lekcje powtórzeniowe

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

e-klasa - powtorki materialu przez internet

Postautor: ugryz » 2007-11-04, 14:19

witajcie,

czy korzystacie moze z internetu w celu wspomagania waszych zajec w szkole?
ja na poczatku roku zalozylem portal www.e-klasa.e12.pl, w ktorym utworzylem dla moich dzieciakow wirtualna klase. oni sie tam loguja i maja dodatkowe zadania dot. przerobionego materialu.
calosc jest oparta na systemie Moodle (tutaj wiecej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Moodle), wiele szkol juz korzysta z tego systemu.
jezeli jest ktos zainteresowany tym tematem, to zapraszam na moja strone e-klasy, zalogowac sie mozecie wpisujac jako uzytkownik: demo i jako haslo: demo
poklikajcie i sprawdzcie jak to wyglada, bo wydaje mi sie, ze dla wielu osob to temat nowy i nieznany.

co mysliscie o takiej formie powtorki materialu?
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: dushka » 2007-11-04, 15:04

Mnie sie podoba.
Uczniowie tak czy siak siedzą przed kompem mnóstwo czasu, niech więc zrobią też coś pożytecznego.

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: ugryz » 2007-11-04, 19:03

dushka pisze:Mnie sie podoba.
Uczniowie tak czy siak siedzą przed kompem mnóstwo czasu, niech więc zrobią też coś pożytecznego.


ciesze sie, ze sie podoba.
zakladajac ten portal wychodzilem wlasnie z zalozenia, ze oni tak czy siak spedzaja mase czasu przed komputerem, wiec dlaczego nie mieli by go spedzac madrze? :)
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

2sawanna2
Posty: 31
Rejestracja: 2008-01-07, 18:10

lekcje powtórzeniowe

Postautor: 2sawanna2 » 2008-02-03, 17:00

mam pytanie: w jaki sposób przeprowadzacie lekcje powtórzeniowe na koniec działu? nie koniecznie musza to byc jakies super ciekawe pomysly, chce sie tylko doweiedziec, jak takie lekcje wygladaja u innych nauczycieli. i jeszcze jedno pytanie: czy zawsze przeprowadzacie taka sama ilosc godzic powtórzeniowych po kazdym dziale?
teoria a praktyka

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: dushka » 2008-02-03, 18:01

U mnie lekcje powtórzeniowe są przed każdym sprawdzianem. Ostatnio np. na przyrodzie były aż 3 takie lekcje, dość duży zakres materiału był.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: Jolly Roger » 2008-02-04, 15:36

Szczerze powiedziawszy bazuje na ofercie podręcznika. Sądzę, że oferuje ciekawe formy lekcji powtórzeniowych. Czasami rozdaje testy które proponuje wydawnictwo i na nich pracujemy w grupach.
w klasach młodszych są to projekty.
Liczbę lekcji powtórzeniowych dostosowuję do trudności materiału i "bystrości "klasy jednak nie więcej jak 2 godziny, choć mam wrażenie, że niektórym dopiero elektrowstrząsy by dopomogły :lol:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: Afroditte » 2008-02-04, 21:05

Jolly Roger pisze:choć mam wrażenie, że niektórym dopiero elektrowstrząsy by dopomogły :lol:


:rotfl:
"My wish is world's command"

kamilap
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

lekcja powtórzeniowa na hospitacji

Postautor: kamilap » 2010-02-09, 15:15

W jaki ciekawy sposób można przeprowadzić lekcję powtórzeniową, przygotowującą do testu? Lekcja będzie hospitowna przez dyrektora szkoły. Jakie Wy macie pomysły na lekcje powtórzeniowe?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: vuem » 2010-02-09, 16:33

Szukasz takiego uniwersalnego scenariusza dla każdej grupy wiekowej, każdego poziomu zaawansowania i każdego rodzaju sprawdzianu testującego wszystkie sprawności? ;)

kamilap
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: kamilap » 2010-02-09, 19:11

I klasa gimnajzum, powtórzenie gramatyki, czas przeszły, słówka. Chodzi mi o to w jaki sposób powtórzyć z uczniami materiał, zadanie po zadanie z podręcznika, czy może w parach, na ocenę czy plusy czy bez oceniania? W jaki sposób Wy robicie powtórzenie, nie chodzi tu juz nawet o hospitację.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: Jolly Roger » 2010-02-13, 11:30

Nick Cave Where the wild roses grow

Uzupełnianie luk, wynajdywanie czasowników w czasie przeszłym, grupowanie na regularne i nieregularne
Układanie zdań pytających do wybranej zwrotki. (podział na grupy)
Tłumaczenie w oparciu o pracę ze słownikiem.

Stworzenie happy endu poprzez zmianę ostatniej zwrotki i zapis jej poprzez zdania przeczące.
Stworzenie zapisu przesłuchania głównego bohatera przez miejscowego inspektora policji.

i co ci tam jeszcze do głowy przyjdzie, bo i tak nie da sie wszystkiego powyższego na jednej lekcji zmieścić.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

barb01
Posty: 56
Rejestracja: 2010-04-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: lekcje powtórzeniowe

Postautor: barb01 » 2010-04-15, 10:39

A jak widzisz, że klasa już ma Cię dość i znudziła się tą powtórką, to każ im utworzyć dwa rzędy między ławkami, gdzie uczeń stoi jeden za drugim, sam napisz na tablicy formy czasowników dla danego czasu lub liczby (jeśli powtarzasz liczebniki). Pierwszy uczeń z każdego rzędu ma za zadanie zakreślić formę czasownika odpowiadającą bezokolicznikowi, jaki powiesz, lub ma zakreślić liczbę na tablicy odpowiadającą liczebnikowi jaki powiesz, dlatego dobrze jest gdy każdy rząd ma swój kolor kredy. Uczniowie startują gdy Ty powiesz dane słowo, wygrywa ten, który zakreślić dobrą odpowiedź. Trochę ruchu na lekcjach j. obcego nie zaszkodzi, a przecież powtarzanie materiału nie musi być nudne... :)

Barbara Lewińska
http://www.otostrona.pl/eduznami.pl/-internetowe kursy przedmiotowo-metodyczne dla nauczycieli j. obcych
http://www.artelis.pl/artykuly/12362/pr ... kow-obcych


Wróć do „Języki obce”