Dodaj publikację
Autor
Kamila Kina
Data publikacji
2020-05-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
58

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji otwartej on-line na Teams.
 Pobierz (docx, 15,5 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

Zespół Szkół Gastronomicznych

Imię i nazwisko nauczyciela: Kamila Kina

Przedmiot: Towaroznawstwo z technologią gastronomiczną

Klasa: I GB Technikum żywienia i usług gastronomicznych

Data: 21.05.2020 r.

Temat lekcji: Sposoby gotowania jaj. Potrawy z jaj gotowanych.

Cel ogólny: Zapoznanie uczniów ze sposobami gotowania i konsystencją potraw z jaj gotowanych.

Cele szczegółowe: Uczeń potrafi:

- wymienić sposoby gotowania jaj,

- opisać sposoby (czas) gotowania jaj,

- scharakteryzować konsystencje potraw z jaj gotowanych,

- wyjaśnić pojęcie jajko w koszulce (poszetowe),

- omówić sposób przygotowania jajka w koszulce, jajka po wiedeńsku,

- opisać sposób podawania potraw z jaj gotowanych.

Metody nauczania: lekcja online: e - wykład, pogadanka, film, ćwiczenia – praca na lekcji.

Forma pracy: praca indywidualna.

Środki dydaktyczne: prezentacja multimedialna, film, karta pracy, komputer.

Przebieg lekcji:

I faza wprowadzająca

1. Czynności organizacyjne: powitanie, sprawdzenie listy obecności, podanie tematu lekcji

2. Wprowadzenie do lekcji: nauczyciel podaje cele lekcji, podaje sposoby gotowania jaj: na miękko, po wiedeńsku, mollet, na twardo, w koszulce (poszetowe).

II faza realizacji

1.Nauczyciel wykorzystując prezentację multimedialną omawia wszystkie zagadnienia tematu zajęć.

2. Nauczyciel udostępniając film przedstawia sposób wykonania jaja w koszulce

2.Nauczyciel prezentując kartę pracy, wyjaśnia zadania do wykonania.

3.Uczniowie wykonują zadania, nauczyciel pomaga w trakcie uczniom.

4.Uczniowie prezentują wykonane zadania, nauczyciel podsumowuje pracę uczniów.

III faza podsumowująca

Ewaluacja

1. Nauczyciel zadaje pytania sprawdzające:

a) Proszę wymienić sposoby gotowania jaj.

b) Proszę podać czas gotowania i konsystencje jaj po ugotowaniu.

2.Nauczyciel prosi uczniów o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej lekcji (Forms).

3.Nauczyciel nagradza uczniów za aktywność przyznając oceny oraz plusy i zadaje pracę domową:

a) Utrwal wiadomości dotyczące tematu lekcji i przygotuj się do odpowiedzi ustnej.

b) Odpowiedz pisemnie pod tematem lekcji na pytanie:

W jajach poszetowych białko niedokładnie otacza żółtko. Jakie mogą być tego przyczyny?

Opracowała

Kamila Kina