Dodaj publikację
Autor
Matylda Długokęcka
Data publikacji
2018-03-28
Średnia ocena
0,00
Pobrań
43

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Zajęcia z kręgu: Słotna Jesień. Temat zajęć: Wprowadzenie liczby 7.
 Pobierz (doc, 57,0 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć nauczania zintegrowanego
Klasa I
Krąg tematyczny: Słotna jesień.
Temat: Wprowadzenie liczby 7
Data: 24. 11. 2016

Cele operacyjne:
Uczeń:
- wypowiada się na podany temat
- próbuje podać hipotezę
- przelicza elementy
- tworzy na konkretach zbiory 6 i 7 elementowe
- wykonuje proste zadanie matematyczne
- wyszukuje wśród kartoników z cyframi cyfry 7
- przelicza pokolorowane elementy
- wskazuje dany kolor parasola w rzędzie
-układa pod klockiem oznaczającym liczbę 7 odpowiednia liczbę klocków oznaczających 1
- kreśli w zeszycie i na foliogramie cyfrę 7
- modeluje z plasteliny cyfrę 7
- tworzy liczbę 7 z poznanych monet
- rozwiązuje zadania matematyczne
- bawi się zgodnie w grupie

Metody: aktywizujące ( eksperyment), metody programowane (prezentacja multimedialna), podające ( objaśnienie, wykład wprowadzający)

Formy pracy: grupowa, indywidualna

Środki dydaktyczne: butelki z wodą, szalik, multibook, papierowe parasole, plastelina, papierowe monety, kuferek „Galeria możliwości”, mazaki sucho ścieralne, foliogramy, zeszyty, karty pracy

Przebieg zajęć:

I. Wprowadzenie
1. Rozmowa na temat zakładania stosownego ubrania w zależności od pogody.
2. Eksperyment ”Po co nam szalik?”
II. Część główna
1. Wprowadzenie i utrwalenie liczby 7
a) „Parasole Adama”- ćwiczenie na konkretach
b) „Moje parasole”- ćwiczenia z wykorzystaniem symbolicznych rysunków
c) „Psotny wietrzyk”- zadanie matematyczne
d) Wprowadzenie cyfry
- przerwa śródlekcyjna „Magiczna cyfra 7”
2. „Zamieszanie w szafie”- grupowanie. Liczba w aspekcie kardynalnym.
3. „Który parasol jest…”- wskazywanie odpowiedzi. Liczba w aspekcie porządkowym.
4. „Ile razy”- zabawa liczbami w kolorach. Liczba w aspekcie miarowym.
5. Pisanie cyfry jako znaku graficznego- prezentacja interaktywna
- przerwa śródlekcyjna „Gimnastyka”
a) Kreślenie bezśladowe
b) Lepienie cyfry z plasteliny
c) Kreślenie na foliogramie
d) Pisanie z kratkach
6. Liczba w aspekcie algebraicznym:
- Zabawa kostkami „Która para szybciej?”
- „Kto kupi parasol?”
- przerwa śródlekcyjna „Deszczyk pada”
III. Zakończenie
1. „Parasole”- masażyk
2. „Tydzień”- prezentacja wiersza J. Brzechwy

-----------------------
[pic]