierdzę, że żadne działania żadnego rządu nie stoją na przeszkodzie, by dziecko odpowiednio wychować, czy utrzymać, czy zwiększyć dyscyplinę

matmanamaksa pisze:A wątek mówi o dyscyplinie w szkole, a nie w Twoim domu. Tam nie zaglądamy.


Nie ma związku między dyscypliną a wychowaniem, między wychowaniem w szkole, a wychowaniem w domu?

Naprawdę?


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”