dodatek na zagospodarowanie

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: dushka » 2007-10-11, 16:29

To czemu mnie chcieli od razu dać? :|

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: chiczi » 2007-10-11, 18:24

Dzięki za uściślenie informacji- nie chciałam i nie zamierzałam zdenerować Cię Jethro Tull :P

Andrus111
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-17, 09:48

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Andrus111 » 2007-10-17, 09:56

Mam pytanie.
Pracuj już drugi rok w szkole.Pierwsza moja umowa zawarta była od 01.01.2006 do 30.06.2006. Nastepna już od 01.09.2006 do 31.08.2007 w tej samej szkole. W tym roku szkolnym pisałem o przyznanie dodatku na zagospodarowanie. Dostałem odmowna decyzje.Czy nalezy m sie dodatek na zagospodarowanie?? Dodam tylko ze nigdy wczesniej nie pracowałem.Nie licząc pracy w okresie studiów tj. od 01.09.2005 do 31.12.2005.Prosze o odpowiedz!!

Andrus111
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-17, 09:48

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Andrus111 » 2007-10-17, 19:18

ale czy moze mi ktoś uscislić informacje . Tak czy nie !!
CZytajac karte nauczyciela to wydaje mi sie ze tak.
Oświata tłumaczy mi ze niby nie dlatego ze w okresie tj.01.07.2007 do 31.8.2007 wakacji byłem bezrobotnym.
Mam jeszcze jedno pytanie czy oświata mogła podpisac ze mna umowe od 01.01.2006 do 30.06.2006 wiedzac żee jestem jedynym nauczycielem przedmiotu w szkole i imam tam przeszło etat.Mówiac dalej oswiata wiedziała ze bede w tej samej szkole pracował w przyszłym roku szkolnym.Moim zdaniem ta umowa powinna być podpisana od 01.01.2006 do 31.08.2006 czy mam racje.Na jakiej podstawie mogli podpisać ze mna umowe do 03.06.2006??

[ Dodano: 17 Październik 2007, 18:21 ]
Mam jeszcze jedno pytanie koleżanka przed podjęciem pracy w szkole pracowała ale była to praca podjęta przez wakacje zaraz po ukończeniu liceum.Czy nalezy się jej dodatek na zagospodarowanie.Oświata utrzymuje ze nie.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Jethro Tull » 2007-10-17, 19:36

Andrus111 pisze:ale czy moze mi ktoś uscislić informacje . Tak czy nie !!

uściślam TAK
:-)

Andrus111
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-17, 09:48

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Andrus111 » 2007-10-20, 09:09

Czy w przypadku źle podpisanej umowy o prace moge ubiegać się o rekompesate w sądzie pracy.Chodzi o to iż nie podisano ze mna umowy na wakacje mimo że Dyrektor wnioskował o to ale Oświata sie na to nie zgodziła.Słyszałem żę jeżeli w szkole jestem jedynym nauczycielem przedmiotu i mam pełen etat to umowa powinna byc zawarta do końca sierpnia.CZy to prawda??Na jakiej podstawie mogli podpisać ze mna umowe do końca czerwca??

jostka
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-27, 16:47

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: jostka » 2007-10-20, 09:28

Nie ma takiego przepsiu

magdzia2
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-13, 13:25

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: magdzia2 » 2007-11-13, 14:51

Ja mam pytanie dotyczace dodatku na zagospodarowanie :) wiem wiem ze juz ten temat tu meczyłescie ale ja mam troszke bardziej złozony problem - a moze mi sie tylko tak wydaje :P otoz pracuje w specjalnym ośrodku wych. prowadzonym pzez siostry zakonne, jest on placowka niepubliczna (przynajmniej takie informacje otrzymałam) ale zatrudniona jestem wdl. karty nauczyciela tzn. mam wymiar 24 godz. i pensje jaka przysługuje stażyscie. I tu moje pytanie czy moge starac sie o ten dodatek? (oczywiscie po zrobieniu stazu który koncze w czerwcu) i kto mi go wtedy wypłaca?. Bo siostry mowia ze nie ale obawiam sie ze one sie boja ze same beda musialy mi go placic.

Awatar użytkownika
aramat
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-14, 18:36

Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie - proszę o pomoc!!!!

Postautor: aramat » 2007-11-27, 17:07

Witam!
Jestem nauczycielką stażystką i proszę o pomoc w pewnej sprawie.

Otóż: dzisiaj dowiedziałam się, że przysługuje mi jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie, zapisany w Karcie Nauczyciela (art. 61). Złożyłam wniosek o tenże zasiłek, i tu zaczynają się schody...

Karta Nauczyciela "mówi":

"1. Nauczyciel posiadający wymagane kwalifikacje, który swą pierwszą pracę zawodową w życiu podejmuje w szkole, na swój wniosek otrzymuje jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku przysługuje nauczycielowi w okresie pierwszych dwóch lat pracy w szkole. Zasiłek wypłaca szkoła, w której nauczyciel jest zatrudniony w dniu złożenia wniosku.

2. Zasiłek, o którym mowa w ust. 1, podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje trzech lat w szkole. W uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części od obowiązku zwrotu zasiłku".

Tymczasem dowiaduję się, że dyrektor nie przewidział tego w budżecie i tyle... Czyli mam się wypchać :cry:

Teraz moje pytania:
1. Czy dyrekcja ma prawo tak postąpić, jeśli w KN istnieje taki zapis??
2. Gdzie mogę dochodzić swoich praw, jeśli okaże się, że powinnam dostać taki zasiłek?
3. Jak rozumieć zapis w KN: "Zasiłek wypłaca szkoła, w której nauczyciel jest zatrudniony w dniu złożenia wniosku"???

Dziękuję z góry za pomoc!!

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie - proszę o pomoc

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-27, 18:30

zacytowany przepis jest już nieaktualny bo po nowelizacji KN przepis brzmi obecnie tak:
Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.


skoro jesteś stażystką to dopiero po uzyskaniu stopnia kontraktowego będziesz mogła wystapić z wnioskiem o ten zasiłek

Awatar użytkownika
aramat
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-14, 18:36

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: aramat » 2007-11-27, 19:31

Dziękuję!

W takim razie muszę zwrócić uwagę dyrektorowi, że szkoła posiada nieaktualne dokumenty prawne.

Naprawdę jestem wdzięczna za pomoc! :)

Andrus111
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-17, 09:48

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Andrus111 » 2007-11-29, 11:04

Mam pytanie:
Jestem nauczycielem kontraktowym w tym roku wystąpiłem o przyznanie dodatku na zagospodarowanie. Z kuratorium dostałem odpowiedz odmowną. Twierdzą oni że to nie jest moja pierwsza praca.
Pierwsza umowe o prace w szkole podpisałem 1 wrzesnia do 31 grudnia 2005 r.dlatego że w tym okresie byłem jeszcze studentem i zatrudniony w szkole byłem jako obsługa.Obrone miałem 28 października a umowe jako nauczyciel kwalifikowany rozpoczełem 1 styczia 2006r. Oświata twierdzi że nie jest to moja pierwsza praca ze w okresie 28 październik do 31grudzień pracowałem co prawda nie w charakterze nauczyciela ale obsługi ale mimo to nie należy mi sie dodatek.
CZy ktos moze mi pomóc w interpretacji tego przepisu:
Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

Mi się wydaje że dodatek mi się należy gdyż złożylem wniosek w ciągu dwóch lat od podjęcia pierwszej pracy w życiu w charakterze nauczyciela i po uzyskaniu stopnia kontraktowego.
prosze o pomoc!!

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: eldog » 2007-11-29, 13:20

Niestety po 28 października przestałeś być studentem (obrona pracy!), a dalej byłeś w stosunku pracy chociaż nie w charakterze nauczyciela ale jednak był to nawiązany stosunek pracy, a do pierwszej pracy zawodowej nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów, a Ty przestałeś być studentem z dniem 28 października a pracowałeś jeszcze do 31 grudnia czyli niestety nie przysługuje Ci według mnie zasiłek na zagospodarowanie ale niech się w tej sprawie wypowie Jethro Tull on jest obstukany w przepisach, pozdrawiam Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-29, 15:15

Ela ma rację bo praca w szkole w charakterze nauczyciela nie była Twoja pierwszą pracą zawodową w życiu w szkole gdyż po ukończeniu studiów byłeś zatrudniony (choć krótko) jako pracownik niepedagogiczny. Dlatego też ten zasiłek Ci nie przesługuje

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: dodatek na zagospodarowanie

Postautor: eldog » 2007-11-29, 17:37

Miałam nadzieję Jethro Tull, że może odpowiesz inaczej ale widać nie da się tego przepisu zinterpretować inaczej, tak stanowi prawo i tyle, szkoda! Ela
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!


Wróć do „Nauczyciel stażysta”