Pomysły na spędzenie DEN

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: Elsewhere » 2014-09-30, 20:05

Witam.
W związku z tym, że w mojej szkole 14 października został przez panią dyrektor uznany jako dzień wolny od zajęć dydaktycznych, szukam ciekawych pomysłów na spędzenie tego dnia. W szkole w tym dniu odbywa się pasowanie na ucznia dla klas pierwszych i dlatego pozostałe klasy mają sobie same wymyślić co w tym dniu będą robić.
Jestem wychowawcą klasy piątej (SP) i zastanawiam się co ciekawego mogłabym swoim dzieciakom zaproponować. Mam do dyspozycji trzy godziny lekcyjne i na tą chwilę szukam inspiracji. Liczę na Waszą pomoc :).

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: ejwa » 2014-09-30, 20:19

Tak na szybko- zaproponuj dzień tematyczny np. "w kuchni" niech przyniosą produkty na kanapki, sałatki. Przemycisz trochę wiadomości o zdrowym żywieniu, popracują w grupach. A może konkurs na Masterchefa twojej klasy :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: iluka » 2014-09-30, 22:12

Elsewhere pisze:w mojej szkole 14 października został przez panią dyrektor uznany jako dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Nie rozumiem - co tu ma do rzeczy pani dyrektor? To nie jej kompetencja.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: linczerka » 2014-09-30, 22:19

To jest dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Czy się to podoba dyrektorce czy nie.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Kamila86
Posty: 179
Rejestracja: 2014-04-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: Kamila86 » 2014-09-30, 23:17

U nas też jest dzień wolny od zajęć. Ale wszyscy w szkole są, jest pasowanie i akademia na dzień nauczyciela. Rok temu był jeszcze występ magika. Potem wszyscy do domu.
Pomysł z gotowanie fajny, można rozgrywki sportowe jeszcze, albo seans filmowy.

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: Elsewhere » 2014-10-01, 06:12

linczerka pisze:To jest dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Czy się to podoba dyrektorce czy nie.


OK - mój błąd. DEN jest odgórnie wolny od zajęć. W każdym razie, jest w tej puli 6 dni, które dyrektor może rozdysponować w całym roku szkolnym na dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Istotą sprawy jednak jest to, że szukam pomysłu na to jak go ciekawie spędzić...

U mnie w szkole, niestety, akademii z tej okazji nie będzie bo sala gimnastyczna jest okupowana przez klasy pierwsze, których mamy w tym szkolnym aż 7 i w związku z tym pasowanie musi być na dwa razy, itp.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: malgala » 2014-10-01, 16:38

Elsewhere pisze:W każdym razie, jest w tej puli 6 dni, które dyrektor może rozdysponować w całym roku szkolnym na dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Nie, jest poza tymi sześcioma dniami.

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: Elsewhere » 2014-10-01, 16:58

OK - bardzo dziękuję za udział w dyskusji oraz za pomoc...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: iluka » 2014-10-01, 17:32

OK. Kobieto, jaka pomoc Ci potrzebna? Chcesz coś zrobić dodatkowo, to znaczy, że Cię pomysły rozpierają i możesz obdzielić jeszcze innych. Nie chcesz - pilnujesz, żeby się nie pozabijały. O, ile w ogóle jakiemuś uczniowi będzie się chciało przyjść do szkoły w wolny dzień....
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: linczerka » 2014-10-01, 18:53

idź na pw :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
Elsewhere
Posty: 53
Rejestracja: 2014-08-19, 13:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: Elsewhere » 2014-10-01, 19:04

iluka pisze:OK. Kobieto, jaka pomoc Ci potrzebna?


Jak już pisałam wyżej, mam do dyspozycji trzy godziny, które muszę z klasą jakoś spędzić (nawet jeśli będzie to 10 uczniów). Nie wyobrażam sobie po prostu trzech godzin przesiedzieć patrząc sobie głęboko w oczy... Opcja "róbta co cheta" wg mnie jest również nie do przyjęcia, bo takie działanie w szkole jest po prostu bezcelowe, a w dodatku IMO niewychowawcze... Dlatego też, jak już pisałam wyżej, poszukuję inspiracji, aby zaproponować mojej klasie coś interesującego. Owszem, jakieś własne pomysły mam, ale chciałam podpytać innych, bo być może znajdę coś ciekawszego. Ot, i tyle...

EDIT: linczerka, dzięki :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: iluka » 2014-10-01, 21:18

Elsewhere pisze:zaproponować mojej klasie coś interesującego.
Najlepiej ich zapytaj.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: ejwa » 2014-10-01, 21:29

iluka pisze:
Elsewhere pisze:zaproponować mojej klasie coś interesującego.
Najlepiej ich zapytaj.


Zapytaj, a potem zaproponuj, żeby sami zrealizowali swój pomysł- np. przygotowali konkursy, pracę zespołową.

A może zaproponujesz gry planszowe- dzieciaki czasem mają w domach bardzo ciekawe gry. Jeśli spodziewasz się mniejszej frekwencji, to będzie wykonalne. Zresztą można klasę podzielić na grupy, zrobić np. 4 stoliki z konkretną grą.

carina22
Posty: 14
Rejestracja: 2012-08-22, 12:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: carina22 » 2014-10-01, 23:07

DEN to nie jest ustawowo dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Zależy to od dyrektora szkoły, czy "wrzuci" ten dzień w pulę dni wolnych czy nie. Niektóre szkoły mają normalne lekcje w tym dniu. U mojej córki np. jest już zapowiedziany sprawdzian:). W zeszłym roku też miała normalnie lekcje.

carina22
Posty: 14
Rejestracja: 2012-08-22, 12:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomysły na spędzenie DEN

Postautor: carina22 » 2014-10-01, 23:30

hmm chyba jest to jednak ustawowo dzień wolny...tak doczytałam teraz, bo nie byłam pewna...no, ale gimnazjum mojej córki wolnego nie ma...


Wróć do „Wychowawca klasy”