Studia podyplomowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Studia podyplomowe

Postautor: JankesLee » 2009-04-13, 13:15

Witam!
Interesują mnie studia podyplomowe z wychowania fizycznego. Sport jest moja pasją i hobby ale mam pewne obawy... a mianowicie nigdy nie byłem super sprawny fizycznie... np słabo gram w kosza i siatkówkę itd...ale za to bardzo lubię piłkę nożną, pływanie, trenuję też od paru lat na siłowni. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji nie będę mieć problemów z ukończeniem studiów? są to studnia przeznaczone dla nauczycieli innych przedmiotów, więc myślę, że aż tak dużych wymagań co do sprawności fizycznej nie ma...? Czy po takich studiach mam szanse na prace w szkole oraz czy nauczyciel w-f'u może nie być aż tak bardzo sprawny fizycznie- chodzi mi o pokazanie ćwiczeń np. przewroty albo wyżej wspomniana siatkówka (aczkolwiek z tym dałbym sobie radę, gdyż uważam że to kwestia przygotowania się do zajęć oraz pasji i radości jaką daje mi ten zawód)
Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Z góry dziękuję :]

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: mateoo » 2009-04-13, 13:44

Z praktyki wiem, że n-le wfu rzadko kiedy muszą się wysilać na zajęciach, ewentualnie jakiś 2takt mogą pokazać, ale fikołków jeszcze nie widziałem, że któryś pokazywał ;) Bez obaw wybieraj się na te studia, znam wiele osób, które nie są zbyt sprawne, a wfu uczą.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Paweł Ł. » 2009-04-14, 19:48

mateoo pisze:Z praktyki wiem, że n-le wfu rzadko kiedy muszą się wysilać na zajęciach, ewentualnie jakiś 2takt mogą pokazać, ale fikołków jeszcze nie widziałem, że któryś pokazywał ;) Bez obaw wybieraj się na te studia, znam wiele osób, które nie są zbyt sprawne, a wfu uczą.

Fikołki?
To mało wiesz, widziałeś. Nie wyobrażam sobie, żebym nie pokazał techniki wykonania np. rzutu oszczepem, przewrotu w przód( bo "fikołków", to jacyś pseudonauczyciele uczą, tak samo krew mnie zalewa jak słyszę, że zespół piłki nożnej grał ustawieniem 4-4-2<---- to co kurde w 10 grali?)... itd.
Coś jednakże w tym jest, że są nauczyciele mniej sprawni fizycznie, z nadwyraz rozwiniętym mięśniem piwnym...Temat rzeka
Dla mnie bardzo ważnym aspektem jest tzw. pokaz żywy..Oczywiście będziesz mógł wspomagać się planszami, filmem, rysunkiem...
Bez przesady jeżeli sport jest twoja pasją to dasz radę i tych sprawniejszych wygryziesz....

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: JankesLee » 2009-04-14, 22:05

dziękuje za odpowiedzi:D muszę się jeszcze dobrze zastanowić, po głowie chodzi mi jeszcze geografia...Jeszcze jedno pytanko: czy kończąc studia podyplomowe mam mniejsze szanse na zatrudnienie niż po normalnym awf'ie? ciekawi mnie jak to jest w rzeczywistości....z moich obserwacji wynika, że to w sumie nie robi różnicy, nie chodzi tu tylko o w-f, poprawcie mnie jeśli się mylę :D
http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,355 ... sport.html -planowana reforma w-f'u miłej lektóry
Ostatnio zmieniony 2009-04-14, 22:14 przez JankesLee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: mateoo » 2009-04-14, 22:05

Może nie pracuję zbyt długo, bo dopiero 4 rok, ale nigdy nie widziałem, ani w poprzedniej szkole, ani w obecnej, żeby uczniowie rzucali oszczepem (wątpię,że szkoła ów posiada :lol: ), a tym bardziej, żeby n-l pokazał jak to się robi. Przewroty uczniowie robią, ale też zbytnio nikt tego nie pokazuje ;) Mam koleżankę, dla której zabrakło godzin sztuki, bo było nas w gimnazjum aż troje mgr muzyki i troje plastyków. Skończyła podyplomowy wf i czasami sobie rozmawialiśmy, jak wyglądają jej lekcje i lekcje prowadzone przez innych n-li ;) Fajnie, że istnieją jeszcze tacy, którzy urozmaicają, a nie ciągle piłka i kawa :roll: To tak na marginesie..
Sztuka jest pokarmem duszy.

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: JankesLee » 2009-04-14, 22:17

czytałeś mojego linka? zgadzam się z Twoja opinią, też mam takie doświadczenia czy to jako uczeń czy teraz. Ale są też wyjątki i dla tych nauczycieli należą się brawa, wykonują kawał dobrej roboty!

annek
Posty: 63
Rejestracja: 2007-08-27, 18:08

Re: Studia podyplomowe

Postautor: annek » 2009-04-15, 07:27

JankesLee pisze:dziękuje za odpowiedzi:D muszę się jeszcze dobrze zastanowić, po głowie chodzi mi jeszcze geografia...Jeszcze jedno pytanko: czy kończąc studia podyplomowe mam mniejsze szanse na zatrudnienie niż po normalnym awf'ie? ciekawi mnie jak to jest w rzeczywistości....z moich obserwacji wynika, że to w sumie nie robi różnicy, nie chodzi tu tylko o w-f, poprawcie mnie jeśli się mylę :D
http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,355 ... sport.html -planowana reforma w-f'u miłej lektóry


Jeżeli wybierasz pomiędzy geografią a wf-em zwróć uwagę na liczbę godzin tych przedmiotów, np. w gimnazjum: geografia 2-1-1 (co daje 4 godziny na trzy lata), wf 4-4-4 (12), to nie jest bez znaczenia. Nie wiem jak jest w przypadku wf-u, ale spotkałam się z rozmową, na której wprost spytano mnie czy jestem po studiach dziennych (czyli p. Dyrektor preferowała dzienne nad wieczorowe, bądź zaoczne, a co dopiero podyplomówkę). Z tego co się orientowałam zapotrzebowanie na geografów nie jest zbyt duże i nie wiem czy nie będzie maleć.

Miron34
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-15, 10:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: Miron34 » 2009-04-15, 10:36

Witam. Z własnego doświadczenia wiem, że ukończenie studiów podyplomowych z wychowania fizycznego nie gwarantuje 100% przygotowania do zawodu. Trzeba do wielu spraw dochodzić samemu. Czytać, oglądać, interesować się wszystkim co może przydać się w prowadzeniu lekcji. Ogólnie mówiąc szeroko rozumiane samokształcenie.

Z tymi przewrotami w przód czy w tył, lub innymi ćwiczeniami to nie jest tak do końca że można "słownie" wytłumaczyć i poprosić o wykonanie. Często trudniejsze ćwiczenia trzeba umieć pokazać. Uczniowie często testują nauczyciela i szybko rozszyfrowują co potrafi nauczyciel. Co potrafi lub czego nie potrafi nauczyciel to cegiełka w budowaniu jego autorytetu.
Jedyną przykrością ukończenia studiów podyplomowych z wychowania fizycznego jest to że dyrekcja czy inni nauczyciele po awuefie patrzą na ciebie jak byś był przypadkową osobą w tym zawodzie. Nie mówią tego wprost, ale często słyszałem docinki na temat tych po podyplomówkach. Nie istotne co umiesz i jakim jesteś nauczycielem, jesteś zaszufladkowany. Ja osobiście przyzwyczaiłem się i robię swoje, a robię jak najlepiej potrafię.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

gerti
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-15, 13:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: gerti » 2009-04-15, 13:42

witam!nie posiadałam wyższego wykształcenia pedagogicznego ale otrzymałam zezwolenie WO na jego uzupełnienie,obecnie kończę licencjat i jak się to ma do zatrudnienia na czas nieokreślony ?bo do tej pory jestem niby nauczycielem starzystą /już 5 lat/czy jak przedstawię dyplom licencjata to zatrudnią mnie na stałe?

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: mateoo » 2009-04-15, 17:27

Moim zdaniem jest taka możliwość.
Sztuka jest pokarmem duszy.

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: JankesLee » 2009-04-15, 19:36

Dziękuję za odpowiedzi. Dają mi dużo do myślenia. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu, żeby podjąć decyzję. A czy spotkaliście się z tym, że mężczyzna ma większe szanse na zatrudnienie w szkole niż kobieta? Słyszałem to już nie od jednego dyrektora czy nauczyciela, ale nieoficjalnie - chodzi mi szczególnie o tą geografię (bo mało godzin). Pamiętam jak na studiach wykładowcy mówili o tym zjawisku ...

Miron34 - Też jestem zdania, że będąc dobrym nauczycielem trzeba poświęcić sporo czasu w domu przygotowując się do lekcji, obojętnie jakiego przedmiotu się naucza :)

Serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: mateoo » 2009-04-15, 22:10

że niby preferuje się mężczyznę niż kobietę jako n-la geografii? PIerwsze słyszę, raczej nie ma takiego 'podzialu'.
Sztuka jest pokarmem duszy.

JankesLee
Posty: 10
Rejestracja: 2009-04-13, 12:53
Przedmiot: Przysposobienie obronne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: JankesLee » 2009-04-16, 09:54

nie chodzi tylko o geografie, ale też o inne przedmioty...dziwne, że nić o tym nie słyszałeś. Ja wielokrotnie spotkałem się z opinią, że mężczyźnie łatwiej dostać prace, aczkolwiek jest ich mało w szkole. Na to zjawisko składa się dużo faktów, tak mnie uczono jeszcze na studiach. Ktoś jeszcze słyszał o tym?

może ja faktycznie mam błędne przekonanie...

olarap
Posty: 20
Rejestracja: 2009-09-08, 21:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: olarap » 2011-08-25, 15:45

Może temat przestarzały,ale też mam dylemat mam do wyboru informatykę lub wychowanie fizyczne dla nauczycieli.
Niestety nie jestem zbyt sprawna fizycznie itd.ale wybierając ten kierunek mam szansę na dodatkowe godziny pracy.
Stąd pytanie do ludzi,któzy takie studia mają już za sobą.Jak tam jest? :)Mam do wyboru Poznań,Gorzów,Wałcz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SZYSZKA88
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-24, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Studia podyplomowe

Postautor: SZYSZKA88 » 2011-08-25, 17:20

olarap pisze:Niestety nie jestem zbyt sprawna fizycznie itd


W takim razie wychowanie fizyczne odpada od razu... Nie ma się co zastanawiać. Może jestem przewrażliwiona, ale mam alergię na nauczycieli WF'u, którzy nie potrafią nawet ćwiczeń poprawnie zademonstrować. To jakaś katastrofa :/


Wróć do „Wychowanie fizyczne”