Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
mgr inż. arch. Janina Grytka
KONSPEKT DO LEKCJI
LICEUM PROFILOWANE: Kształtowanie środowiska.
Klasa III
Czas lekcji: 45 minut
Przedmiot: Planowanie elementów środowiska.
TEMAT LEKCJI: POWTÓRZENIE -ŚCIANY.
CELE:
• Wiadomości:
A.1 Uczeń potrafi wymienić zalety i wady ścian drewnianych.
-wymienić właściwości technologii – SILKA, POROTHERM.
B.1 Uczeń potrafi zilustrować przykłady ścian szkieletowo- drewnianych, ścian wieńcowych, z bloczków gazobetonowych, z pustaków ceramicznych, z cegły.
B.2 Uczeń potrafi rozróżnić rożne konstrukcje ścian
• Umiejętności:
C.1 Uczeń potrafi zastosować konstrukcję ścian w projektowaniu domu jednorodzinnego.
METODY NAUCZANIA:
-wykład
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-folie z rysunkami konstrukcji ścian,
-prospekty.
FORMY PRACY:
-ćwiczenie –szkicowanie przykładów ścian,
-notatka
VII FORMY SPRAWDZANIA OSIĄGNIĘĆ
-sprawdzenie notatek, szkiców w zeszycie.
STRUKTURA LEKCJI:
1 Faza organizacyjna
-przywitanie uczniów,
-sprawdzenie obecności,
-zapisanie tematu lekcji na tablicy i w dzienniku.
2 Faza przygotowawcza
-zapoznanie uczniów, z celami i zasadami lekcji.
3 Faza realizacyjna
-podyktowanie uczniom informacji o ścianach drewnianych /zalety i wady/.
-uczniowie wykonują: szkice przykładowych ścian, szkieletowo- drewniane, ściany wieńcowe,
-przykłady ścian z bloczków gazobetonowych i z pustaków ceramicznych
-z cegły.
4 Faza podsumowująca
-zebranie najważniejszych informacji, które powinni zapamiętać uczniowie,
-sprawdzenie notatek i szkiców wykonanych w zeszycie,
-zapowiedzenie kartkówki nt. ściany.