Śmierdzący problem

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kasia313
Posty: 4
Rejestracja: 2018-06-17, 16:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Śmierdzący problem

Postautor: kasia313 » 2019-11-23, 17:53

Witam wszystkich serdecznie,
Mam pewien problem związany z jednym z uczniów w mojej klasie. Chłopiec (12 lat), napiszę wprost, bardzo śmierdzi. Nie jest to kwestia spocenia się, ale bardziej niezmienionych posikanych ubrań. Od września tego roku wysłałam już 3 bezpośrednie wiadomości do rodziców, że proszę o zadbanie higieny osobistej dziecka oraz o czystość ubrań, ponieważ skarżą się szczególnie dzieci, ale i nauczyciele. Niestety sytuacja nie uległa poprawie. Dzieciak nie ma też problemów z pęcherzem (tak twierdzi rodzic). 90% klasy odsunęło się od niego, nie chcą z nim nawet rozmawiać bo się po prostu nie da. Dodatkowo problemem stały się zajęcia basenu - pomimo iż dzieci przed wejściem do basenu biorą prysznic, większość klasy nie chce plywać w jednym basenie z tym chłopcem.

Podzieli się ktoś jakimś pomysłem jak rozwiązać ten problem? Podkreślę, że rodzice uważają, że odsunięciu się od niego są winne pozostałe dzieci w klasie, nie widzą problemu, że dziecko śmierdzi moczem.

Będę wdzięczna za wszelkie rady :)

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Śmierdzący problem

Postautor: tomeh » 2023-10-31, 17:19

Trzeba porozmawiać z jego rodzicami w tej sprawie, nie ma ci się szczypać tylko normlanie mówić dobre słowo i co jest problemem. Przecież nie ma co się krępować mówić o takich sprawach. Samemu znałem kilka osób od jakich śmierdziało z niepranych ubrań. Trzeba o tym mówić ale w własnym gronie a nie na forum (nie tym forum tylko forum widowni innych osób)/
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Wychowawca klasy”