Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Annamiles
Posty: 6
Rejestracja: 2010-08-10, 18:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Annamiles » 2010-08-18, 20:18

Dzięki za rade, jak najbardziej to co mówisz ma sens, choć przyznam, że mnie to trochę przeraża.
No nic, trzeba będzie zakasać rękawy i wziąć się do roboty.

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

New Sparks 1 - problem

Postautor: benia8686 » 2010-09-06, 15:24

Witam,

jestem początkującą nauczycielką j. angielskiego, a co za tym idzie jestem jeszcze "zielona" w wielu sprawach, dlatego proszę o pomoc bardziej doświadczonych nauczycieli

Uczę dzieci z klasy I szkoły podstawowej z książki New Sparks 1. Oprócz podręcznika, dzieciaki mają także zeszyt ćwiczeń. Po przejrzeniu książki i zapoznaniu się
z rozkładem materiału do niej zaproponowanym ogarnęła mnie poważna wątpliwość: czy materiału aby na pewno wystarczy do końca roku szkolnego przy dwóch lekcjach tygodniowo?

W rozkładzie jest 39 lekcji + 7 dodatkowych. Do tego dojdą jeszcze testy, które zapewne będą się odbywały na osobnych lekcjach. Ale to i tak jest mało. Nie mam jeszcze książki nauczyciela, aby móc zerknąć, jak tam to jest rozwiązane, czy materiał jest jakoś "rozciągnięty" - czy np. tematyka, którą rozkład przewiduje na jedną lekcję jest jeszcze realizowana na lekcji następnej z wykorzystaniem innych ćwiczeń i zabaw.

Wiem, że pierwszakom długo schodzi z rysowaniem, kolorowaniem czy pisaniem i może okazać się, że to wszystko nie będzie szło tak szybko, ale mimo wszystko dalej się obawiam. Nie chcę, żeby okazało się, że za szybko idę z materiałem, tym bardziej, że od grudnia wraca pani, którą zastępowałam. Nie chcę, aby pomyślała, że sobie nie poradziłam

Dlatego będę wdzięczna za rady i wskazówki z tej sprawie, zwłaszcza od osób, które mają większe doświadczenie w uczeniu z tego podręcznika

Awatar użytkownika
Myszka78
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-22, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Myszka78 » 2010-09-06, 17:11

Spokojnie się wyrobisz.
Nie zabraknie.
Ja tez mam 2 lekcje w tygodniu i uczę z tego podręcznika.
Z tak małymi dziećmi jednak trzeba dużo się bawić, powtarzać, pokazywać na flashcarda, więc to trochę schodzi. Zawsze możesz więcej przeznaczyć na lekcje okolicznościowe jak Haloween, Christmas czy Easter a nawet Valentine's day. Dzieciaki lubią robić z tego projekty kartki, maski, plakaty a przy tym uczą się słownictwa.
Ja tez do każdej lekcji mam przygotowanych kilka kserówek więc daję im jeszcze do zrobienia, poćwiczenia.
Pod koniec roku przeznaczyłam jeszcze po jednej lekcji na 2 działy do powtórzenia słówek zwrotów w formie zabaw i gier.
Jak jesteś choś trochę kreatywna, żeby lekcji nie sprowadzać tylko do podręcznika i wytycznych teacher's book to spokojnie wystarczy.
Ja właśnie dlatego polubiłam ten podręcznik, że z nim dzieciaki nie uczy się pobieżnie tylko pozwala na "normalne" tempo :)

Przyjemnego nauczania.

p.s.
A uczysz może przedszkolaki ??

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: vuem » 2010-09-06, 18:49

Pomyśl jak zorganizować prace z dziećmi, by ich aktywność nie ograniczała się do wypełniania przykładów w podręczniku i ćwiczeniówce, a może nawet zaczniesz sie zastanawiać, czy 2 lata wystarczą...że o tym, że praktycznie posługiwać się językiem dzieciarnia się może łatwiej i ciekawiej nauczy :wink:

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: benia8686 » 2010-09-06, 21:01

Dzięki za podpowiedzi
Po założeniu tego tematu zaczęłam się jeszcze nad tym zastanawiać i też pomyślałam o dodatkowych ćwiczeniach, kserówkach, więc utwierdziliście mnie w tym, że trzeba w tę stronę kombinować. Na praktykach wymyślałam dzieciom różne ćwiczenia i nawet mi się to podobało, ale praktyki to jednak nie to samo

Do Myszki 78:
Nie uczę przedszkolaków ale skoro Ty też korzystasz z New Sparks 1 to zadam jeszcze pytanie: czy te testy dołączone do książki przeznaczone są na całą godzinę lekcyjną?
i zacznę się może powoli zastanawiać nad jakąś lekcją powtórkową z rozdziału Hello

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Jolly Roger » 2010-09-06, 21:21

Uczę dzieci z klasy I szkoły podstawowej z książki New Sparks 1. Oprócz podręcznika, dzieciaki mają także zeszyt ćwiczeń. Po przejrzeniu książki i zapoznaniu się
z rozkładem materiału do niej zaproponowanym ogarnęła mnie poważna wątpliwość: czy materiału aby na pewno wystarczy do końca roku szkolnego przy dwóch lekcjach tygodniowo?


Inne podręczniki mają tak samo. Materiału tak na prawdę starcza do lutego może marca gdyby sie trzymać tego co oferuje podręcznik.
Korzystam ze New Sparksa. W zalezności od potrzeb rozszerzam słownictwo, robię zadania nie tylko z podręcznika. Kserówki to droga impreza, ale można korzystać z pomysłów zawartych w innych podręcznikach. Teraz jest czas różnych konferencji organizowanych przez wydawnictwa. Odwiedź ich strony internetowe (już tam sa jakieś pomoce) może zrobic rundke po tych konferencjach, gdzie dają swoje podręczniki i zobaczyć jak podobne tematy są rozwiązywane. W necie jest wiele pomocy, wujek google pomoże.
Przede wszystkim trzeba miec sporo fantazji i samemu wymyśłac różne zabawy. Jak najmniej pracy w ławkach, bo takie małe dzieciaki śmierć żywcem zagryzie i wkrótce pojawia się problemy wychowawcze.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

aniela123
Posty: 13
Rejestracja: 2011-02-22, 13:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Kto z was używa podręcznika "footprints"

Postautor: aniela123 » 2011-02-23, 11:33

Witam. Mam pytanie czy uzywacie podręcznika "Footprints" dla klasy 1-3 szk.podst.
Z góry dziekuje za odp.

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: jolapuma » 2011-02-23, 18:06

ja używam :D

BlondeSwan
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-24, 09:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: BlondeSwan » 2011-03-26, 19:31

daughter pisze:Ale usłyszałam gdzieś, że przy 2 godzinach tygodniowo Bugsy skończą się w kwietniu.
faktycznie Bugsy dla I klasy kończą się bardzo szybko. Trzeba sobie dobrze rozplanować materiał już w okresie pracy beztekstowej :) Jeśli chodzi o Bugsy dla drugiej klasy pod tym względem ok - mam jeszcze sporo materiału do przerobienia. Do połowy czerwca spokojnie wystarczy. Szkoda tylko, że słownictwo jest dość ubogie.... Dzieci potrafią zapamiętać wiele więcej słówek i zwrotów niż jest w Bugsach. :P

Polina86
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-12, 10:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Polina86 » 2011-08-26, 16:45

Ja polecam Playway to English:) Uczę z tego podręcznika na zajęciach dodatkowych. Zaznaczam, że jest dla zdolniejszych uczniów :)

Polina86
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-12, 10:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Polina86 » 2011-08-26, 21:41

a tak przy okazji- macie jakieś propozycje podręczników na prywatne korepetycje? dla rodzeństwa 7 i 9 lat (uczą się razem bo młodszy jest nadzwyczaj zdolny :mrgreen: ) Chodzi mi o coś ambitnego i niezbyt oklepanego :lol:

Midak
Posty: 13
Rejestracja: 2007-09-10, 17:18

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Midak » 2011-10-06, 22:16

Jak dla mnie te Bugsy sa troche za bardzo chaotyczne. Naklejki, wycinanki, dvd, skladanki a jeszcze cwiczenia. Jesli by sie trzymac tego co jest zalozone w ksiazce dla nauczyciela to niestarczy nóg i rąk zeby wszystko przeprowadzic na lekcji. Maluchy maja czesto duzo roznych problemow a grafik napiety. Z drugiej strony jak to mowia...od przybytku glowa nie boli.:)

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Treetops?

Postautor: J.Pio » 2012-01-28, 19:16

Witam,
przez trzy lata pracowałam z podręcznikiem New Sparks i byłam z niego bardzo zadowolona, ale niestety skusił mnie Fairyland... I znów czeka mnie zmiana, bo książka jest tragiczna.

Do wyboru mam powrót do Sparks lub nowośc- Treetops.
Czy ktoś pracuje na Treetops? Jakie są Wasze opinie? Czy jest ciekawy i sensowny?

Będę wdzięczna za wszelkie sugesteie :)
Pozdrawiam!

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Treetops?

Postautor: mon.zam » 2012-02-15, 22:37

Też planuję zmianę...New Sparks jest fajny, ale też już się przejadł. Przeglądam Bugsy i nowość English Quest? Muszę coś nowego wybrać. Ze wszelkie rady z góry dziękuję.

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: J.Pio » 2012-02-15, 22:48

Oxford poleca Treetops jako "kolejny krok" po Sparksach, ale niestety nie pojawiła się żadna opinia na temat tego podręcznika.


Wróć do „Języki obce”