Dodaj publikację
Autor
Monika Sucharska
Data publikacji
2018-01-10
Średnia ocena
0,00
Pobrań
18

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja angielskiego dla klasy 3 na podstawie podręcznika Bugs World.
 Pobierz (docx, 5,2 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

I ZAŁOŻENIA OGÓLNE:

SZKOŁA:

Szkoła Podstawowa Nr 9

KLASA:

3 c

NAUCZYCIEL:

Monika Sucharska

PODRĘCZNIK:

Bugs World 3

TEMAT:

Revision. Powtórzenie dotychczas poznanego materiału leksykalnego i zagadnień gramatycznych.

II Cele ogólne:

Osłuchanie się z językiem angielskim

Kształtowanie motywacji do nauki języka poprzez zabawową formę zajęć

III Cele szczegółowe:

Uczeń nazywa i poprawnie wymawia nazwy posiłków

Uczeń potrafi użyć poznane słowa w zabawach słownych

Uczeń rozumie proste wypowiedzi nauczyciela

Uczeń potrafi odczytać nazwy posiłków i dopasowywać je do obrazków

Uczeń zna pisownie poznanych słów

Uczeń słucha ze zrozumieniem historyjkę „The princess and the frog” i potrafi odpowiedzieć na pytania z nią związane

IV Metody:

TPR (total physical response) – metoda reagowania całym ciałem

Metoda autolingualna (wielokrotne powtarzanie (tzw. drilling = dryl językowy), zapamiętywanie i utrwalanie danego materiału językowego

Gry i zabawy językowe

V Formy pracy:

Praca z całą klasą - chóralne powtarzanie

Praca indywidualna na forum klasy - wypowiedzi poszczególnych dzieci

Praca indywidualna - wykonywanie ćwiczeń

VI Pomoce i środki dydaktyczne:

Karty obrazkowe do demonstrowania słownictwa

Karty wyrazowe

CD 2

Podręcznik

Zeszyt ćwiczeń

Karty z nazwami dni tygodnia

Klej i nożyczki

VI Przebieg lekcji

Rozpoczęcie lekcji

Przywitanie klasy i recytowanie rymowanki Hello rap,

Rozgrzewka językowa: Hey! What’s the weather like today?, pytanie

o pogodę; pytanie o dzień tygodnia- wykorzystanie kart obrazkowychi wyrazowych, jeden z uczniów zostawia na tablicy tylko te karty, które opisują pogodę danego dnia i określają odpowiedni dzień tygodnia.

Podanie tematu lekcji przez nauczyciela, zapisanie tematu na tablicy

Uczniowie zapisują temat w zeszytach

Prowadzenie lekcji

Przypomnienie rymowanki What’s for breakfast? CD 2 ścieżka 28

Wysłuchanie historyjki CD 2 ścieżka 30, wykorzystanie kart obrazkowych- ośmioro uczniów prezentuje karty obrazkowe

Nauczyciel zadając pytania sprawdza czy historyjka została zrozumiana przez uczniów.

Uczniowie otwierają podręczniki na str 60 i 61, szukają na obrazkach bohaterki podręcznika- Lucy the ladybird, razem z biedronką Lucy jeszcze raz śledzą historyjkę.

Dopasowywanie nazw do obrazków- uczniowie odczytują nazwy posiłków i dopasowują nazwy do obrazków.

Znajdź, pokoloruj i napisz- ćwiczenia utrwalające, podręcznik str. 62

Reagowanie całym ciałem i wielokrotne powtarzanie materiału językowego:

I don’t like the frog, I like the frog, You are my best friend

Czytanie i dopasowywanie: What does proncess think? Str. 62 CD 2 ścieżka 31.

Uczniowie wykonują swoje karty obrazkowe ze strony 99 w podręczniku. Nauczyciel mówi: Show me… a uczniowie pokazują odpowiednią kartę obrazkową.

Uczniowie dopasowują swoje mini karty obrazkowe z nazwami i wklejają je do zeszytu.

Podsumowanie lekcji.

Zakończenie lekcji:

Zadanie i wytłumaczenie ...