Dodaj publikację

Publikacje nauczycieli

1-10 z 185

Maszyny proste. 1 5,0 (2018-12-28)
Maszyny proste – idealizacje prostych rzeczywistych mechanizmów i urządzeń mechanicznych, wprowadzone w celu wyjaśnienia działania mechanizmów urządzeń, ułatwiających wykonanie pewnych czynności (pracy) poprzez zmianę wartości lub kierunku działania siły wykonującej ...
Scenariusz lekcji fizyki dla klasy 7 SP - przewodniki i izolatory. (2018-11-20)
Scenariusz lekcji oparty jest na doświadczeniach, które pokazują właściwości przewodników i izolatorów. Uczniowie także samodzielnie wykonują doświadczenie, w którym sprawdzają jakie materiały należą do przewodników, a jakie do izolatorów. Lekcja ...
Konspekt lekcji z fizyki w klasie 8 - wyznaczanie oporu elektrycznego i mocy żarówki. (2018-11-11)
Lekcja oparta jest w głównej mierze na doświadczeniu wykonanym samodzielnie przez uczniów o ile nauczyciel dysponuje odpowiednimi przyrządami do wyznaczenia mocy i oporu elektrycznego żarówki. Praca uczniów przebiega w grupach.
Konspekt lekcji fizyki w klasie 3 gimnazjum - Przejście światła białego przez pryzmat. Barwy. (2018-11-02)
Scenariusz lekcji oparty jest na pokazach doświadczalnych, prezentacji multimedialnej oraz wykorzystaniu IT, może być wykorzystany również do lekcji fizyki w klasie 8-ej o tym samym temacie.
Wyznaczanie oporu elekrtycznego i mocy prądu (2018-10-11)
Karta pracy dla gimnazjum lub szkoły podstawowej. Wyznaczanie oporu i mocy na podstawie pomiarów natężenia prądu oraz napięcia elektrycznego.
Wyznaczanie długości światła laserowego (2018-08-18)
Instrukcja do doświadczenia dla uczniów liceum. W doświadczeniu wyznaczamy długość światła laserowego przy pomocy siatki dyfrakcyjnej. Ze względu na dużą ilość obliczeń (niepewności pomiarowe) może też służyć do nauki obsługi ...
Badanie Praw Faradaya 1 5,0 (2018-08-18)
Instrukcja doświadczenia dla uczniów liceum. W doświadczeniu sprawdzamy poprawność praw Faradaya oraz wyznaczamy równoważnik elektrochemiczny miedzi.
Wyznaczanie oporu właściwego (2018-08-18)
Instrukcja do doświadczenia uczniowskiego mającego na celu wyznaczenie oporu właściwego różnych metali. Przeznaczona dla uczniów liceum.
Wyznaczanie gęstości brył formenych (2018-08-01)
Instrukcja do doświadczenia dla liceum ogólnokształcącego (po usunięciu obliczeń dotyczących niepewności pomiarowych może być też wykorzystana w gimnazjum bądź szkole podstawowej).
Budowa i właściwości materii (2018-04-23)
Zadania pomocnicze dla klasy VII.