Usprawiedliwienie

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

tekla30rokzauf
Posty: 1
Rejestracja: 2019-11-19, 22:14
Kto: rodzic
Lokalizacja: podlaskie

Usprawiedliwienie

Postautor: tekla30rokzauf » 2019-11-19, 22:23

Witam, jestem mamą pierwszoklasisty. Jak to jest z usprawiedliwieniem? Pisałam usprawiedliwienia na karteczce i dawałam do rąk wlasnych. Teraz okazało się, ze w dzienniku elektronicznym połowa jest 'odrzucona przez nauczyciela'
Raz był to koneiczny wyjazd ( do moich rodziców na drugi koniec PL, gdzie tata był po udarze) część dni jest usprawiedliwona a jeden środkowy nie.
Póżniej był dzien, że syn się struł i wymiotował. Napisałam 'złe samopoczucie' odrzucone
I jeszcze jedno, gdzie syn z mezem stali w korku i spoznili sie na pierwsza lekcje(polowe) mąz przeprosil i wytłumaczył, ze zablokowana droga z powodu wypadku. Napisałam usparawiedliwienie. Odrzucone. No kurde. To pierwsza klasa a nie studia.
Wiem, ze w innych szkołach od pierwszaków nawet nie jest wymagane usprawidliwienie bo kolezanki maja dzieci i u nich nie trzeba usprawidliwiac a u nas jeszcze z problemem.
Co dalej robic?

kasia313
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-17, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Usprawiedliwienie

Postautor: kasia313 » 2019-11-23, 17:46

Dzień dobry,

Każda szkoła w Statucie ma zapis odnośnie usprawiedliwiania nieobecności. Proszę się z nim zapoznać, wątpie żeby ktoś tutaj Pani odpowiedział nie pracując w tej placówce.

Pozdrawiam


Wróć do „Wychowawca klasy”

cron