Konkurs na projekt edukacyjny - atrakcyjne nagrody

Informacje o ciekawych konkursach i projektach, w których warto wziąć udział

Moderator: służby porządkowe

KatarzynaSATp
Posty: 4
Rejestracja: 2017-08-31, 09:35
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Konkurs na projekt edukacyjny - atrakcyjne nagrody

Postautor: KatarzynaSATp » 2017-09-12, 15:14

Konkurs dla nauczycieli fizyki, przedmiotów ścisłych
i przyrodniczych oraz popularyzatorów nauki

Centrum Badań Kosmicznych PAN ogłasza konkurs na projekt edukacyjny dla nauczycieli, edukatorów i popularyzatorów nauki związanych z naukami przyrodniczymi i ścisłymi.

Poszukujemy innowacyjnych i autorskich projektów, które będą inspirować innych nauczycieli do prowadzenia lekcji, rozbudzających w uczniach ciekawość i chęć odkrywania Wszechświata w odniesieniu do fizyki, chemii, biologii, geografii czy astronomii.

Projekty pozwalające realizować podstawę programową i jednocześnie zawierające nawiązania do atrakcyjnej i rzadko spotykanej tematyki badań kosmicznych, będą bardzo cenne dla nauczycieli, a także pomogą przenieść najlepsze praktyki m.in. wypracowane w gimnazjach do szkół w nowej strukturze.

Idealny projekt edukacyjny powinien:
* wyróżniać się oryginalnością (nie może być kopią istniejącego i opisanego wcześniej projektu),
* powinien łączyć w sobie zagadnienia z kilku działów fizyki lub innych nauk przyrodniczych i ścisłych,
* być interdyscyplinarny - nawiązywać do innych nauk, niekoniecznie przyrodniczych i ścisłych, do problemów życia codziennego (real-life context), astronomii i/lub problematyki badań kosmicznych,
* wykorzystywać doświadczenia - im prostsze i nie wymagające dobrego wyposażenia pracowni, tym lepiej, być możliwy do realizacji w szkole, w ciągu 2 do 5 godzin lekcyjnych.

Oczekujemy na projekty, które będą nie tylko rozwijać kreatywność uczniów, umiejętności wykorzystania narzędzi TIK, ale także budować ich kompetencje miękkie: współpracę w grupie, zdolność prezentacji wyników, umiejętność argumentowania , itp.

NAGRODY:

* 1000 złotych brutto za każdy zaakceptowany projekt edukacyjny,
* udział w konferencji prezentującej nowoczesne metody nauczania fizyki i innych przedmiotów przyrodniczych i ścisłych, z udziałem nauczycieli z Francji i Wielkiej Brytanii,
* wystąpienie i przeprowadzenie warsztatów wg napisanego projektu w czasie konferencji - organizatorzy zapewniają pomoc w przygotowaniu się do poprowadzenia warsztatów,
*publikację projektu edukacyjnego w materiałach prowadzonego przez Centrum Badań Kosmicznych PAN międzynarodowego projektu “Od śrubki do satelity”,
* podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy szkołą (organizacją), w której pracuje nauczyciel (edukator) a Centrum Badań Kosmicznych PAN,
* certyfikat poświadczający udział w konkursie,
* dla 2 najlepszych projektów - Dzień w Centrum Badań Kosmicznych PAN dla nauczyciela i jego klasy, w tym: zwiedzanie Centrum, łącznie z laboratoriami oraz wykład.

Zgłoszenia w formie opisu projektu nie dłuższego niż 2 strony formatu A4 oraz ewentualne pytania prosimy kierować
do 25 października 2017 (włącznie) na adres:
satproject@hotmail.com

Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października. Projekty oceniać będzie komisja złożona z nauczycieli, ekspertów z dydaktyki oraz przedstawiciela CBK PAN.
Spośród nadesłanych pomysłów wybierzemy te, które będą spełniać najwięcej z przedstawionych powyżej oczekiwań i skontaktujemy się z autorami.

Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na nasz profil: www.facebook.com/projektSAT

Wróć do „Konkursy, projekty, ...”