Praca w szkole prywatnej a awans

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

MSJS
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-18, 10:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: MSJS » 2008-08-19, 15:04

Witam wszytskich ponownie. Mam pytanie czy majac 6 godzin w szkole publicznej i 3 w szkole prywatnej ( nazwa tej szkoly zaczyna sie od szkola publiczna ale wyczytalam na stronie ze nauczyciele pracuja tam po 40 godzin!) moge robic awans? Czy te 3 godziny licza mi sie do etatu? Jak wyglada wyplata w takiej szkole np.za takie 3 godzinki? Jezeli ktos zna odpowiedzi na moje pytania bede bardzo wdzieczna:)
Pozdrawiam serdecznie MSJS

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: Yoka » 2008-08-19, 18:32

aby rozpocząć staż, trzeba mieć minimum pół etatu czyli 9 godzin w jednej szkole, a nie 9 godzin łącznie w kilku:(

więc wygląda na to, że nie możesz robić stażu.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: malgala » 2008-08-19, 18:35

MSJS pisze:nazwa tej szkoly zaczyna sie od szkola publiczna ale wyczytalam na stronie ze nauczyciele pracuja tam po 40 godzin!

Bo taki jest wymiar czasu pracy nauczyciela. To nie jest to samo co obowiązujące pensum.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: hanamat » 2008-08-19, 19:33

Wg mnie mozesz rozpoczac staz jesli masz co najmniej pół etatu nawet w dwóch szkolach (patrz rozp. z listopada 2007 mówiace o zaswiadczeniu dyr z obu szkół).

MSJS
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-18, 10:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: MSJS » 2008-08-20, 09:41

Dziekuje wszystkim za odpowiedz. Jezeli chodzi o zdobycie 9 godzin plastyki w jednej szkole to z tego co zdazylam zauwazyc jest to niemozliwe , wiec moze jednak rzeczywiscie moge polaczyc szkoly?
A czy ktos se orientuje jak to jest z tymi prywatnymi szkolami?Czy te 3 godziny ktore mam tam miec beda wyliczane normalnie wdl.stawek nauczycielskich czy wdl. 40 godzinnego planu pracy?
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: ann » 2008-08-20, 18:23

MSJS pisze:A czy ktos se orientuje jak to jest z tymi prywatnymi szkolami?Czy te 3 godziny ktore mam tam miec beda wyliczane normalnie wdl.stawek nauczycielskich czy wdl. 40 godzinnego planu pracy?

Jak pracowałam w prywatnej to miałam liczone wg 18-godzinnego pensum ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

damaza
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-15, 11:09
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

staż, punkt przedskzolny niepubliczny i niewiedza

Postautor: damaza » 2010-07-30, 16:41

sprawa wygląda tak, że od września pójdę do pracy do punktu przedskzolnego (niepublicznego) i chcę tam zrobić staż. problem poega chyba na tym, że moja przyszła współpracownica twierdiz, że nie można zrobić stażu w placówce niepublicznej, a ja z tego co wyczytałam z KN - może. jak zatem mam to wszystko rozegrać? nie wiem - dzwonić do kuratorium po potwierdzenie czy co? (; no i jak to wszystko dyrektorce placówki wyjasnić, że jednak można itp. :] chętnie się dowiem

damaza
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-15, 11:09
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: damaza » 2010-07-31, 14:02

czytając wiele dochodzę do wniosku, że odbycie przeze mnie stażu jest możliwe. myślę w pn zadzwonić do kuratorium i tam dokładnie zapytać jak przekonać pracodawcę, że jest to możliwe :> a teraz może zabiorę się do przymiarek odnośnie tego "planu" :>
gdyby ktoś jednak był uprzejmy mi powiedzieć - tak, masz rację, to moja motywacja wewnętrzna wzrośnie o 100% :>

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: Basiek70 » 2010-08-03, 17:13

tak, masz rację
placówki niepubliczne mają obowiązek stosować się do KN w tym jednym właśnie - w procedurach awansu zawodowego nauczycieli
powodzenia!
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

damaza
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-15, 11:09
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: damaza » 2010-08-03, 22:59

dzwoniłam do kuratorium (szczecin), ale tam nie doczekałam się zbyt uspokajających wniosków, ale post tez nie służy ocenie osób tam pracujących, zatem do rzeczy - podobno przeszkodą w awansie zawodowym jest umowa zlecenie. także jednym z wymogów jest umowa o pracę. zamierzam zatem choćby kosztem pensji taką umowę otrzymać. myslę, że powinno być dobrze, aczkolwiek pewnie nie obędzie się bez "walki". dziekuję za odzew! od razu jakoś tak raźniej :>

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: Basiek70 » 2010-08-03, 23:28

A rodzaj umowy może i może mieć znaczenie... niemniej jednak nie pozwól się zatrudnić na zlecenie! Za dużo tracisz, nie tylko możliwość awansu. Niech to będzie umowa na czas określony na przykład. I jeszcze jedno - dopilnuj podpisania umowy ZANIM zaczniesz pracować, to bardzo ważne...
A tak swoją drogą moze się jeszcze porozglądaj? Teraz w wielu miejscach są braki nauczycieli przedszkoli, może i Ty znajdziesz inne miejsce?
Jakbyś miała pytania pisz - pracowałam i w państwowym, i w prywatnym przedszkolu.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

damaza
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-15, 11:09
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: damaza » 2010-08-14, 09:32

Będę miała umowę o pracę, ale niby staż nadal nie wchodzi w grę.. Pani Koordynator cos mi tłumaczyła, ale ja nie rozumiem (:D) dlaczego nie moge robic stażu. Wspominała coś o karcie nauczyciela, ale jej powiedziałam, że tak być nie musi i ona mówiła coś o urzędzie miasta, ale nie pamiętam. W każdym razie - jak mam się upewnić, że mogę jednak robic ten staż??? :]

aneta29
Posty: 46
Rejestracja: 2009-06-26, 22:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: aneta29 » 2010-08-15, 09:56

Każda placówka oświatowa PUBLICZNA zatrudnie zgodnie z KN-la a nie publiczna zatrudnie zgodnie z Kodeksem Pracy i tu jest ta różn8ca nie otworzysz stażu przykro mi:) Tak to wygląda , że lepiej szukaj pracy w publicznej szkole chociażby dla awansu zawodowego i dla lepszej kasy:) U prywaciarza bdziesz pracowała 40 godz. w tygodniu za marne pare groszy

Awatar użytkownika
lampito
Posty: 36
Rejestracja: 2010-08-11, 14:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Re: Praca w szkole prywatnej a awans

Postautor: lampito » 2010-08-17, 19:48

damaza, widocznie Twoja pracodawczyni nie ma odpowiedniej osoby, która byłaby Twoim opiekunem stażu Generalnie można robić staż w takiej placówce, ja robiłam w przedszkolu niepublicznym, musisz mieć umowę o pracę na czas robienia stażu.

1mitka
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-07, 20:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

awans w przedszkolu niepublicznym

Postautor: 1mitka » 2011-03-08, 18:52

witam prosze o pomoc. Jestem w trakcie awansu na stopien nauczyciela mianowanego moim opiekunem jest dyrektorka przedszkola, która jest także organem prowadzacym przedszkole czy ktoś spotkał sie z takim przypadkiem bo nie jestem pewna czy dyrekcja może być opiekunem . W przedszkolu ona ma najwiekszy stopien a potem ja. pozdrawiam wszystkich i dziekuje za odpowiedzi :)


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron