Dodaj publikację
Autor
Magdalena Babiak
Data publikacji
2019-06-25
Średnia ocena
0,00
Pobrań
23

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Magdalena Babiak Temat: Konferencja prasowa z bohaterami powieści „W 80 dni dookoła świata”. Cele: - Rozwijanie umiejętności wejścia w rolę bohatera, - Aktywizowanie uczniów w tok lekcji, - Powtórzenie i uzupełnienie wiadomości z lektury. Przebieg lekcji: 1. Wprowadzenie do lekcji: Po wygraniu zakładu i zdobyciu 20.000 funtów pan Fileas Fogg zdobył ogromny rozgłos. Reporterzy londyńskich gazet i nie tylko przybywają na konferencję prasową i zadają mu pytania. Gośćmi na konferencji będę oprócz Fileasa Fogga, pani Auda, Obieżyświat i detektyw Fix. Lekcja wymaga wcześniejszego przygotowania, szczególnie ważny jest wybór uczniów, którzy wcielą się w role bohaterów lektury, muszą oni bardzo dobrze znać lekturę, pomocny będzie odpowiedni strój każdego z bohaterów. Pozostali uczniowie wejdą w rolę dziennikarzy z londyńskich gazet. W lekturze pojawiają się następujące tytuły: „Times”, „Kronika Poranna” , „Daily Telegraph”, ale także „Czas ostrzeszowski”, „Tygodnik kępiński” itp. Uczniowie wcielający się w reporterów przygotowują w domu pytania dotyczące podróży: ciekawostek, trudności, wszystkiego co mogłoby zaciekawić czytelników. Nauczyciel informuje uczniów, że przed zadaniem pytania należy się przedstawić i podać pismo. Całość lekcji jest nagrywana, później oglądamy nagranie na monitorze interaktywnym i analizujemy.
 Pobierz (doc, 12,0 KB)

Podgląd treści


Magdalena Babiak
Temat: Konferencja prasowa z bohaterami powieści „W 80 dni dookoła świata”.
Cele:
- Rozwijanie umiejętności wejścia w rolę bohatera,
- Aktywizowanie uczniów w tok lekcji,
- Powtórzenie i uzupełnienie wiadomości z lektury.

Przebieg lekcji:
1. Wprowadzenie do lekcji:
Po wygraniu zakładu i zdobyciu 20.000 funtów pan Fileas Fogg zdobył ogromny rozgłos. Reporterzy londyńskich gazet i nie tylko przybywają na konferencję prasową
i zadają mu pytania. Gośćmi na konferencji będę oprócz Fileasa Fogga, pani Auda, Obieżyświat i detektyw Fix.
Lekcja wymaga wcześniejszego przygotowania, szczególnie ważny jest wybór uczniów, którzy wcielą się w role bohaterów lektury, muszą oni bardzo dobrze znać lekturę, pomocny będzie odpowiedni strój każdego z bohaterów.
Pozostali uczniowie wejdą w rolę dziennikarzy z londyńskich gazet. W lekturze pojawiają się następujące tytuły: „Times”, „Kronika Poranna” , „Daily Telegraph”, ale także „Czas ostrzeszowski”, „Tygodnik kępiński” itp. Uczniowie wcielający się w reporterów przygotowują w domu pytania dotyczące podróży: ciekawostek, trudności, wszystkiego co mogłoby zaciekawić czytelników. Nauczyciel informuje uczniów, że przed zadaniem pytania należy się przedstawić i podać pismo.

Całość lekcji jest nagrywana, później oglądamy nagranie na monitorze interaktywnym i analizujemy.