wystawianie ocen z zachowania

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

wystawianie ocen z zachowania

Postautor: oramge » 2017-01-14, 21:56

Zaczyna się jeden z dwóch najgorszych okresów w szkole. Wystawianie ocen zwłaszcza z zachowania. Co roku obiecuję sobie, że będę systematycznie robić notatki dotyczące zachowania uczniów, zaczynam i kończę we wrześniu. Na bieżąco rezygnuję z zapisywania poszczególnych uchybień, nie ma na to czasu i macham ręką, na dodatek wychodząc ze szkoły całkowicie zapominam kto? co? i dlaczego? Niestety zjawi się rodzic z zapytaniem dlaczego syn/córka ma poprawne? I wtedy powinnam otworzyć zeszycik: dnia xx - pokazał środkowy palec, dnia yy komentował , podważał polecenie n-la, wtedy bił, kopał, dokuczał, tyla a tyle razy nie miał tego i tamtego. A ja już nic nie pamiętam, nawet nie staram się zapamiętać.
W czasach kiedy ja chodziłam do szkoły nie było żadnych przewidywanych ocen tydzień przed radą, ani pytania nauczyciela "dlaczego?". Ale już w drugim semestrze będę wszystko pisać :crazy: .

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: oramge » 2017-01-17, 18:35

Kartki z przewidywanymi ocenami, w tym z zachowania, rozdane. Na razie brak reakcji ze strony rodziców. Czyżbym trafiła? Wątpię. Cisza przed burzą? Możliwe.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: linczerka » 2017-01-17, 18:50

To czym się kierowałaś w ocenie?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: oramge » 2017-01-17, 19:35

Co do zasady regulaminem. Jest jednak cała sfera informacji, wrażeń, spostrzeżeń, których nie można wtłoczyć w regulamin lub ograniczyć regulaminem, a mają wpływ na sformułowanie oceny. Wychowawca to nie krawiec, który przykłada szablon do materiału, ciach i już.
Zachowanie - to co na zewnątrz człowieka - powstaje na skutek decyzji podjętej wewnątrz.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: oramge » 2017-01-20, 14:41

Na razie jedna mała kara mnie spotkała. Mama nagle wycofała dziecko z zimowiska, bo "się rozmyśliła". Jestem nieutulona w żalu.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: oramge » 2017-02-04, 22:54

Kolejna interwencja. Wpada niezadowolona mamusia. Krzyczy, grozi telewizją, nie dopuszcza do słowa, a chodzi o to, że nie zgadza się z oceną z mojego przedmiotu. Trzaska drzwiami, wychodzi, a właściwie wyjeżdża na narty. Zaczynam sprawdzać... i ? Na kartce z przewidywanymi ocenami córeczka sfałszowała ocenę, a mamusia podpisała. Z niecierpliwością czekam na jej powrót. :devil:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: koma » 2017-02-05, 15:32

oramge pisze: Na kartce z przewidywanymi ocenami córeczka sfałszowała ocenę, a mamusia podpisała. Z niecierpliwością czekam na jej powrót. :devil:

Bo kartki trzeba wręczać rodzicom, a nie uczniom :mrgreen:

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: oramge » 2017-02-05, 21:52

koma pisze:[
Bo kartki trzeba wręczać rodzicom, a nie uczniom :mrgreen:


Czy w Twojej szkole rodzice przychodzą dwa razy na koniec semestru? Raz po kartkę z ocenami przewidywanymi, a drugi raz po kartkę z ocenami ostatecznymi. Wątpię.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: wystawianie ocen z zachowania

Postautor: koma » 2017-02-06, 15:38

Jeżeli nie przyjdą, to dostaną pocztą:)
Zresztą jest dziennik elektroniczny.


Wróć do „Wychowawca klasy”