Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Wrzosek
Data publikacji
2017-07-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
20

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz przebiegu uroczystości, podczas której wręczono gimnazjalistom tomiki z ich twórczością i zaprezentowano ich dzieła.
 Pobierz (doc, 72,0 KB)

Podgląd treści


Gra na instrumencie. Gdy cichnie muzyka, konferansjer rozpoczyna spotkanie poetyckie.

KONFERANSJER I: Dzień dobry! Dzisiejsze spotkanie rozpoczął młody, uzdolniony człowiek - ……………………………………………………………….. – trzecioklasista, którego pasją jest muzyka. W naszej szkole nie brakuje osób, których uczuciowość, wyjątkowy sposób postrzegania świata i subtelność pozwoliłyby przejść obojętnie obok prozy życia. To oni – młodzi twórcy są honorowymi gośćmi naszego spotkania. Powitajmy ich brawami.

KONFERANSJER II: Bardzo się cieszymy, że przyszliście Państwo do naszego Gimnazjum - Gimnazjum, które ceni wrażliwość, pasję, szczerość w działaniu, ale również ciężką pracę, gdyż taka towarzyszy każdemu, kto pragnie stworzyć ideał.

KONFERANSJER I: I w tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować za przybycie wszystkim wspaniałym gościom. Również tym, którzy nie pozwalają odejść w zapomnienie wydarzeniom i ludziom ważnym dla naszej „małej ojczyzny”. Witamy panią Ewę Rzeszutko i pana Michała Dzimirę.

KONFERANSJER II: Czasami, aby móc zrealizować swoje pragnienia, napotykamy bardzo przyziemne, ale jakże uciążliwe przeszkody… Na szczęście, dzięki pomocy finansowej Rady Rodziców naszego Gimnazjum udało nam się je pokonać, dlatego też chcieliśmy serdecznie podziękować za udzielone wsparcie.

KONFERANSJER I: To dzięki niemu mogliśmy spełnić marzenie naszych młodych twórców – wydać zbiór z poetyckimi i prozatorskimi perełkami uczniów Gimnazjum w Lidzbarku. To piękno myśli i słowa zostało wzbogacone o szkice malarskie utalentowanej młodzieży.

KONFERANSJER II: To właśnie dziś nasze szkolne talenty przekonają się, że pisanie do szuflady na zawsze odeszło w niepamięć. W dzisiejszym tak bardzo zabieganym świecie ludzie rzadko mają czas, aby choć na chwilę przystanąć, nabrać w płuca powietrza i nasycić się pięknem otaczającego nas świata. Normalne dla wszystkich stało się to, że zawsze na wiosnę w każdym ogrodzie kwitną kwiaty, a drzewa zaczynają się zielenić.

KONFERANSJER I:Poznajmy osoby, które zabrały nas w podróż do tego niezwykłego świata, w którym natarczywie dzwoniącą komórkę zastępuje klekot bocianów i szelest potoku, gdzie nie ma lęku o przyszłość ani krzykliwych polityków, gdzie wiosna pozwala nam trwać poza czasem z sercem przepełnionym szczęściem i miłością do otaczającego świata.

KONFERANSJER II: Zapraszamy:

Joannę Czaplińską, Annę Czarnecką, Weronikę Dobucką, Pawła Drankowskiego, Julię Drumińską, Katarzynę Gęborys, Natalię Jabłońską, Marię Kryszkiewicz, Sandrę Landmann, Kingę Nowińską, Paulinę Olszewską, Anetę Stróż, Artura Szóstkowskiego, Patryka Szmyta, Zuzannę Zawodnik, Katarzynę Zdrojewską,

WRĘCZENIE TOMIKÓW

KONFERANSJER II: Myślą przewodnią naszej publikacji są słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi.” Przyjmując na siebie tę odpowiedzialność, chcielibyśmy Was zabrać w świat emocji, wartości i ideałów naszych gimnazjalistów.
Otwórzmy swoje dusze na prawdę młodych ...