Dodaj publikację
Autor
Joanna Wiktor
Data publikacji
2011-07-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
78

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Rozważania drogi krzyżowej przeznaczone na okres Wielkiego Postu na nabożeństwa dla dzieci. Krótkie rozważania, mające przybliżyć sens cierpienia, męki i śmierci Jezusa Chrystusa.
 Pobierz (doc, 30,5 KB)

Podgląd treści

1. TYTUŁ: „Rozważania DROGI KRZYŻOWEJ dla dzieci”
Stacja 1
Pan Jezus na śmierć skazany
Piłat wydał wyrok na niewinnego Jezusa. Zostanie On ukrzyżowany. To także ja przez moje grzechy skazałem Ciebie na śmierć. Tyle razy nieświadomie w żartach i gniewie wymawiałem bez uszanowania imię Jezus, Bóg, Maryja. Sam nie wiem dlaczego? Jezu mój kochany, spróbuję iść za Tobą.
Stacja 2
Jezus bierze krzyż na swe ramiona
Żołnierze przygotowali krzyż, Jezus bierze go na swoje ramiona. Krzyż jest bardzo ciężki. Są na nim grzechy wszystkich ludzi, również i moje. Jezus trzyma go mocno i idzie, aby mnie zbawić. Ja, Jezu pomogę Ci nieść krzyż, i pójdę za Tobą.
Stacja 3
Pan Jezus pierwszy raz upada pod krzyżem
Jezus traci siły, po raz pierwszy upada pod krzyżem. Żołnierze śmieją się z Niego. Nikt mu nie pomaga podnieść się. Tak często zdarza się w szkole, że kolega bije kolegę. A ja, nie reaguję, patrzę z boku, nie chcę pomóc, a nawet śmieję się z czyjegoś nieszczęścia. Spraw Jezu, bym i ja powstał i mógł pomóc drugiemu człowiekowi.
Stacja 4
Pan Jezus spotyka swoją Matkę
Maryja wśród krzyczącego tłumu odszukała swojego Syna. Jezus zatrzymał się na chwilę i popatrzył na Matkę. On Ją zawsze kochał. A jak ja odnoszę się do swoich rodziców? Czy zawsze z szacunkiem? Czy odrabiam lekcję, uczę się? Spraw Jezu, bym zawsze kochał rodziców, nigdy nie przysparzał im cierpienia.
Stacja 5
Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi
Jak to dobrze, gdy człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Jezus jest już mocno zmęczony dźwiganiem krzyża. Właśnie Szymon z Cyreny wracał z pola do domu. Po drodze zatrzymali go żołnierze i kazali pomóc Chrystusowi nieść krzyż. Niedawno uczennica z trzeciej klasy po powrocie ze szkoły posprzątała w pokoju chorej babci, chłopiec poszedł zanieść zeszyty koledze, który złamał nogę. Jezu spraw, bym zawsze chciał pomagać potrzebującemu, bo przez to pomagam Tobie.
Stacja 6
Weronika ociera twarz Panu Jezusowi
Jezus w czasie drogi krzyżowej ma twarz pokrytą krwią, potem i kurzem. Widziała to święta Weronika. To ona podbiegła do Jezusa z chustą, którą zdjęła z głowy, otarła Mu twarz. Jezus zostawił Weronice na pamiątkę obraz swej twarzy, odbity na chuście. Jezu, ciągle zapominam, że to ja idę z Tobą drogą krzyżową, pomogę smutnym, zmęczonym i będę ocierał zapłakane twarze.
Stacja 7
Pan Jezus drugi raz upada pod krzyżem
Jezusowi jest coraz ciężej, jest już blisko szczytu góry Kalwarii. O Panie z wielkim trudem podnosisz się, a ...