Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Emiszka_1
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-04, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: Emiszka_1 » 2011-10-04, 19:43

Proszę serdecznie Drodzy Nauczyciele o pomoc...OD pażdziernika zacznę prowadzić zajęcia z podstaw ekonomii i ekonomiki przedsiębiortw oraz z podstaw prawa na kierunkach: technik prac biurowych i technik eknomista i nie wiem skad mam wziac zakres materiału ktory powiennam przerabiac na zajęciach......wstyd ale zapomniałam do czego mam siegnąć-do podstawy programowej? ale tam tego nie ma....powiem wprost: chodzi mi o taka ksiązeczke-broszurke w któej krok po kroku było napisane co powinnam na danych lekcjach w szkole przerabiac.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: edzia » 2011-10-04, 21:44

Emiszka_1 pisze:nie wiem skad mam wziac zakres materiału ktory powiennam przerabiac na zajęciach
Z programu nauczania.
Emiszka_1 pisze:powiem wprost: chodzi mi o taka ksiązeczke-broszurke w któej krok po kroku było napisane co powinnam na danych lekcjach w szkole przerabiac.
Chyba o program nauczania ci chodzi? Czy może o jakiś poradnik metodyczny?

Program nauczania ściągnij sobie ze strony KOWEZiU: http://www.koweziu.edu.pl/index.php?id= ... zedmiotowe

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-10-04, 23:06

Emiszka_1 pisze:skad mam wziac zakres materiału ktory powiennam przerabiac na zajęciach ... do czego mam siegnąć-do podstawy programowej? ale tam tego nie ma

Właśnie tam to jest! Co to jest właściwie podstawa programowa? Kolej rzeczy jest taka: podstawa programowa - program (czyjś, własny, zmodyfikowany) nauczania.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: edzia » 2011-10-04, 23:38

matmanamaksa pisze:Właśnie tam to jest!
Przecież w podstawie programowej nie ma nawet podziału na przedmioty. Skąd więc - studiując jedynie podstawę programową - dziewczyna ma wiedzieć, jak szeroko omówić podane zagadnienia, albo tym bardziej w jakiej kolejności?

Emiszka_1
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-04, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: Emiszka_1 » 2011-10-05, 05:56

edzia pisze:
matmanamaksa pisze:Właśnie tam to jest!
Przecież w podstawie programowej nie ma nawet podziału na przedmioty. Skąd więc - studiując jedynie podstawę programową - dziewczyna ma wiedzieć, jak szeroko omówić podane zagadnienia, albo tym bardziej w jakiej kolejności?[/quote

Powiem tak: nauczyciel danego przedmiotuu np. podstaw ekonomii w szkole policealnej skad wie co ma wykładac na zajęciach?Podstawa programowa o tym nie mówi
Wiem ze to patowe, ale przyznaje się do niewiedzy w tej materii.....:(

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-10-05, 14:08

edzia pisze:Przecież w podstawie programowej nie ma nawet podziału na przedmioty. Skąd więc - studiując jedynie podstawę programową - dziewczyna ma wiedzieć, jak szeroko omówić podane zagadnienia, albo tym bardziej w jakiej kolejności?

W tym rzecz, że UoSO dała nauczycielom możliwość samodzielnego pisania programów. Uwierzono w nasze kwalifikacje i doceniono to.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: edzia » 2011-10-05, 22:06

matmanamaksa pisze:W tym rzecz, że UoSO dała nauczycielom możliwość samodzielnego pisania programów. Uwierzono w nasze kwalifikacje i doceniono to.
Co nie znaczy, że nie można skorzystać z gotowców. Nie bądź świętszy od papieża.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-10-06, 12:59

E..., no nie. Ja tylko mówię, że pp to źródło i za razem wyznacznik.

Emiszka_1
Posty: 3
Rejestracja: 2011-10-04, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: Emiszka_1 » 2011-10-06, 17:42

ale uściślijmy proszę...to szkoła da mi aki wyznacznik nauczania czy to zalezy od mojej fantazji? bo nie sądze....:/

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczycielka z "amnezją" prosi o pomoc;)

Postautor: edzia » 2011-10-06, 20:15

Emiszka_1 pisze:szkoła da mi aki wyznacznik nauczania czy to zalezy od mojej fantazji?
Tym wyznacznikiem jest podstawa programowa kształcenia w zawodzie. Jeśli chcesz, to ci ją prześlę. Ale konktretów szukaj raczej, jak pisałam już wyżej, a nie ustosunkowałaś się do tego, z programu nauczania. Ściągnij więc sobie podlinkowany program nauczania i według niego zaplanuj swoją pracę.


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”