Dodaj publikację
Autor
Joanna Superson
Data publikacji
2019-04-03
Średnia ocena
0,00
Pobrań
23

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji otwartej z języka angielskiego dla klasy VI szkoły podstawowej.
 Pobierz (docx, 17,3 KB)

Podgląd treści

Lekcja otwarta języka angielskiego dla klasy VI

Czas trwania:45 minut

Temat zajęć: Budowa oraz zasady użycia konstrukcji gramatycznej: “to be going to”.

Prowadzący zajęcia: Joanna Superson

Cele przewidziane do osiągnięcia:

Uczeń:

-zna zasady użycia i budowy konstrukcji gramatycznej „to be going to..”,

- potrafi użyć konstrukcje w zdaniach twierdzących, pytających i

( zamiary i plany na przyszłość oraz przewidywania i prognozy);

Metody pracy: Metoda bezpośrednia, Metoda podająca,

Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa,

Osiąganie zaplanowanych celów: Samodzielne tworzenie zdań z rozsypani. Wypełnianie luk. Przekształcanie zdań.

Uczeń potrafi:

-wykorzystać podane czasowniki oraz wstawić je do zdania w odpowiedniej formie przy użyciu konstrukcji „to be going to..”,

-stworzyć zdanie pytające lub przeczące do podanego zdania twierdzącego,

-przetłumaczyć zdanie z języka polskiego na język angielski z użyciem konstrukcji „be going to”.

Pomoce dydaktyczne : - podręcznik: Evolution plus kla klasy VI

-mini flash cards

- tablica interaktywna

-internet www.agendaweb.org/verb/ Future: be going to exercise

-rozsypanka wyrazowa ,

-prezentacja Power Point,

-Film „What are you going to do”- GOGO Youtube,

-piosenka White strips “We are going to be friends”

Przebieg lekcji:

I. Wprowadzenie

1) Powitanie.

2) Sprawdzenie obecności.

II. Część właściwa:

1. Warm up –rozgrzewka

( Gra crosses and noughts- kółko i krzyżyk- przypomnienie słownictwa z poprzedniej lekcji) nauczyciel dzieli uczniów na dwie grupy. Uczniowie podchodzą do tablicy i odgadują nazwę mini flash cards , którą wylosowali. Poprawna odpowiedź gwarantuje zdobycie punktu. Wygrywa grupa, która jako pierwsza zdobyła trzy krzyżyki lub koła.

2.Projekcja filmu: „We are going to do..” https://www.youtube.com/watch?v=whmVL8_ijv0

Nauczyciel zadaje pytania naprowadzające chcąc uzyskać odpowiedź „ O czym będzie dzisiejsza lekcja”

3. Podanie tematu lekcji oraz celów.

Prezentacja Power Point – przedstawianie oraz omówienie konstrukcji to be going to…,

Krótka notatka do zeszytu.

4. Stosowanie konstrukcji w zdaniach

A) Internet: Ćwiczenia ze strony www.agendaweb.org/verb . Uczniowie czytają zdania i podają poprawne odpowiedzi.

B) ćwiczenia z podręcznika

C) rozsypanka przygotowana przez nauczyciela. Uczniowie czytają poprawnie zdania i zapisują je w zeszycie.

5. Podsumowanie lekcji

Piosenka „ We are going to be friends”-

https://www.youtube.com/watch?v=PKfD8d3XJok

-uczniowie uzupełniają luki w tekście.

6. Ewaluacja:

Lekcja była o ……

Z lekcji zapamiętałem…..

Najbardziej podobało mi się……

Załączniki:

-piosenka słowa,

-piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=PKfD8d3XJok

-film: https://www.youtube.com/watch?v=whmVL8_ijv0

THE WHITE STRIPES

WE ARE GOING TO BE FRIENDS

Fall is here, hear the yellBack to…….. , ring the bellBrand new shoes, walking bluesClimb the fence, books and ...