Harmonogram zajęć w ramach projektu z funduszy Unii

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

viola97
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-26, 22:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Harmonogram zajęć w ramach projektu z funduszy Unii

Postautor: viola97 » 2014-09-26, 22:38

Witajcie,
mam pewien problem, nie bardzo wiem jak mam napisać harmonogram zajęć. Jestem psychologiem, mam doświadcznie w zawodzie, ale nie w szkole, tu pierwszy raz pracuję i nie miałam do czynienia z tymi projektami. W ramach projektu mam do zrealizowania 70godz. w ciągu roku. Zajęcia mają dotyczyć zakresu rozwiązywania problemów, komunikacji, samooakceptacji, przełamywania barier i pracy zespołowej, plus indywidualne spotkania z uczniami w związku z ich problemami. Wiem o czym chcę gadać, jak prowadzić, ale nie rozumię o co chodzi z tym harmonogramem, mam te 70 godz rozpisać w tabelę, kiedy co i ile będzie trwać, czy wystarczy w kilku zdaniach, że np. w ramach projektu... przeprowadzone będą warsztaty o... w dniach.... (i wymienić tematykę zajęć z datami ), dodatkowo będą przeprowadzone indywidualne spotkania? Czy ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii mógłby mi pomóc? Nie chcę gotowca, tylko wskazówki. Dotychczas w poradni miałam inny rodzaj papierologii i nie do końca jeszcze ogarniam to co w szkole. Proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Harmonogram zajęć w ramach projektu z funduszy Unii

Postautor: linczerka » 2014-09-27, 07:24

Rysujesz tabelę, a w niej:
Lp., tematy, data, uwagi (dodatkowo może być a nie musi: zagadnienia, treści, sposoby realizacji).
Daty wpisuj z kalendarzem, żebyś nie musiała odpracować, w uwagach wpisujemy np. daty i powód zajęć odpracowanych (bo np. była w tym czasie akademia, wycieczka)
Te 70 godzin muszą być realnie zrealizowane.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Harmonogram zajęć w ramach projektu z funduszy Unii

Postautor: ms.elephant » 2014-09-27, 12:07

Ja musiałam w tabeli jeszcze mieć numer sali, w której odbywają się dane zajęcia.
Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy nie ma jakiś odgórnych wytycznych dotyczących realizacji projektu - u mnie musiały być ujednolicone dla całego miasta. Proponuję więc uderzyć do koordynatora projektu i zapytać, czy są jakieś "życzenia", czy też możesz opracować według własnego pomysłu. Jeśli według własnego, to w harmonogramie powinny wystarczyć: l.p., data - termin zajęć, temat zajęć i liczba godzin w danym terminie.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Harmonogram zajęć w ramach projektu z funduszy Unii

Postautor: Basiek70 » 2014-09-27, 15:19

u nas z kolei w harmonogramie było tylko: zajęcia odbywają się raz w tygodniu/dwa razy w tygodniu
w dzienniku zajęć w planie było że np w czwartki w godzinach 14.30-15.15
jak zajęcia się nie odbyły ze względy na święto czy ferie, był wpis jak w dzienniku lekcyjnym, np Święto Niepodległości, czy ferie zimowe
jak nie odbyły się z powodów oddolnych, wpisywane było np Nauczyciel na zwolnieniu lekarskim, albo nauczyciel na wycieczce, na szkoleniu - takie były odpracowywane i wtedy pisaliśmy je pod datą, kiedy się odbyły z adnotacją (odpracowanie zajęć z dnia XY)
dlatego faktycznie, zapytaj koordynatora - bo to musi być jednolite w całym projekcie
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”