jak właściwie to załatwić

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
sweet.home.alabama
Posty: 70
Rejestracja: 2010-12-13, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

jak właściwie to załatwić

Postautor: sweet.home.alabama » 2014-12-22, 00:22

Mam pytanie do wychowawców. Mieszkam we wsi pod POznaniem, pracuję we wsi obok.

Mamy jechać do Poznania do teatru, pociągiem.

Na naszej stacji nie ma biletów, kupuje się je u konduktora.

Aby załatwić bilet grupowy trzeba wypełnić w necie pewne formularze, wysłać je mailem a następnie wybrać się do Poznania na stację główną i tam zakupić bilety.

Koleżanka, z którą mam jechać do teatru (z jej klasą) pyta, kto te bilety będize załatwiać.

Ponieważ ja do Poznania w ogóle nie jeżdzę, za to jej synowie dorośli tak, mają to załatwić oni.

Ale ogólnie to się zastanawiam jak na przyszłość takie sytuacje załatwiać- aby dostać się do Poznania ktoś musi ponieść koszt dojazdu (10 zł) i poświęcić na to czas. Czy powinnam zwrócić się do rodziców o składkę na ten bilet dla mnie? po to go załątwiamy, żeby dzieci zamiast 5 zł płaciły 3. Ale żeby dzieci płaciły mniej, ktoś musi tam pojechać- stracić do najmniej godzinę na dojazd, albo i wiecej i jeszcze za to zapłacić.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: iluka » 2014-12-22, 09:17

sweet.home.alabama pisze:kto te bilety będize załatwiać.
Kierownik wycieczki.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: vuem » 2014-12-22, 15:32

sweet.home.alabama pisze:żeby dzieci zamiast 5 zł płaciły 3.


Płacą po dajmy na to 3,50 i gra. Można poprosić kogoś - syna córki koleżanki, czy rodzica i te bilety załatwi.
Wkurzające jest to odbieranie biletów grupowych na kilku stacjach w kraju niestety...

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: ejwa » 2014-12-22, 15:54

Bilety grupowe można odebrać na każdej stacji, na której jest kasa biletowa. Niekoniecznie musisz odbierać bilety w Poznaniu, może na którejś stacji po drodze jest kasa biletowa i tam będziesz miała bliżej.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: vuem » 2014-12-22, 20:59

ejwa pisze:Bilety grupowe można odebrać na każdej stacji, na której jest kasa biletowa. Niekoniecznie musisz odbierać bilety w Poznaniu, może na którejś stacji po drodze jest kasa biletowa i tam będziesz miała bliżej.


Może w Wielkopolsce macie tak dobrze ;)

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: ejwa » 2014-12-22, 21:51

vuem pisze:Może w Wielkopolsce macie tak dobrze ;)


Dlaczego tylko w Wielkopolsce- cytat Pozostałe informacje

Odbiór biletów i potwierdzenia przejazdu grupy w dowolnej kasie prowadzonej przez Przewozy Regionalne oraz w kasach PKP Intercity na stacjach: Bielsko Biała Gł., Giżycko, Gliwice, Katowice, Kętrzyn, Kołobrzeg, Krzyż, Lębork, Łapy, Łowicz Gł., Łuków, Międzyrzec Podlaski, Nałęczów, Piotrków Trybunalski, Przemyśl Gł., Radom, Skierniewice, Sławno, Sosnowiec Gł., Szczecin Dąbie, Świebodzin, Tychy, Wejherowo, Zabrze, Zakopane, Zawiercie, Zebrzydowice.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: haLayla » 2014-12-22, 22:31

ejwa pisze:Sławno


<3

A nie dałoby się kupić biletu przez internety?
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: vuem » 2014-12-23, 10:13

ejwa pisze:Dlaczego tylko w Wielkopolsce- cytat Pozostałe informacje


Mimo wszystko jest wiele miejsc w tym kraju, gdzie trzeba niestety po bilety jeździć.

haLayla pisze:A nie dałoby się kupić biletu przez internety?


Wszystko załatwia sie przez internet ... poza fizycznym odbiorem biletów, niestety.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: malgala » 2014-12-23, 12:01

Ale skoro można sobie pobrać indywidualne i wydrukować, to czemu nie zrobią również tak dla grupowych?
Może nikt nie zgłaszał takiego zapotrzebowania.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: vuem » 2014-12-23, 13:48

malgala pisze:Ale skoro można sobie pobrać indywidualne i wydrukować, to czemu nie zrobią również tak dla grupowych?
Może nikt nie zgłaszał takiego zapotrzebowania.


Próbowałem kiedyś. Nie dało się i już. Może kiedyś...

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: haLayla » 2014-12-23, 17:03

vuem pisze:
haLayla pisze:A nie dałoby się kupić biletu przez internety?


Wszystko załatwia sie przez internet ... poza fizycznym odbiorem biletów, niestety.


No właśnie, tak jak malgala mówiła. Albo nawet pokazać bilet w telefonie tak jak to się robi w MPK.

A ja właśnie przeklikałem się przez system PKP. Normalnie można kupić bilet przez internety. A co więcej regulamin sprzedaży zawiera takie dwa postanowienia:

10. W celu poprawnego wydrukowania biletu należy skorzystać ze sprawnej drukarki, drukującej w formacie A4 w orientacji pionowej z rozdzielczością min. 300 dpi.

11. Do zapisania biletu na urządzeniu przenośnym wymagane jest posługiwanie się urządzeniem z obsługą plików PDF minimum w specyfikacji 1.4, wyposażonym w ekran pozwalający na wyświetlanie obrazów o rozmiarze, co najmniej 25 mm na 25 mm.
<3

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: ejwa » 2014-12-23, 17:50

haLayla pisze:A ja właśnie przeklikałem się przez system PKP. Normalnie można kupić bilet przez internety.


Kupienie biletu indywidualnego przez internet nie jest problemem, sama z tego korzystam. Tu chodzi o bilet grupowy, który jest tańszy, i daje jeszcze darmowy przejazd dla jednej osoby (na 10 osób w grupie) Takiego biletu nie można kupić przez internet, składa się zamówienie i odbiera w kasie na dworcu.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: haLayla » 2014-12-23, 21:31

Nie próbowałem kupić biletu grupowego, więc wierzę ci na słowo.
<3

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: koma » 2014-12-25, 16:15

Jest tylko jeden sposób na załatwienie takiej sprawa:
wyliczasz wszelkie koszty wycieczki (dojazd, bilety, dla opiekunów też) i dzielisz na liczbę uczniów.

Przestańcie dokładać do imprez szkolnych z własnej kieszeni!!!

Awatar użytkownika
sweet.home.alabama
Posty: 70
Rejestracja: 2010-12-13, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: jak właściwie to załatwić

Postautor: sweet.home.alabama » 2014-12-29, 23:13

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Niestety po bilety trzeba pojechać. za dojazd zapłacić. I to się trochę nie kalkuluje, bo jeśli policzę cenę mojego biletu do Poznania i dzieciaki za to zapłacą to wyjdzie na to samo jakbym kupowała bilety w cenie normalnej.

Do tego jest jeszcze czas- 2 godziny czy 3.

Patrząc na to wszystko zastanawiam się, jak to powinno być załatwiane- czy nauczyciel jadący w swoim wolnym czasie ma wziąć sobie ten czas z KN? też uważam, że to co zapłacę, do podziału dać na wszystkich uczestników wycieczki.

Nie wiem, może masowo powinniśmy pisać do PKP, żeby zmienili te procedury, jakby to wszystko można było mailowo załatwić, byłaby zupełnie inna sprawa. a tak to mi się po prostu nie chce tego załatwiać :?


Wróć do „Wychowawca klasy”