Kwalifikacje do nauczania języka francuskiego w przedszkolu

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Kwalifikacje do nauczania języka francuskiego w przedszkolu

Postautor: magda_krakow » 2011-10-01, 00:31

Witam. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości...
Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego, ukończyłam 5-letnie studia magisterskie "pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna".
Dodatkowo legitymuję się dyplomem "Diplome d'Etudes en Langue Francaise (DELF) 2nd Degre" (wybaczcie brak akcentow ;) ).
Moje pytanie brzmi: czy moje kwalifikacje są wystarczające do nauczania języka francuskiego w przedszkolu i klasach I-III ?
Czytam rozporządzenie i wnioskuję, że raczej tak - przygotowanie pedagogiczne mam, dyplom potwierdzający zaawansowaną znajomość jezyka zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia też mam - aczkolwiek nie jestem pewna, czy nie powinnam mieć dodatkowo ukończonej metodyki początkowego nauczania języka? (konia z rzędem temu, kto mi znajdzie taki kierunek podyplomowych i nie będzie on dotyczył j. angielskiego :p)

Może ktoś bardziej kompetentny mnie upewni, bo ja jestem tylko "prosta przedszkolanka" ;)
Pozdrawiam!

alraune
Posty: 11
Rejestracja: 2010-10-21, 22:37
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Kwalifikacje do nauczania języka francuskiego w przedszkolu

Postautor: alraune » 2011-10-02, 13:48

Nie wiem wprawdzie, co mówią na tem temat przepisy, ale na mojej podyplomówce studiowały osoby, które miały już uprawnienia pedagogiczne do innego przedmiotu, a teraz chciały zdobyć takowe np. do języka hiszpańskiego czy rosyjskiego. I tak, były przypadki, że tylko jedna osoba była zainteresowana jednym przedmiotem i chodziła sama na metodykę :D
Rzecz działa się na katowickiej GWSH - kierunek przygotowanie pedagogiczne - bardzo niedawno. Poproszę więc o konia z rzędem :rotfl:

magda_krakow
Posty: 18
Rejestracja: 2007-06-15, 23:10

Re: Kwalifikacje do nauczania języka francuskiego w przedszkolu

Postautor: magda_krakow » 2011-10-04, 22:27

No to się wkopałam :D Dziadek miał kiedyś konia, ale to dawno było...i skąd ja teraz takowego wezmę? ;)

A poważnie - nie wiedziałam, że jest to możliwe, bo szukając studiów podyplomowych wszędzie trafiam na ofertę "metodyka nauczania języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III".


Wróć do „Języki obce”