Wymiana pocztówkowa - język niemiecki

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agatea
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki

Wymiana pocztówkowa - język niemiecki

Postautor: agatea » 2018-09-24, 13:55

Witajcie Drogie Koleżanki i Koledzy :-) Czy ktoś z Was byłby zainteresowany współpracą dotyczącą wymiany listów, pocztówek z klasą 7 bądż też 8? Mam w tej kwestii dwa pomysły;
1. Wymiana jednorazowa pomiędzy szkołami - wiem jak ważna jest motywacja do nauki języka niemieckiego. Pierwsza lekcja poświęcona była u mnie na burzę mzgów pt " po co uczyć się języka niemieckiego i jakie korzyści przyniesie mi jego znajomość? " Przyznam szczerze, że większosć uczniów była doskonale przekonana, że warto się uczyć i to uczyć - nie tylko dla oceny :-) Ale niektórzy twierdzili, że takiej motywacji nie mają i ten drugi język i to w klasie 7 to jakaś cytuję " porażka" ;-) W związku z tym, pomyślałam sobie o projekcie, w którym do chętnych szkół, wyślemy pocztówkę z naszego miasta, na której uczniowie sformułują krótką reklamę języka niemieckiego - dlaczego właściwie warto się go uczyć? Oczywiście będzie nam miło, gdy w zamian otrzymamy pocztówkę z nazwą miasta i szkoły, z której wynikało będzie - że tam uczniowie też uczą się tego języka, robią to chętnie i widzą w tej nauce sens :-)
2. Wymiana długotrwała pomiędzy klasami - wymiana listów, pocztówek może jakichś plakatów - wszystko w zalezności od pomysłów i ustalonych wczesniej tematów.
Uff, trochę się napisałam :-) Moje pytanie zatem brzmi: czy ktoś z Was byłby chętny na zaangażowanie się w któryś z tych pomysłów? Jesli tak to proszę o kontakt tutaj. Można tez pisać bezpośrednio na mojego maila: aga3city@wp.pl
Pozdrawiam!

Wróć do „Języki obce”