Dodaj publikację
Autor
Sylwia Skrzyniarz
Data publikacji
2008-06-11
Średnia ocena
0,00
Pobrań
206

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji z języka angielskiego do prezentacji zamieszczonej w portalu edukacyjnym 45minut.pl pt: Unusual Places of London
 Pobierz (doc, 50,5 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji z języka angielskiego do prezentacji zamieszczonej w portalu edukacyjnym 45minut.pl pt: Unusual Places of London

Imię i Nazwisko nauczyciela: Sylwia Skrzyniarz
Poziom: pre-intermediate
Czas trwania: 2 godziny lekcyjne
Temat: Unusual Places of London.

Cele edukacyjne
• poznanie najciekawszych miejsc i zabytków Londynu
• rozwijanie umiejętności korzystania z materiałów autentycznych – czasopisma,
• przewodniki, mapy, Internet
• kształcenie umiejętności pracy w zespole

Ćwiczone sprawności językowe:
• czytanie ze zrozumieniem
• słuchanie ze zrozumieniem
• pisanie
• mówienie

Metody pracy:
• słowna
• demonstracyjna
• poglądowa
• aktywizująca

Formy pracy:
• praca z całym zespołem klasowym
• praca w parach
• praca indywidualna ucznia
• pogadanka, dyskusja

Pomoce dydaktyczne:
1. czasopisma
2. pocztówki, foldery Londynu
3. karty pracy (karta1, karta2)
4. zestaw słownictwa (słowniczek)
5. prezentacja multimedialna – komputer, projektor, ekran
6. adresy stron internetowych

Tok lekcji:
1. Przywitanie i sprawdzenie listy obecności.
2. Sprawdzenie pracy domowej.
3. Rozgrzewka
Burza mózgów (brainstorming)- uczniowie podają nazwy miejsc i zabytków związanych z Londynem, cokolwiek, co kojarzy im się z tym miastem.
4. Prezentacja
Nauczyciel przedstawia najznamienitsze obiekty Londynu, posługując się prezentacją
multimedialną. Uczniowie słuchają i zapisują nazwy obiektów.
np. Buckingham Palace, Tower of London, Big Ben, Madame Tussauds, London Eye, National Gallery, St.Paul’s Cathedral, British Museum, Natural History Museum,
Westminster Abbey, Houses of Parliament itd.
5. Ćwiczenia
a) Nauczyciel rozdaje uczniom widokówki i foldery z prezentowanymi wcześniej
obiektami, uczniowie rozpoznają i nazywają je.
b) Nauczyciel rozdaje uczniom wcześniej przygotowane i wydrukowane słownictwo (nowe słownictwo z prezentacji o Londynie), do wklejenia do zeszytu. Ćwiczy z uczniami wymowę, uczniowie zapamiętują poznane słowa.
c) Następnie uczniowie zostają podzieleni na zespoły. Każdy zespół tworzy biuro turystyczne, a uczniowie wcielają się w role przewodników po Londynie. Uczniowie losują wcześniej przygotowane kartki z nazwami różnych ciekawych miejsc Londynu. (ilość do uzgodnienia w zależności od liczby zespołów, możliwości uczniów).
Zadaniem każdego biura turystycznego jest zdobycie informacji o wylosowanych miejscach i przygotowanie prezentacji tych miejsc pozostałym grupom.
Uczniowie korzystają z różnych źródeł – książek, przewodników, stron internetowych.
www.londoneye.com , www.hrp.org.uk , www.tate.org.uk ,
www.npg.org.uk , www.thebritishmuseum.ac.uk ,
www.towerbridge.org.uk , www.madame-tussauds.com
www.londontown.com/atracions , www.woodlands-junior.kent.sch.uk ,
www..en.wikipedia.org
d) Prezentacja gotowych materiałów,
e) Po prezentacji uczniowie oceniają, która grupa przygotowała prezentację w najciekawszy sposób.
f) Podczas kolejnego ćwiczenia uczniowie pracują w parach. Wybierają 5 najbardziej atrakcyjnych miejsc w Londynie. (karta pracy1).
Następnie cała klasa tworzy wspólnie ranking 10 miejsc w Londynie, które warto zobaczyć. (karta pracy2)
6. Ocena ...