Wklejanie dużych fragmentów (całych artów) z gazet

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Wklejanie dużych fragmentów (całych artów) z gazet

Postautor: Jedliński » 2011-09-04, 08:46

Wytłumaczcie mi na jakiej podstawie można sobie wklejać duże fragmenty artów (np. w tym wątku http://www.45minut.pl/forum/topics9/har ... .htm#96076 ) na forum. W tym zacytowanym fragmencie (Szkoła do przebudowy) to nawet linku nie ma podanego do artykułu. Rozumiem fragmencik - cytat, ale takie obszerne fragmenty. :shock:
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Wklejanie dużych fragmentów (całych artów) z gazet

Postautor: Jedliński » 2011-09-04, 10:58

Na forum nauczycielskim powinniśmy z wyjątkową troską traktować prawa autorskie i wszystkie wątpliwości wyjaśniać. Nawet jak ktoś traktuje to jako "przypierdzielanie" ....

Rozumiem, że ja i powiedzmy 50 innych użytkowników tego fora możemy zacząć wklejać artykuły z wyborczej, newsweeka itd. i gdy te arty trafią do archiwum tych gazet i staną się płatne (tak często bywa) to my tutaj będziemy mogli sobie czytać te arty za darmo.
Ja się po prostu pytam czy można sobie tak wklejać te artykuły. Co na to prawo autorskie?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Wklejanie dużych fragmentów (całych artów) z gazet

Postautor: elizabethj » 2011-09-04, 12:18

Ja odebrałam ten artykuł jako dzielenie się czymś ciekawym z innymi... czyli przekazanie dalej... według mnie prawo w tym przypadku zostałoby naruszone gdyby miwues przypisał artykuł sobie, ale oczywiście tam jest jasno napisane czyj jest ten artykuł.


Wróć do „Uwagi o forum”