dziecko z rodziny z problemem alkoholowym

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anna239
Posty: 6
Rejestracja: 2014-12-20, 12:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka

dziecko z rodziny z problemem alkoholowym

Postautor: anna239 » 2016-10-17, 00:46

Zapewne temat rodziny z problemem alkoholowym był już wcześniej poruszany. Niestety napotykamy często na te problemy i w tym roku mam w mojej klasie dziecko z rodziny, która wiem, że za kołnierz nie wylewa. Pomoc społeczna doskonale zna tę rodzinę - matka ma już chyba trzeciego albo i czwartego konkubenta, każdy jej dzieci narobił, pięćsetkę ma już tylko na podstawie rachunków a jak do niej przyjeżdżają na kontrolę to ją dzieci w szafie chowają i mówią, że na zakupy pojechała. Mam bardzo dobry kontakt z tym dzieckiem i wiem z jego opowiadań co w tym domu się dzieje, a również z innych źródeł wiem, że pomoc społeczna przymierza się do odebrania dzieci. Chciałabym żebyście mi podpowiedzieli co ja jako wychowawca mogę zrobić aby proces odebrania dzieci przyśpieszyć, bo wiem że to mądre i dobre dziecko, któremu potrzeba normalnego środowiska aby się prawidłowo rozwijać, a niestety w miejscu w którym obecnie przebywa nie ma na to szans.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: dziecko z rodziny z problemem alkoholowym

Postautor: Łosoś » 2017-01-06, 08:41

W zasadzie wszystko, co możesz zrobić to napisać obszerną notatkę służbową (opinię) i przedstawić to opiece społecznej. Nic więcej.


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron