Przerwa z powodu ciąży i urlopu macierzyńskiego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

stokrotka85
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-18, 11:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Przerwa z powodu ciąży i urlopu macierzyńskiego

Postautor: stokrotka85 » 2017-01-18, 18:43

Witam,
mam pytanie dotyczące awansu zawodowego. W grudniu 2016 r zaszłam w ciąże i 31 maja 2017 r. kończę staż na nauczyciela mianowanego . Jednak nie chciałabym chodzić, aż do 6 m- ca do pracy i egzamin w 8 miesiącu. Czy zwolnienie lekarskie na ciąże wchodzą też w tą półtora roczną przerwę? ( 6 m-cy zwolnienia lekarskiego i 1 rok urlopu macierzyńskiego). Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Nauczycielka przedszkola

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Przerwa z powodu ciąży i urlopu macierzyńskiego

Postautor: koma » 2017-01-18, 19:03

stokrotka85 pisze:Jednak nie chciałabym chodzić, aż do 6 m- ca do pracy i egzamin w 8 miesiącu.

A jaśniej? ;)

Tak, zwolnienia lekarskie "wchodzą" w dozwoloną przerwę.
Jeżeli przerwa w pracy nie przekroczy 18 miesięcy (z powodu ciąży i macierzyństwa), to staż nie jest przerwany, lecz o ten okres przedłużony.
Jeżeli jesteś w pierwszym miesiącu i już chcesz iść na L4, to się nie zmieścisz, chyba że nie weźmiesz całego urlopu rodzicielskiego.
Stażu zostało niewiele, szkoda go przedłużać, tym bardziej, że idą jakieś zmiany dot. awansów.

Powinnać spróbować ukończyć ten staż w czerwcu i przed porodem zdać egzamin.
No...chyba że Twoja ciąża jest naprawdę zagrożona.

stokrotka85
Posty: 3
Rejestracja: 2017-01-18, 11:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przerwa z powodu ciąży i urlopu macierzyńskiego

Postautor: stokrotka85 » 2017-01-19, 19:03

To dobrze :) Mam nadzieję, że mój opiekun stażu też to potwierdzi :) Jestem już w drugim miesiącu ciąży i nie chce iść od razu tylko tak, żebym zmieściła się w tej 18 miesięcznej przerwie. Chcąc skończyć staż przed porodem musiałabym chodzić do pracy do 6 miesiąca, a egzamin miałabym w lipcu - w 8 miesiącu. Niestety, ale ja pracuje w przedszkolu prywatnym po 8 godzin. Często przychodzę bardzo zmęczona, po drugie teraz jest okres chorobowy, a przedszkole to siedlisko zarazek i bakterii (dzieci często przychodzą chore, nie zasłaniają ręką buzi jak kaszlą, trzeba im wycierać nosy, przechodzą choroby zakaźne) Nie mam nic przeciwko temu, ale teraz muszę szczególnie na siebie uważać. Długo się staraliśmy o maluszka i dla mnie teraz najważniejsze jest jego życie i zdrowie.
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”