Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ang1978
Przedmiot: Język polski

Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Postautor: Ang1978 » 2020-06-08, 23:36

Dobry wieczór. Mam spory dylemat i już naprawdę nie wiem co w mojej sytuacji robić. Może mi ktoś podpowie, pomoże co dalej?
Jestem absolwentka kierunku humanistycznego ale nie mam uprawnień pedagogicznych więc nie mogę podjąć studiów podyplomowych aby zdobyć przygotowanie pedagogiczne.
W 2004 roku ukończyłam studia 5 letnie magisterskie na kierunku filologia polska (bez specjalizacji, na ogólnym kierunku humanistycznym). Z zaświadczenia które otrzymałam z uczelni wynika, że nie mam uprawnień pedagogicznych. Chciałabym pójść na studia podyplomowe aby uzyskać kwalifikacje do nauczania języka polskiego w szkole ale teraz się załamałam.
O Zgrozo studia kończyłam na uczelni pedagogicznej ale nijak się to ma do sytuacji.

Michalll_95
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika, Plastyka

Re: Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Postautor: Michalll_95 » 2020-06-09, 09:41

Wystarczy w tej sytuacji ukończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Ukończone studia magisterskie z przygotowaniem dadzą uprawnienia do pracy w szkole.

Rosmerta
Przedmiot: Inne

Postautor: Rosmerta » 2020-06-30, 15:10

Jak wyżej, w momencie podjęcia podyplomowych studiów zaocznych przygotowanie pedagogiczne może pani też się starać o pracę w szkole na takiej zasadzie że kuratorium da Pani zgodę na nauczanie. Ma pani kwalifikacje jeśli chodzi o sam język polski znaczy przedmiotowe ale nie ma pani przygotowania. Wystarczy że zobowiąże się Pani skończyć podyplomowe przygotowanie w czasie trwania stażu w szkole.

Marla89

Postautor: Marla89 » 2020-06-30, 15:12

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc. Skończyłam studia pierwszego stopnia na Wydziale Pedagogika Resocjalizacyjna. Byłam przekonana, że przygotowanie pedagogiczne posiadam. Okazało się, że w suplemencie nie ma o nim mowy. Gdy skierowałam odpowiednie pismo do Szkoły Wyższej na której ukończyłam studia z prośba o wydanie zaświadczenia o przygotowaniu, wydała coś takiego : " Absolwentka kierunku pedagogika o specjalności Pedagogika resocjalizacyjna studiów I stopnia dysponuje ogólną wiedzą i specjalistyczną wiedzą z zakresu pedagogiki, socjologii, psychologii, filozofii, historii i elementów prawa. Wyposażona jest w wiedzę o wychowaniu i kształceniu z zakresu nauk społecznych i humanistycznych dotyczących jednostek i grup społecznych funkcjonujących w różnych środowiskach wychowawczych, instytucjach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, a zwłaszcza placówkach resocjalizacyjnych. (...) Absolwent posiada kwalifikację w zakresie ukończonej specjalności, tzn. do pracy instytucjach opiekuńczo - wychowawczych typu: interwencyjnego, rodzinnego, socjalizacyjnego, w placówkach wielofunkcyjnych. Może pracować jako pedagog i wychowawca w: świetlinach, internatach, poradniach pedagogiczno - psychologicznych, placówkach opieki całkowitej i częściowej, ośrodkach terapii uzależnień, organizacjach i stowarzyszeniach działających na oszarze readaptacji społecznej. Nadal niestety nie wiem jak mam to rozumieć. Mam przygotowanie czy nie?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Wróć do „Prawo oświatowe”