Mianowanie :)

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pynio
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-31, 20:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Mianowanie :)

Postautor: pynio » 2011-09-01, 12:29

Witam. Mam pytanie w jakim terminie dyrektor szkoły powinien potwierdzić przekształcenie stosunku pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w stosunek pracy na podstawie mianowania (egzamin na mianowanie zdałem w lipcu akt nadania stopnia otrzymałem w sierpniu)? Czy mam iść się o to dopominać, czy zostawić sprawę swojemu biegowi? Proszę o Wasze opinie :)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Mianowanie :)

Postautor: renati23 » 2011-09-02, 23:02

Ja tego samego dnia w którym zaniosłam akt mianowania dostałam pismo potwierdzające przekształcenie umowy

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Mianowanie :)

Postautor: Yoka » 2011-09-06, 20:38

ja musiałam podanie o przekształcenie umowy napisać.

akiram
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-28, 10:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mianowanie :)

Postautor: akiram » 2011-09-07, 20:01

renati23, bardzo ciekawi mnie ten temat dyskusji.. ja nie otrzymalam zadnej umowy z tytulu mianowania w tym roku otrzymalam ten akt nadania dokumenty sa w placówce ale nie poinformowali mnie o umowie mianowania, umowe poprzednią mam na czas nieokreslony ale u nas w tym roku zmieniła sie takze dyrekcja. Czy powinnam zglosic sie do nowej dyrekcji po taka umowe??? :?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Mianowanie :)

Postautor: renati23 » 2011-09-14, 18:48

akiram, zgłoś się do kadrowej i zapytaj dlaczego do tej pory nie przekształcono ci umowy. Dobra księgowa powinna przeprosić za niedopatrzenie i przygotować pismo które podpisuje dyrektor i Ty. Jednak jeżeli będzie miała jakieś wątpliwości to złóż oficjalne pismo do sekretariatu z prośbą o przekształcenie umowy.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Mianowanie :)

Postautor: renati23 » 2011-09-14, 19:18

akiram, znalazłam zapis w KN
5. Stosunek pracy z nauczycielem mianowanym i z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje się na podstawie mianowania, jeżeli:
1) posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
2) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z praw publicznych;
3) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne lub dyscyplinarne, lub postępowanie o ubezwłasnowolnienie;
4) nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie;
5) posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska;
6) istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony.
5a. Stosunek pracy nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania z pierwszym dniem miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym:
1) nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego, o ile spełnione są warunki określone w ust. 5;

2) w przypadku nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego w czasie trwania umowy o pracę zostały spełnione warunki, o których mowa w ust. 5.
5b. Przekształcenie podstawy prawnej stosunku pracy, o którym mowa w ust. 5a, potwierdza na piśmie dyrektor szkoły.

akiram
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-28, 10:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mianowanie :)

Postautor: akiram » 2011-09-14, 20:51

dziekuje za odpowiedz, jutro podejde i porozmwiam z dyrekcja i z ksiegowa. pozdrawiam..


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”