Proszę o opinię, komentarz

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: Peonia » 2014-01-28, 21:09

U mnie akurat stronę szkolną prowadzi dyrektor, bo robił to wcześniej jak był nauczycielem, wprowadza informacje błyskawicznie. My (nauczyciele) niestety nie mamy dostępu, ale może i dobrze, bo mam tak zdolne komputerowo koleżanki, że jakby się za to wzięły, to ho, ho... to by się działo :shock:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: koma » 2014-01-28, 21:57

myrmica pisze:Czy ja jestem szpieg z krainy deszczowców ?
Do swoich obowiązków mam dopisać jeszcze podsłuchiwanie, podglądanie i wypytywanie dzieci co robią inni wychowawcy?
Nie! ja wiem, co się dzieje w mojej szkole, ale nie dlatego, że kogoś podsłuchuję.
Wybacz, raczej pojechałaś...
Skoro Ty tak rozumiesz, to sorry - nie wróżę pomyślnej pracy w gronie.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: iluka » 2014-01-28, 22:05

koma pisze:Nie powiesz mi, że nie wiedziałyście z wychowawczynią tej drugiej klasy, że organizowane jest wyjście do kina. Dzieci takie informacje natychmiast przynoszą - "A my idziemy, prosze pani?"
Dokładnie :D
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
monique_87
Posty: 56
Rejestracja: 2012-08-24, 14:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: monique_87 » 2014-01-29, 13:00

Od dłuższego czasu przyglądam się postom pisanym przez myrmicę. Przyznam szczerze, że dziwię się temu, że kreujesz się tutaj na osobę pokrzywdzoną - tę, która nie wie, co dzieje się w szkole. Stwierdziłaś w jednym z postów, że panie ustalają w pokoju nauczycielskim, że pojadą do kina, kupują bilety i jadą, a Ty, po raz kolejny, nic nie wiesz. Napisałaś też, że jesteś nauczycielką ze sporym stażem. Zaskakujące jest dla mnie to, że o wszystkim dowiadujesz się po fakcie. Co więcej, stwierdziłaś też, że "nie będziesz niczego proponować" oraz, że zależy Ci jedynie na właściwym przebiegu informacji. Jednakże, moim zdaniem, jeśli sama nie wyjdziesz z jakąś inicjatywą, jeśli nie będziesz uczestniczyła w życiu szkoły w taki sposób, jak należy, to może być tylko gorzej. Z postów wyczytałam, że troszczysz się o swoją klasę, że starasz się rozwiązywać konflikty, ale problem tkwi gdzie indziej. Czasem trzeba zmienić swoje nastawienie po to, by żyło się lepiej. I, tak jak napisała koma]: z tym podsłuchiwaniem to przesadziłaś.
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

myrmica
Posty: 22
Rejestracja: 2014-01-10, 17:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: myrmica » 2014-01-29, 16:48

W żadnym wypadku nie kreuję się tu na osobę pokrzywdzoną. Raczej opisuję tu wydarzenia, suche fakty, które mnie spotykają w pracy i czytam opinie osób jak mniemam postronnych, ich komentarze i uwagi. Jeśli ktoś na podstawie tych opisów doszedł do wniosku, że takie zachowania ocierają się o dyskryminacje to może warto to przemyśleć.
Ciekawe jest też to, że ze wszystkich faktów tu opisanych sprawa kina okazała się najważniejsza.

Wiem, że nie jest przyjemnie dla nikogo czytać takie rzeczy, a tym bardziej pisać dla mnie :( .

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: linczerka » 2014-01-29, 16:54

Patrząc na problem bardzo obiektywnie, to w tej szkole dzieją się dziwne rzeczy, od mleka poczynając po jakieś listy solidarnościowe.
monique_87 pisze:problem tkwi gdzie indziej

Problemem szkoły jest to, że na "przepychankach" nauczycieli tracą uczniowie.
Problemem jest całkowity brak działań w kierunku poprawy sytuacji. I zdaje się, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Zaczyna się licytacja, kto, co zrobił lub czego nie zrobił. I żal, że na tych utarczkach skupia się życie szkolne.
Czy tak naprawdę ciężko jest spotkać się i wysłuchać zdania obu stron i dojść do jakiegoś rozwiązania?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o opinię, komentarz

Postautor: linczerka » 2014-01-29, 17:02

myrmica pisze:Ciekawe jest też to, że ze wszystkich faktów tu opisanych sprawa kina okazała się najważniejsza.

Fakt, we wcześniejszych postach były inne informacje np. o wyzywaniu dzieci i szarpaniu.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia


Wróć do „Wychowawca klasy”