Dodaj publikację
Autor
Elżbieta Adamowicz
Data publikacji
2019-03-28
Średnia ocena
5,00
Pobrań
64

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Gry i zabawy ruchowe kształtujące szybkość, zwinność, skoczność, siłę.
 Pobierz (docx, 24,1 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO klasa IV ( 18 uczniów )

Temat lekcji: Gry i zabawy ruchowe kształtujące szybkość, zwinność, skoczność, siłę.

Cele lekcji:

podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej,

rozwijanie koordynacji wzrokowo ruchowej,

kształtowanie podstawowych cech motorycznych ucznia,

rozbudzanie zainteresowań aktywnością fizyczną, nauką, muzyką, przyrodą,

uczenie brania odpowiedzialności za siebie i innych,

kształtowanie postaw prospołecznych,

wdrażanie do pracy zespołowej,

Metody:

zabawowa klasyczna,

zabawowa naśladowcza,

metoda rozwijania ekspresji ruchowej.

Formy:

frontalna,

praca w zespołach,

prowadzenia zajęć ruchowych,

prowadzenia zajęć ruchowych,

indywidualna.

Pomoce dydaktyczne: piłki ręczne, piłki lekarskie 1kg, 2kg, skakanki, szarfy, koła hula hop, pachołki, płotki, ławeczki, materace, paletki do tenisa stołowego, piłeczki tenisowe, kartki z łamigłówkami i tekstami o treści wychowawczej, nagrania muzyczne.

Część wstępna-15min.

Organizacyjno- porządkowa

1. Zbiórka

2. Powitanie

3. Sprawdzenie obecności

4. Podanie tematu i celów lekcji, przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa. Motywowanie uczniów do aktywnego i świadomego udziału w lekcji.

Rozgrzewka

1. Trucht dookoła sali ( z wymachami i krążeniami ramion ) z dodatkowymi zadaniami ruchowymi:

na jeden sygnał dźwiękowy zmiana kierunku biegu,

a dwa sygnały przysiad, wyskok w górę, RR w tył nad głową,

na trzy sygnały obrót wokół własnej osi ciała o 360 stopni.

2. Aerobik - ruch przy muzyce. Nauczyciel demonstruje ruchy, uczniowie naśladują i powtarzają. Następnie nauczyciel prosi by chętni uczniowie wykazali się inwencją twórczą i również demonstrowali przez chwilę ruchy przy muzyce.

marsz w miejscu, kolana unosimy wysoko napięty brzuch, sylwetka wyprostowana, uśmiech na twarzy, odpowiednio oddychamy, przy wysiłku wdech nosem, wydech ustami,

RR w przód, w bok na wysokości barków, marsz w miejscu,

marsz w miejscu RR w przód, w bok, w dół,

marsz w miejscu, RR w bok ugięte pod kątem 90 stopni, krążenie w przód, w tył,

step up, czyli NN na zmianę w bok z pięty, nogi ugięte w kolanach, dłonie na biodrach,

step up, RR w dół, krążenia barków w przód, w tył, na zmianę, potem jednocześnie w przód, w tył,

marsz w miejscu, wypad nogi prawej w tył do wyprostu, lewej w tył do wyprostu – na zmianę,

marsz w miejscu, lewe kolano do prawego łokcia, prawe kolano do lewego łokcia – na zmianę,

marsz w bok w lewo, w prawo, na zmianę, przy ugiętych nogach w kolanie,

marsz w miejscu, odwodzenie uniesionego kolana w bok na zewnątrz, do środka ( najpierw w prawo, potem w lewo ),

marsz w miejscu, biodra przód, tył,

marsz w miejscu, krążenie bioder w prawo, potem w lewo,

marsz w miejscu , biodra wypychamy w przód, w tył,

dłonie na biodrach ...