Początki w byciu wychowawcą

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mala_mi88
Posty: 1
Rejestracja: 2019-02-10, 00:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia, Biologia, Inne
Lokalizacja: małopolskie

Początki w byciu wychowawcą

Postautor: mala_mi88 » 2019-07-08, 15:25

Witam wszystkich, przejrzałam na początek forum,ale nie znalazłam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi :)

Od września mam objąć wychowawstwo w klasie 5.
Nie ukrywam,że mam lekkiego stresa, bo nie wiem od czego zacząć.

Chciałam Was zapytać, może Wasze doświadczenia pozwolą odpowiedzieć na moje pytania- od czego powinnam zacząć?
Wiem,że od napisania programu wychowawczego, propozycji tematów lekcji wychowawczej, propozycje wycieczek?

Co przekazujecie dzieciom w czasie pierwszego spotkania po rozpoczęciu Roku Szkolnego?
Jakie tematy poruszacie na pierwszej wywiadówce?

Chciałabym, być fajnym wychowawcą dla dzieci.
Może mają Państwo jakieś gotowe tematy lekcji wychowawczych, scenariuszy lekcji wychowawczych?
Może polecą Państwo jakąś fajną literaturę, którą warto przeczytać?
Pozdrawiam

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Początki w byciu wychowawcą

Postautor: qjaf » 2019-07-12, 16:06

Przede wszystkim nie przejmuj sie:) Twoje dzialania sa uzaleznione od materialu ludzkiego, nieelegancko mowiac. Naturalnie warto przejrzec sobie programy wychowawcze, profilaktyczne szkoly i na podstawie tego m.in. tworzyc wlasne pomysly np. na godziny wychowawcze.
1 dzien - akademia, przywitanie z klasa, podanie planu lekcji z salami, przyjrzenie sie wychowankom:)
Tematyka wywiadowek moze byc zwiazana z biezacymi problemami, potrzebami szkoly, a tego bedzie sporo. Mowisz ogolnie o osiagnieciach dydaktycznych, problemach wychowawczych, mozesz tez zajac sie "skarbowka", czyli wszelkimi oplatami. To ostatnie jest niewdziecznym zadaniem.


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron